stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Projektornia Gdański Archipelag Kultury zaprasza na Jodowanie, czyli muzyczne popołudnie z muzyką jazzową, klasyczną i rozrywkową na świeżym powietrzu.W tym roku 4 i 10 sierpnia 2019 (niedziela, sobota), godz. 18:00, przy kolumnadzie, w Parku im. J. J. Haffnera w Gdańsku Brzeźnie. Każdego dnia startujemy o 18.00! W programie: Unicorn String Quartet, Krystyna Durys z zespołem, Switch Mode i Patrycja Ziniewicz z zespołem. Wstęp wolny!

lut 15

sobota, g. 18:00

bilety 100 - 150 zł
Kup bilet
lip'25 2-5

środa - sobota

bilety 519 - 1089 zł
Kup bilet
04 sierpnia 2019 (niedziela)

jazz - koncerty w Trójmieście


18.00 - UNICORN STRING QUARTET

Unicorn String Quartet to profesjonalny kwartet smyczkowy złożonym z młodych ludzi, prywatnie przyjaciół, których połączyła pasja do wspólnego grania i tworzenia pięknych brzmień. Wszyscy artyści są absolwentami gdańskiej Akademii Muzycznej. W trakcie wielu lat nauki uczestniczyli w licznych konkursach instrumentalnych, kursach mistrzowskich, kursach orkiestrowych i kameralnych. Ponadto niejednokrotnie mieli okazję brać udział w wielu projektach muzycznych oraz trasach koncertowych zarówno w kraju, jak i za granicą, współpracując przy tym z wieloma wybitnymi muzykami. Na repertuar Unicorn String Quartet składa się z utworów z muzyki klasycznej, rozrywkowej jak i filmowej, co udaje się połączyć z nutą humoru.

Skład:
I skrzypce - Agnieszka Zaborowska
II skrzypce -Magda Osiecka
wiolonczela - Anna Jankowska
pianino i wokal - Agnieszka Birecka

19.30 - Krystyna Durys z zespołem

Krystyna Durys i jej "Tribute to Ladies of Jazz" to dynamiczne, klimatyczne show w amerykańskim stylu oparte na pierwszej płycie artystki o tym samym tytule. Niezapomniana podróż do ery swingu, pełna energii i wrażeń oraz doskonały wybór pięknych, ponadczasowych melodii w widowiskowych aranżacjach Artura Jurka, Marka Jurskiego i Henryka Wieczyńskiego. To prawdziwe perełki z repertuaru: Billie Holiday, Elli Fitzgerald, Natalie Cole, Niny Simone, Sarah Vaughan, Anity O'Day, Shirley Horn, Erthy Kitt.
Zdobywczyni 2. miejsca w kategorii "Nowa Nadzieja" ankiety czytelników magazynu "Jazz Forum" i pierwsza polska wokalistka swingowa zaproszona na największy festiwal jazzowy na półkuli południowej - Java Jazz Festival (Indonezja) zabiera publiczność do swojego świata pełnego pięknych melodii i brawurowych wykonań nieprzemijających przebojów swingowych. Septet Krystyny Durys składający się z najlepszych trójmiejskich muzyków zaprezentuje autorskie interpretacje przebojów z repertuaru największych dam światowego jazzu, m.in.: Billy Holiday, Sary Vaughan, Elli Fitzgerald, Natalie Cole, Niny Simone, Erthy Kitt, Shirley Horn. Utwory zaaranżowali: Artur Jurek, Marek Jurski, Henryk Wieczyński. Koncert jest oparty na pierwszej płycie artystki "Tribute To Ladies Of Jazz".

