stat
Impreza już się odbyła

Judo Baltic Cup

W rywalizacji sportowej oraz campie treningowym weźmie udział około 1200 zawodników - informuje Bogdan Gruba z UKS Opty Gdynia, organizator turnieju międzynarodowego Judo Baltic Cup (Międzynarodowy Puchar Polski) w dniach 2 - 6 czerwca.

Judo Baltic Cup to zawody rozgrywane w pięciu kategoriach wiekowych: U11, U13, U15, U18 i U21.

Start potwierdziły następujące drużyny zagraniczne: Izrael, Estonia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Szwecja, Niemcy, Holandia, Azerbejdżan, Gruzja i Czechy.

Rywalizacja judoczek i judoków w Hali Polsat Plus Arena Gdynia przy ul. Kazimierza Górskiego 8 zaplanowano od 2 do 4 czerwca. Później odbędzie się camp.

Jak poinformowali organizatorzy Judo Baltic Cup, zawodnicy rywalizują o punkty do rankingu Polskiego Związku Judo. Najlepsi mają szansę wystąpić w międzynarodowych imprezach mistrzowskich.

Turniej jest organizowany przez UKS Opty przy wsparciu Partnera Strategicznego - Gdyńskiego Centrum Sportu i Miasta Gdynia oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Zawody od wielu lat są sportową wizytówką Gdyni jak i województwa pomorskiego.

W 2022 roku w Pucharze Polski Juniorów i Juniorów - Judo Baltic Cup triumfowali m.in. Oliwia Kutyła -52kg, Martyna Glubiak -63kg, Martyna Brzyńska -70kg, Hubert Biedrzycki (UKS Conrad Gdańsk) -60kg, Stanisław Drąg -81kg i

Jakub Sordyl ( Galeon Gdynia) +100kg; także 08/05/2023 srebrnym medalistą juniorskiego Turnieju Paryskiego, pokonał m.in. rywali z Japonii oraz Francji i zdobył w niedzielę srebrny medal w juniorskim Pucharze Europy w Paryżu. Z kolei w sobotę po brąz sięgnęła Paulina Muszyńska (S GKS Wybrzeże Gdańsk) -78kg.