Zadyma na mieście! Dicki ukradli Kulkom perkusistę! Dwa najbardziej niegrzeczne zespoły w Polsce jednego dnia, na jednej scenie! Ponadto komiczny "Swing" grupowy z Abelardem Gizą. Na deser - najlepszy gruziński zespół folkowy zabierze nas w góry Kaukazu, skąd roztacza się widok na Abchazję i Osetię... Dodatkowo imprezy dj'skie: KissMeKickMeKillMe i Dj Lipi - Reggae Salvation - Weekend Jump...
Jesienne, ponure dni... długie deszczowe wieczory i... nowy rok akademicki. Jeśli nie chcecie popaść w depresję, mamy antidotum! W tym sezonie szczególnie zatroszczymy się o dobry humor i sporą dawkę pozytywnej energii! Między 10 a 12 października w Klubie Żak odbędzie się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego: Jesienna nuda pod nóż. Na początek rozrywka teatralna: "Swing" grupowy, czyli "Dzień świra" w 3miejskim wydaniu z Abelardem Gizą jako inicjatorem zamieszania; oraz eksplozja mieszanki współczesnych i dynamicznych kawałków, czyli kolektyw KissMeKickMeKillMe.
Październik będzie upalny, lecz nie za sprawą anomaliów pogodowych. Następnego dnia atmosferę podgrzeje muzyczna walka, w której dojdzie do konfrontacji Kulek z Dickami. Ze sceny polecą "butelki z benzyną" Kulek, zaś Dicki zdetonują rock'n'rollową bombę. Sami ocenicie, kto jest w lepszej formie. Zapraszamy do sędziowania! Nieco inne klimaty zaprezentuje Dj Lipi - uwiedzie rastamańskimi, poetycznymi setami.
Na koniec za sprawą folkowego zespołu The Shin przeniesiemy Was do Gruzji, ale nie takiej, jaką znacie z serwisów informacyjnych. Usłyszycie magiczne dźwięki - "teatr instrumentalny" strażników rodzimej tradycji, którzy otworzą pokojowy dialog pomiędzy wschodem i zachodem, starym i nowym, "naszym" i "waszym" - dialog, który istnieje w gruzińskiej kulturze przez wieki.
Program Jesiennej Nudy Pod Nóż10.10 - od g.19.00
Swing (reż. Abelard Giza)
impreza dj'ska:
KissMeKickMeKillMe11.10 - od g.20.00
Cool Kids of Death vs
Dick 444 Dickimpreza dj'ska:
Dj Lipi - Reggae Salvation - Weekend Jump12.10 - g. 20.00
The Shin - EgAri (Gruzja)
Swing - najnowsza, szalona komedia napisana i wyreżyserowana przez Abelarda Gizę - lidera kabaretu Limo i twórcę filmów niezależnych (m. in. "Wożonko", "W stepie szerokim"). W spektaklu występują Ewa Błachnio, Ewa Czernowicz, Karolina Wróbel, Kacper Ruciński i Jakub Śliwiński. Produkcja zrealizowana przy współpracy Teatru Wybrzeżak, Akademickiego Centrum Kultury UG "Alternator" i Studio Rysiek.
Reżyser diagnozuje współczesne społeczeństwo, ukazując je w krzywym zwierciadle. Wyśmiewa bezrefleksyjne zafascynowanie Internetem. W historię trójki współlokatorów umiejętnie wkomponowuje wszystkie rodzaje komizmu. Główny bohater - Marek jest pracownikiem agencji reklamowej. To sfrustrowany absolwent Filologii Polskiej z niespełnionymi ambicjami, życiowy nieudacznik, który prowadzi monotonną egzystencję. Wolne chwile spędza przed monitorem komputera, czytając fora internetowe i szukając w nich wskazówek na życie. Wraz ze swoją dziewczyną Lucyną i przyjacielem Andrzejem wynajmują mieszkanie. To właśnie ich lokum stanie się miejscem potencjalnego "grupowego swingu".
Początek spektaklu... wyciemnienie sceny... nagle w centrum, na czerwonej kanapie pojawia się Andrzej i wygłasza swój monolog: "Twoja boskość jest niezaprzeczalna. Twoja mądrość jest ostateczna. Przy twojej dobroci, św. Franciszek z Asyżu to łobuz i hultaj. To, że siedzę tu obok ciebie i dotykam cię swymi zgrabiałymi paluchami to niemalże profanacja. Chciałbym, by ta chwila trwała wieczność, aż po skończenie świata. Ale ten... no... widzisz Maryla, nie możemy być razem. Bo ja... bo... mam wszczepy. Jestem androidem."
