Jodowanie Gdańsk brzeźno Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Jodowanie

Po raz IX zapraszamy Was na Jodowanie, czyli muzyczne popołudnie z muzyką jazzową, klasyczną i rozrywkową na świeżym powietrzu. Koncerty odbędą się 11 i 12 sierpnia przy kolumnadzie, w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie i nawiązują do dawnej tradycji koncertów w kurorcie.

Program:
11.08.2018 (sobota), godzina: 18.00-20:00
18:00-19:00 koncert JOHN LEYSNER AND FRIENDS - kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera
19:00-20:00 koncert KRAKÓW STREET BAND - kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


12.08.2018 (niedziela), godzina: 18.00-20:00
18:00-19:00 koncert trójmiejskich artystów pt.: "Szanujmy wspomnienia" - kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera
19:00-20:00 koncert zespołu BELLCANTI - kolumnada w Parku im. J. J. Haffnera


Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Gdański Archipelag Kultury, "Projektornia" Gdański Archipelag Kultury
Partner: Akademia Muzyczna w Gdańsku

---
John Leysner and Friends
John urodził się w Surinamie (Ameryka Południowa), małym kraju niedaleko Brazylii. Jego muzyczna przygoda zaczęła się w momencie, kiedy tylko nauczył się chodzić. W Surinamie to normalne i częste zjawisko, że tradycyjne zespoły grają na przyjęciach urodzinowych. Dla małego chłopca stojącego zawsze naprzeciwko zespołu było to coś magicznego, wręcz nie do opisania. W wieku 17 lat kupił swój pierwszy instrument.
John grał na wielu międzynarodowych scenach z różnymi zespołami. Jego pierwszy album będzie wydany w 2018 roku. "Dzielenie się jest kluczem, a możliwości są praktycznie nieograniczone."
W trakcie koncertu usłyszeć będzie można zarówno kompozycje lidera grupy, jak i covery.

Skład zespołu:
John Leysner - wokal, gitara basowa
Maciej Grzywacz - gitara
Robert Jakubiec - trąbka
Mark Romanowski - puzon
Adam Golicki - perkusja

Kraków Street Band
Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką miasta jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od czterech lat nie zwalniając tempa zdobywa coraz większą popularność.

W marcu 2018 roku Kraków Street Band - jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. A to nie koniec wyróżnień! Poszczególni muzycy również zostali docenieni - Łukasz Wiśniewski uznany został za "Wokalistę Roku 2017", a Tomek Kruk otrzymał tytuł "Gitarzysty Roku 2017" według czytelników czasopisma "Twój Blues". Trudno się temu dziwić - Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170% planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę największych zagranicznych festiwalach - m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma "Twój Blues" Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły "Odkrycie Roku 2014" i "Zespół Roku 2015". W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę - album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, "Little Ole Opry", nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką - Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego świata.

"Going Away" to trzecia płyta w dorobku Kraków Street Band, oparta w całości na autorskim materiale. Składa się na nią 11 żywych, bezpretensjonalnych piosenek, zgrabnie balansujących między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Pięknie brzmiące pomieszczenia studyjne Radia Kraków pozwoliły uchwycić niuanse w muzyce 9-osobowego składu, która od czasu ulicznych początków nabrała rumieńców i treści.
Kraków Street Band" wystąpi w składzie: Łukasz Wiśniewski - wokal/harmonijka, Piotr Grząślewicz - banjo, Wojciech Szela - trąbka, Miłosz Skwirut - kontrabas, Adam Partyka - perkusja, Marcin Hilarowicz - gitara, Tomasz Kruk - gitara Dobro, Krzysztof Chlipała - saksofon, Piotr Żelasko - puzon
www.krakowstreetband.com

Szanujmy wspomnienia
Piosenki śpiewane prawie sto lat temu, znane lubiane, sentymentalne i dowcipne.
Cieszą do dziś - bawią i przywołują wspomnienia. Znane je ze starych filmów i trzeszczących płyt dziadków. Kiedyś śpiewane w letnich kawiarnianych ogródkach przez Ordonkę, Bodo, Dymszę, czy Kiepurę. Usłyszymy w brzeźnieńskim parku piosenkę o zgubionym pod miedzą sercu, o niestosownie zachowującej się Adzie, czy śpiewaną wszystkim dzieciom kołysankę. Przywołają ,,wspomnień czar" śpiewając piosenki ,,Umówiłam się z nią na dziewiątą", ,,Miłość ci wszystko wybaczy" ,,Już taki jestem zimny drań" i wiele innych - Laura Haras, Marta Twardowska i Grzegorz Duda, a muzyką wszystko oprawi akompaniująca im Halina Cichoń Haras.

Bellcanti
Bellcanti to zespół muzyczny składający się z trzech sopranistek, które połączyła przyjaźń
i wielka pasja do muzyki. Wyjątkowe trio tworzą Magdalena Chmielecka, Maria Malinowska oraz Karolina Sołomin. Każda z nich ma na swoim koncie znaczące sukcesy i osiągnięcia artystyczne. Posiadają w swoim repertuarze najbardziej znane i lubiane sopranowe arie operowe, operetkowe jak również utwory muzyki rozrywkowej, które wykonują
w niecodziennych aranżacjach na trzy soprany. Aktualnie zespół koncertuje z pianistą Mateuszem Lipińskim.
www.facebook.com/bellcanti

Czytaj także