Krystyna Durys - wokalistka jazzowa zafascynowana erą swingu. Zdobywczyni "Złotej Tarki" na 44. Międzynarodowym Old Jazz Meeting w Iławie. We wrześniu 2016 r. wydała swój pierwszy album pt. "Tribute To Ladies Of Jazz", który po zebraniu znakomitych recenzji uzyskał w 2017 r. 5 pozycję w kategorii "Polska Płyta Jazzowa Roku 2016" ankiety "Jazz Press" i został nominowany w kategorii "Album Roku 2016" w ankiecie "Jazz Top" magazynu "Jazz Forum". W tym samym roku Krystyna uzyskała 2 miejsce w kat. "Nowa Nadzieja" i nominację w kategorii "Wokalistka Roku" ankiety "Jazz Top" magazynu "Jazz Forum" oraz nominację w kategorii "Nowa Nadzieja Melomanów" Łódzkiego Stowarzyszenia Miłośników Jazzu. Prezentowała materiał ze swojej płyty m.in. na odbywającym się w Indonezji jednym z największych na świecie festiwali "Java Jazz Festival" wraz z własnym zespołem i "Ron King Big Band" (USA), a także podczas "Osterso Jazz Festival" (Dania), "Hallevik Tradjazz Festival", "Ladies' Jazz Festival" (Polska) i innych.

Skład:
Krystyna Durys - wokal
Jarosław Stokowski - kontrabas
Adam Zagrodzki - perkusja
Igor Nowicki - instrumenty klawiszowe
Paweł Hulisz - trąbka
Adam Wisniewski - puzon
Miłosz Wekka - saksofony, klarnet

10 sierpnia 2019 (sobota)

18.00 - SWITCH MODE

SWITCH MODE to nowoczesne podejście do aranżacji oraz połączenie wyjątkowych brzmień wygenerowanych instrumentami elektronicznymi. Brak tu gitar, syntezatorów oraz akustycznych barw, pudeł rezonansowych czy klasycznych membran perkusyjnych. To energetyzująca grupa, która stawia na zabawę muzyką, brzmieniami i aranżacjami najsłynniejszych utworów. Zespół wykonuje też autorskie kompozycje skomponowane przez muzyków grupy. SWITCH MODE wykorzystuje tylko i wyłącznie instrumenty elektryczne. Zespół wykonuje szeroko pojętą muzykę rozrywkową - od POPu, przez muzykę ROCKową do muzyki filmowej i klasycznej przearanżowanej na cięższe brzmienia. Muzycy tworzą zarówno własne kompozycje, jak i aranżacje słynnych coverów. Ich wyjątkowość to podejście do oryginalnych brzmień, unikatowych fal akustycznych, wytworzonych zabawą przetwornikami i procesorami brzmień. Daleko tu do klasyki czy standardów. Bliżej do wirtuozerii, świeżości i siły jaką daje technologia. ELEKTRYCZNE TRIO wykonuje autorskie kompozycje oraz covery takich artystów jak: Michael Jackson, Europe, Dua Lipa, Luis Fonsi.

Skład:
Przemysław Mazur - skrzypce elektryczne
Dawid Iwanicki- wiolonczela elektryczna
Maciej Buliński - perkusja elektroniczna

19.30 - PATRYCJA ZINIEWICZ Z ZESPOŁEM

"List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk" to koncert poświęcony twórczości takich kompozytorów jak Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki czy Krzysztof Komeda, którzy współpracowali z Czarnym Aniołem polskiej estrady, Ewą Demarczyk. Nowatorskie aranżacje i świeże spojrzenie na słynne utwory poezji śpiewanej wykonują młodzi artyści, świeżo upieczeni absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Patrycja Ziniewicz, Jan Jarecki, Filip Arasimowicz i Kacper Skolik. Sam pomysł narodził się z inicjatywy wokalistyki, Patrycji która już jako 13-letnia młoda dziewczyna śpiewała utwory takie jak: "Grande Valse Brillante" czy "Rebeka".

Skład:
Patrycja Ziniewicz - wokal
Jan Jarecki - piano
Filip Arasimowicz - kontrabas
Kacper Skolik - perkusja

Przeczytaj także