Po tym uroczystym wstępie spostrzegamy adresata wypowiedzi... Marka. Andrzej relacjonuje koledze swoje rozstanie z dziewczyną. Wówczas Marek proponuje genialne rozwiązanie - oto najlepszy sposób na rutynę i nudę, wynaleziony przez amerykańskich naukowców, SWING! Swing trochę inny, swing trochę nowy! Taki swing, po którym Glenn Miller przewraca się w grobie. Swing, który mógłby stać się ulubionym tematem Dick4Dick.
Cool Kids Of Death - to jeden z najlepiej rozpoznawalnych polskich zespołów rockowych XXI wieku. Nazwę zaczerpnął z tytułu piosenki brytyjskiego zespołu Saint Etienne. Ich znakiem rozpoznawczym są teksty - ze słynnym "Mamy butelki z benzyną i kamienie wymierzone w ciebie" na czele. Na najnowszej płycie pt. "Afterparty" Kulki porzuciły kontestację i skłonności do wszczynania rebelii, co nie przeszkodziło im nagrać najlepszego albumu od czasów debiutu. Zmieniło się również brzmienie CKOD. Na pierwszym planie mamy ścianę zimnej, nowofalowej elektroniki. Robert Sankowski napisał: "Agresywne elektro miesza się z punkiem na tyle skutecznie, że zespół brzmi nieomal jak jakiś bardziej stonowany kuzyn grupy Atari Teenage Riot. Gdzie indziej CKOD przewrotnie miesza garażowy rock z elektropopem lub serwuje porcję stylowego dance punka a la Rapture czy LCD Soundsystem."
Dzięki zagranicznym koncertom i anglojęzycznej płycie CKOD ma znakomite opinie w zachodniej prasie. Kultowy i opiniotwórczy niemiecki magazyn "SPEX" wystawił pierwszej płycie świetne recenzje. Piosenka "Stones and Bottles Filled with Petrol" była wielokrotnie emitowana w radio BBC ONE. Zespół regularnie koncertuje za granicą (do tej pory zagrał między innymi w Londynie, Berlinie, Hamburgu, Bremie i Budapeszcie). Supportowali Lennego Kravitza, New Model Army, The Stooges (w Londynie). Anglojęzyczna płyta CKOD ukazała się na rynku japońskim nakładem wytwórni Vinyl Junkie Recordings 16 listopada 2005 roku; już miesiąc po premierze znalazła się na pierwszym miejscu sprzedaży sieci HMV w dziale Hardcore/Punk.
DICK444DICK UnExclusive - Dicki zagrają w unikalnym składzie z gościnnym udziałem perkusisty Jacka Frąsia (ex-CKOD !!!) oraz Micro Mate na gitarze.
Dawno już nie było na polskiej scenie muzycznej zespołu o wizerunku tak egzotycznym, a jednocześnie spójnym. W 2004 r. na Ziemi wylądowało czterech kosmicznych super-samców. Mieli tylko jeden plan: zaspokoić wszystkie ziemskie kobiety. Za sprawą swojej drugiej płyty Dick4Dick są coraz bliżej celu. Na debiutanckiej "Silver Ballads" rockowe hymny przerabiali na styl klubowy, a synth-popowe przeboje grali z metalowym patosem. Na nowej płycie nie ma już coverów - sami stali się klasykami i grają tylko swoje piosenki. Nie zmieniło się jedno: ulubiony temat Dick4Dick to wciąż seks.
Dzięki rewelacyjnym koncertom, zespół szybko stał się najgorętszą propozycją rodzimej sceny alternatywnej, robiąc prawdziwą furorę w całym kraju. Konsekwentny image, sceniczne szaleństwo i znakomite poczucie humoru - trudno się temu oprzeć. Zespół zaczął zdobywać coraz liczniejszą publiczność, pojawiać się na okładkach najważniejszych pism muzycznych i lifestyle'owych oraz na szczytach przeróżnych plebiscytów. "Grey Album", płyta zapowiadana już od dłuższego czasu, to niezwykle dojrzałe i porywające ukoronowanie ostatnich kilkunastu miesięcy studyjnej pracy zespołu. Jej produkcja przedłużała się, bo członkowie grupy - Bobby Dick, Dick Dexter, Nygga Dick i Wet Dick Jr., dążąc do optymalnego brzmienia, nagrywali ten album aż pięć razy( w tym czasie skład zasilił Rocky The Dick, wzbogacając muzyczne libido grupy).
"Tak bogato, niemal barokowo nie brzmiał jeszcze nigdy żaden polski zespół alternatywny. Średnia ilość pomysłów na minutę któregokolwiek nagrania na tej płycie niektórym wykonawcom starczyłaby na całą dyskografię." (Przemysław Gulda - "Gazeta Wyborcza").
