stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Joga i ceramika

Joga na stres - medytacja

Coraz większa liczba rzetelnych badań dokumentuje dobroczynny wpływ medytacji na ludzki organizm. Przykłady można mnożyć: medytacja rozluźnia napięcia, zmniejsza ciśnienie krwi i ogranicza ryzyko chorób serca. Wprowadza spokój do naszego życia i holistycznie wpływa na zdrowie. Niesie ze sobą również korzyści psychologiczne, takie jak uśmierzenie lęków, pomaga w zmaganiach z bólem i ułatwia zrozumienie mechanizmów uzależnienia. W sposób istotny wpływa na rozrost i reorganizację struktury neuronowej w mózgu i korze mózgowej, co przekłada się na poprawę pamięci i koncentracji. Stwierdzono również pozytywny wpływ na zmiany poznawcze związane z progresem wieku.

cze 1

sobota, g. 11:45

bilety 60 zł
cze 9

niedziela, g. 10:00 - 13:30

Sopot, Park Północny
Wstęp wolny
Ale także, a właściwie przede wszystkim, zmniejsza niepewność w sferze transcendencji, otwierając i ożywiając najistotniejsze pytania dotyczące życia, bycia z innymi, szczęścia, cierpienia, życiowego posłannictwa i wielu innych.

Dla kogo?
Dla każdego, kto zawsze chciał zacząć medytować, a nie wiedział jak, lub nie miał czasu zrobić pierwszego kroku. Także dla ludzi, którzy poznali już różne rodzaje medytacji i chcieliby uzyskać jasność w tej wielości i zbudować regularną praktykę.