Jerry Bergonzi / Piotr Lemańczyk / Jacek Kochan Trio Blues Club Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Jerry Bergonzi / Piotr Lemańczyk / Jacek Kochan Trio

Jerry Bergonzi, Piotr Lemańczyk, Jacek Kochan Trio wystąpią 15 maja w Blues Cubie w Gdyni.

Jam Session Jazzowe w każdą środę

w każdą środę (do 31.12.2020), g. 20:00

Gdynia,

Walter Jazz Weekend

lis 30

sobota, g. 20:00 - 23:00

Jerry Bergonzi uważany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych. Po raz pierwszy zyskał uznanie, stając się częstym gościem na trasach i nagraniach zespołu Dave'a Brubecka w latach 70-tych. Od 1979 do 1982 roku zajmował fotel saksofonisty w kwartecie Dave'a Brubecka, z którym nagrał 9 albumów. Bergonzi wykłada w New England Conservatory of Music w Bostonie. Jest autorem Inside Improvisation, wieloczęściowej serii książek instruktażowych z płytami CD i filmami wideo oraz kolejnej serii książek o improwizacji opublikowanych przez Advance Music. Jest także autorem książki Sound Advice wydanej przez Jamey Aebersold Jazz.

jazz - koncerty w Trójmieście


Nagrywał płyty dla: Blue Note, Red, Not Fat, Concord, Atlantic, Label Bleu, Enja, Columbia, Deux Z, Denon,Canyon, Cadence, Musidisc, Ram, Ninety One, Freelance and Savant. Wielokrotnie nagrywał dla Double-Time Records. Współpraca z Piotrem Lemańczykiem i Jackiem Kochanem rozpoczęła się w 2009 roku. Dwa lata później ukazała się płyta Three Point Shot nagrana dla niemieckiej wytwórni Intuition. Płyta odbiła się szerokim echem w świecie jazzu zdobywając świetne recenzje m.in. w All About Jazz, The Guardian, All Music, Jazz Times.

Bergonzi nie jest wymieniony jako lider tej post-bopowej grupy. Te trzy nazwiska są wymienione jako współprzywódcy, co ma sens, ponieważ pomagają w pisaniu i brzmią, jakby były połączone. Muzyka tria to bardzo miejski dźwięk, a to dźwięk uliczny. To rodzaj intymnego akustycznego jazzu, który ma się spotkać na ulicach Nowego Jorku, Chicago, Paryża lub innego większego miasta.