The Shin - EgAri (po gruzińsku: "to jest to") - zespół składający się z gruzińskich muzyków ludowych, śpiewaków oraz tancerza. Zespół wykorzystuje brzmienia tradycyjnego instrumentarium, wielogłosowych śpiewów oraz tańców ludowych. Wszystko to składa się na zachwycający pokaz muzyczno-wizualny. Muzykę The Shin wyróżnia ornamentyka melodii, frapujące harmonie oraz instrumentalna wirtuozeria, połączone z jazzowym scatem, funk i fusion, flamenco, Ravelem i Shaktim.
Muzycy postrzegają siebie jako strażników tradycji. "Shin" oznacza powrót do domu. EgAri jest prezentacją najwybitniejszych gruzińskich muzyków. Prowadzi pokojowy dialog pomiędzy wschodem i zachodem, starym i nowym, "naszym" i "waszym" - dialog, który istnieje w gruzińskiej kulturze przez wieki. Owego dialogu można doświadczyć w poezji Shota Rustaveli, malowidłach Niko Pirosmani, architekturze Tbilisi, choreografii Gearga Balanchine, filmach Otara loseliani i oczywiście muzyce The Shin.
Rdzeniem The Shin jest trio: Zaza Miminoshvili (gitary, panduri, piosenki), Zurab J. Gagnidze (bas, wokale, piosenki) i Mamuka Gaganidze (wokale, perkusja, piosenki). Zespół został utworzony w 1998 roku w Niemczech, gdzie Miminoshvili i Gagnidze mieszkali od 1994 roku. Mamuka Gaganidze dołączył do zespołu w 2002 roku.
Członkowie The Shin współpracowali z takimi znakomitościami jak: Gia Kancheli, Robert Sturua, Jorge Pardo, Giora Feidman, Chaka Khan, Randy Brecker, Okay Temiz and Fuat Saka. Regularnie uczestniczą w najważniejszych międzynarodowych festiwalach i cieszą się powszechnym uznaniem krytyki.
KissMeKickMeKillMe - czyli KIME to kolektyw, który eksploduje mieszanką współczesnych i dynamicznych kawałków, łącząc takie gatunki jak nu rave, dance punk, synthpop, electro, 8bit, 80's, indie czy glam. Z setem połączony jest liveact na gitarze elektrycznej. KIME tworzą Piotr "Górzyk" Górzyński oraz Mateusz "Dyman" Szymański. Górzyk od dłuższego czasu działa jako dj, współtworząc wyjątkowy klimat tczewskiego klubu Tromba. Grający na gitarze elektrycznej Dyman to członek postrockowej formacji California Stories Uncovered.
DJ Lipi - Reggae Salvation - Weekend Jump (reggae, raga, roots)
DJ Lipi - Tomasz Lipski; jeden z najciekawszych oryginalnych, rastamańskich dj'ów. Traktuje pracę dj'a jak poezję. Jako poeta wydał dwa tomiki poetyckie. Od wielu lat ściśle współpracuje z Larrym Okey Ugwu.
BILETY10 I 11.10 - wstęp tylko osoby pełnoletnie
Bilety i karnety:
Karnety na całość: 28,-
Bilety na SWING:
- 20,- normalne, 15,- ulgowe i 10,- zniżkowe
Na koncert 11.10:
- przedsprzedaż do 9.10: 30,- normalne, 20,- ulgowe, 15,- zniżkowe i 10,- dla studentów I roku*
- od 10.10: 40,- normalne i 30,- ulgowe
Na koncert 12.10:
- przedsprzedaż do 10.10: 20,- normalne, 15.- ulgowe, 10,- zniżkowe i 8,- dla studentów I roku*
- od 11.10: 30,- normalne, 25,- ulgowe
*za okazaniem indeksu lub zaświadczenia o przyjęciu na studia
Bilety ulgowe - za okazaniem aktualnej legitymacji studenckiej, zniżkowe dla posiadaczy karty klubowej lub aktualnego biletu okresowego SKM (uwaga: 30-dniowe lub miesięczne bilety metropolitalne wyłącznie z paragonem fiskalnym potwierdzającym zakup biletu obejmującego SKM) .
Sprzedaż i rezerwacja biletów - tylko w Klubie ŻAK. Kasa czynna codziennie: g.15.00 - 21.00, w sb i nd od g.16.00 (kasa@klubzak.com.pl; 58 344 05 73 w.117)
Nie ma możliwości rezerwacji biletów w cenie przedsprzedaży. Miejsca na SWING są numerowane, liczba miejsc jest ograniczona. Na koncertach wszystkie miejsca są stojące.