12.10.2007, g. 20.00Dzień 1 – Do tańca ;-)
Pomidory
PSIO CREW
13.10.2007, g. 20.00Dzień 2 – Do różańca ;-)
Theo Jorgensmann 2nd Quartet
Bilety, karnety, zniżki!!!!!Karnet na 4 październikowe koncerty (7.10, 12-13.10, 27.10) + ekstra zniżka na koncerty Festiwalu Jazz Jantar 2007:
60,- normalne i 40,- ulgowe
bilety:
przedsprzedaż do 10.10.07: 20,- normalne, 15,- ulgowe, 10,- zniżka na kartę klubową i bilet okresowy SKM
od 11.10.07: 25,- normalne, 20,- ulgowe, 15,- zniżka na kartę klubową i bilet okresowy SKM
PSIO CREW Szumi Jawor Soundsystem - nowa muzyka góralska
Katarzyna Dyga - wokal
Anna Kukioła - skrzypce prym, śpiew
Karolina Żur - skrzypce prym, śpiew
Mateusz Górny - syntezatory, sampler, kolorowe cacka, beat box
Krzysztof Pyter - skrzypce sekund, śpiew
Ryszard Cieślar - skrzypce sekund, śpiew, okaryna
Maciej Szymonowicz - śpiew, kontrabas, piszczołka jednootworowa, beat-box
Mikołaj Stachura - perkusja
Piotr Jakimów - brzmienie na koncertach
Psio Crew – to projekt przede wszystkim muzyczny, który realizuje swoje eksperymentalne koncepcje od 2004r. Tworzą go w większości bielscy górale i góralki, muzykanci, miłośnicy i fascynaci rodzimego folkloru beskidzkiego - Kapela Śtyry. Ich tradycyjne góralskie melodie i śpiewy w połączeniu z przestrzenną elektroniką, za której sterami, gałkami, potencjometrami czuwa Dobry Gooral dały początek nowemu, oryginalnemu brzmieniu, niespotykanemu dotychczas na scenach klubowych.
Przełamująca stereotyp fuzja tych stylistycznie odległych od siebie światów muzycznych jest propozycją dla wszystkich, którzy są otwarci na specyficzną, pozytywną, niejednokrotnie dziką, beskidzką interpretację takich gatunków muzycznych jak: d’n’b, electro, hip-hop czy raggamuffin... Całość muzycznego repertuaru Elektro Ziomalskiej Kapeli Góralskiej Psio Crew wypełniają klimatyczne około jazzowe tematy okraszane magicznym wokalem płci pięknej.
POMIDORYWojtek - bębny
Kajtek - basy
Brosz - saksofon, akordeon, chóry
Rayss - gitara, śpiewy
Trudno jednoznacznie określić styl, w jakim grają Pomidory. Najprościej można go określić jako rock z silnymi wpływami jazzu i folku. Dzięki temu ich muzyka jest bardzo ekspresyjna. Nasuwa skojarzenia z dokonaniami takich formacji jak Raz Dwa Trzy lub The Pogues. Mimo to Pomidory posiadają własny spontaniczny styl sceniczny.
THEO JORGENSMANN 2ND QUARTETTheo Jorgensmann – bassett klarnet (Niemcy)
Christopher Dell – wibrafon (Niemcy)
Marcin Oleś – kontrabas (Polska)
Bartlomiej Brat Oleś – perkusja (Polska)
Theo Jorgensmann Second Quartet to kontynuacja pierwszego kwartetu, który odniósł sukces na rynku światowym, tym razem w międzynarodowej polsko-niemieckiej obsadzie. Artyści tworzą muzykę na granicy stylistyk, niedającą się łatwo zaszufladkować i budząca wielkie zainteresowanie nie tylko wśród fanów jazzu.
Niemiecki klarnecista Theo Jorgensmann należąc do najwybitniejszych klarnecistów sceny jazzowej na świecie, współpracuje regularnie z muzykami jak: Charlie Mariano, Louis Sclavis, Ekhard Kolterman, Perry Robinson, Wolter Wierbos, Bobo Stenson, Kent Carter, koncertuje na całym świecie i nagrywa dla prestiżowej szwajcarskiej firmy HatHut Records. Jego nazwisko wymieniane jest obok takich gigantów współczesnego klarnetu jak Eryk Dolphy, Jimmy Giuffre czy Tony Scott.
Christopher Dell to jeden z najbardziej kreatywnych improwizatorów na niemieckiej scenie muzycznej. Absolwent prestiżowych uczelni w Rotterdamie, Berklee i Kaiserslautern, laureat nagrody Gary Burtona, Deutsche Schallplattenpreis i wielu innych. Wibrafonista jazzowy i kompozytor muzyki współczesnej. Współpracuje z legendami jazzu jak Benny Golson, Lee Konitz, Lalo Schifrin, Peter Erskine, i wybitnymi postaciami sceny europejskiej jak Theo Jorgensmann, Lars Daniellson, Tomasz Stańko, Albert Mangelsdorf.
Bracia Marcin i Bartłomiej Brat Oleś to kontrabasista i perkusista. Należą obecnie do najbardziej kreatywnych artystów na polskiej scenie jazzowej. Od kilku lat realizują autorskie projekty, do których zapraszają takich muzyków jak: Kenny Werner, David Murray, Erik Friedlander, Theo Jorgensmann, Ken Vandermark, Chris Speed, Michael Rabinowitz, Simon Nabatov. Ich koncerty i nagrania spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem nie tylko krytyków, ale przede wszystkim fanów jazzu.