stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT
lut 7

piątek, g. 17:30, 20:30

bilety 140 - 180 zł
Kup bilet
W październiku rozpocznie się w Żaku nowy sezon artystyczny. Jego inauguracja nastąpi 14 października weekendowym szaleństwem „Jesienna nuda pod nóż”. Tą imprezą chcemy pokazać studentom – tym nowym, ale nie tylko im – że klub ŻAK to świetne miejsce na spędzanie wolnego czasu. Tylko tu nie grozi im nuda i bezczynność. Żak, to jedyny taki klub w Trójmieście, gdzie w ciągu jednego weekendu będzie tak wiele różnorodnych imprez, usytuowanych pod jednym dachem! A co najważniejsze – za całkowitą darmochę!

Rozpoczniemy w piątek wystawą prac studentów gdańskiej ASP.

Wieczorem – koncert gwiazdy: Krzysztof Ścierański Trio. Artysta wystąpi razem z Markiem Raduli i Michałem Dąbrówką. Ten koncert to spotkanie na scenie trzech wybitnych indywidualności muzycznych. Każdy z nich posiada olbrzymi dorobek artystyczny. Razem tworzą TRIO, które zachwyci każdego, nawet najbardziej wybrednego słuchacza. Artyści zabiorą nas w podróż po różnych stylach muzycznych, ale torem przewodnim będzie jazz – rock, ze wszystkimi zaskakującymi jego odmianami. Rewelacyjne granie. Rozkosz dla ucha i ducha.

Po koncercie, w Kawiarni rozpocznie się impreza klubowa wzbogacona wizualizacjami. Zagrają: Traffic Jam i Luks. Nowe trendy w sztuce v’jskiej zaprezentują: Hijack, Vvarp, Kinetofon, Neon, Zambari, Hexus i Dreamzone. Tego typu zabawa to Piątki DJ’skie, które co tydzień odbywają się w Kawiarni Żaka i prezentują różne nurty muzyki elektronicznej na zmianę z rytmami reagge.

Sobotni ranek i popołudnie upłyną w Żaku pod hasłem „warsztaty”. W pigułce pokażemy, czego można nauczyć się w Żaku przez cały sezon. Rozpoczniemy jogą – dla poszukujących równowagi. Potem latynoamerykańskie rytmy – czyli salsa – dla par. Tai Chi – dla poszukujących energii. Po nich znowu salsa – tym razem dla samotnych. Warsztat improwizacji tanecznej poprowadzi Anna Haracz (tancerka, choreograf, nauczycielka tańca współczesnego; współzałożycielka i kierownik artystyczny Teatru Tańca Kino Variatino). Po nim – Rueda de Casino – tańce dla par. Na zakończenie warsztatów – Tango Argentyńskie – dla początkujących.

Spektakle, które pokażemy wieczorem, są wizytówką żakowskiej sceny teatralnej, która przez cały rok prezentuje trójmiejskie teatry tańca.
Pierwszy spektakl pt. „Spotykać, spotkać” to projekt stażystów Teatru Kino Variatino i zespołu Dżembersi. Pokazane zostaną w nim efekty łączenia silnych rytmów bębnowych oraz tanecznej pracy z ciałem. Odnajdziemy tu drogę ku rytmowi i ruchowi, drogę poprzez rytm i ruch ku pełnej formie, w którą łączą się te dwa elementy.

Drugi spektakl, pt. „Zaśladczenie” to pomysł i wykonanie Uli Wróbel i Anny Jędrzejczak. W dwudziestominutowej etiudzie zostanie pokazana historia i ślady istnienia człowieka na Ziemi. Tancerki będą starały się udowodnić, że można pokazać w tańcu konkretną osobowość człowieka oraz różne postawy ludzkie.

Po spektaklach rozpocznie się taneczne szaleństwo, czyli potańcówka z mini warsztatami w rytmach gorącej salsy. Jeśli komuś spodoba się spędzanie sobotnich wieczorów właśnie w taki sposób – w Żaku takie imprezy ma zagwarantowane co tydzień. Zajęcia prowadzą instruktorzy Salsa Clubu.

Późnym wieczorem, w kinie Żak, zaproponujemy publiczności pokaz filmów z udziałem Zbyszka Cybulskiego. Będzie można zobaczyć „Rękopis znaleziony w Sarragosie” - „Zabawny pastisz romansu płaszcza i szpady, zalecający się pomysłową plastyką i przeglądem różnobarwnych kreacji aktorskich.” (J. Płażewski) oraz....

Niedzielne popołudnie to Stacja Filmowa z pokazem współczesnych filmów dokumentalnych. Zobaczymy

„Dzieci z leningradzkiego” - przejmujący dokument o bezdomnych dzieciach mieszkających na dworcu. Film nominowany do Oskara w 2005 r., jako jeden z pięciu najlepszych dokumentów na świecie. Po pokazie odbędzie się spotkanie z Piotrem Rejmerem, producentem filmu.

W drugiej części pokazu przedstawiony zostanie obraz Polski widziany oczami zachodnich filmowców – Francuzi o Polsce i Polakach.

„Afmin”, reż. Jean Counet – historia o poszukiwaniu miłości.

„Arina”, reż. Jean Counet – rosyjska emigrantka opowiada o swoim życiu.

„La-bas”, reż. Jean Counet – poruszająca, nostalgiczna impresja za utraconą ojczyzną.

„Polska francuska”, reż. Tomasz Sztajer – kilkoro mieszkańców Francji opowiada o swoich wrażeniach związanych z Polską.

Na zakończenie weekendowej imprezy zapraszamy na koncert Jacka Kuleszy z Triem Waliza & Tamburyn. To nietypowy skład akustyczny, w którym główną rolę odegra melodyjność gitarowych piosenek o dużej dawce energetyczno-emocjonalnej, potrojonej przez wagę tekstów i działania potężnego beatu, wprowadzającego nierzadko w trans. Naprawdę fajna zabawa!


Jesienna nuda pod nóż – program

14.10

g. 18.00 - Wystawa prac studentów gdańskiej ASP
g.20.00 - KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI TRIO
Po koncercie Traffic Jam i Luks (impreza klubowa wzbogacona wizualizacjami).

15.10

Warsztaty

g.9.30 - Joga
g.10.00 - Salsa - pary
g.10.30 - Tai – Chi
g.11.00 - Salsa
g.12.00 - Warsztat improwizacji tanecznej
g.12.00 - Rueda de Ciasno
g.13.00 - Tango Argentyńskie

oraz

g.19.30 - Spektakle „Spotykać, spotkać” i „Zaśladczenie”
g.21.00 - Salsa Party; Dance & Drum Seation
g.23.00 - filmy ze Zbyszkiem Cybulskim

16.10

g.17.00 - Pokaz współczesnych filmów dokumentalnych.
g.19.30 - koncert: Jacek Kulesza Trio Waliza & Tamburyn


***

studenci – wstęp wolny

warsztaty i wystawa – wstęp wolny dla wszystkich (liczba miejsc ograniczona)

koncert Tria K.Ścierańskiego – bilety normalne: 15,-

impreza klubowa – bilety normalne: 8,-

bilety normalne na pozostałe imprezy: 5,-