Jenny Wilson & Tensta Gospel Choir, Fat Burning Step Klub Parlament Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Jenny Wilson & Tensta Gospel Choir, Fat Burning Step Opinie (2)

Wydarzenie w ramach

Najnowszy wyczekiwany przez publiczność album Jenny Wilson "Blazing", szwedzkiej królowej popu, miał premierę w kwietniu 2011 roku. Promujący go utwór "Work" szybko zdobył listy przebojów w Szwecji. "Blazing" składa się z dwóch części przygotowanych przez Jenny Wilson we współpracy z Tensta Gospel Choir i Danielem Fagge Fagerström, które przypominają w nowych aranżacjach piosenki z poprzedniego albumu "Hardships!", wydanego w 2009 roku.

W 2010 roku Jenny Wilson rozpoczęła współpracę z Tensta Gospel Choir, która zaowocowała serią koncertów i nagraniem albumu. Krótko po zakończeniu nagrań, Jenny Wilson dowiedziała się, że cierpi na raka piersi. Letnia trasa koncertowa z Tensta Gospel Choir została odwołana, a Wilson poddała się chemioterapii. Równolegle nagrała wspólnie z Danielem Fagge Fagerström (The Je Ne Sais Quoi, Skull Defekts) ścieżkę dźwiękową do musicalu Heleny Franzén "I'm Not Looking Back" wystawianego w Dansens Hus w Sztokholmie.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Fat Burning Step

Fat Burning Step to organiczne spojrzenie na dubstep / dub oraz world music, kolaboracja wrocławskich muzyków ze zjawiskową wokalistką o angielsko-greckich korzeniach, Marią Payne oraz szwajcarskim producentem Roli Mosimannem. Projekt korzeniami sięga elitarnej imprezy Bass Day Uk 2007 w Manchesterze, w ramach której wystąpił lider FBS, Bond, prezentując możliwości modulacji brzmienia gitary basowej. Przez dwa kolejne lata Bond wraz z perkusistą Michałem Muszyńskim eksperymentowali w duecie. Występ w większym-międzynarodowym składzie w ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty 2010 był pierwszym krokiem ku realizacji nagrań oraz produkcji videoklipu z udziałem Marii Payne.

Pierwszym efektem tej współpracy jest oficjalnie wydana epka [EP.01] oraz teledysk do utworu "Tong". FBS konsekwentnie realizuje autorski projekt Eklektik session, opierający się na improwizacji oraz integracji środowisk twórczych, oprócz długiej listy lokalnych muzyków wraz z FBS współpracują m.in. Wu Wei(chiny) , Tom Mays(usa), mc Blu Rum13(usa).

FBS [EP.01] bazuje na energetycznym przekazie Marii Payne oraz najrozmaitszych metodach modulacji niskich częstotliwości. Materiał został zarejestrowany na żywo w studiu Saraswati przy współpracy Roliego Mosimanna - producenta Faith No More , The Young Gods, Bjork, Smashing Pumpkins, New Order, The Swans, JoJo Mayer Nerve, Miloopa.