stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Sylwester 2024
PATRONAT

w każdą sobotę (do 30.11), g. 12:00 - 13:30

Sopot
bilety 40 zł
ulgowy 30 zł

w każdą niedzielę (do 22.12), g. 11:00

Wstęp wolny

K3 Sopot Slam #5
9 grudnia (niedziela), godzina 19.00
Sopot, Mandarynka, ul.Bema 6
Wstęp 10 zł (dla posiadaczy biletów SKM zniżka 30%)

SLAM to skrzyżowanie poezji i performance'u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z publicznością, która słucha jego wierszy. Słowo SLAM określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. Rolę jury pełni publicznośc i zaproszeni goście.

Każdy slamowicz przygotowuje zestaw 4 wierszy. Maksymalny czas czytania jednego tekstu to 2 minuty; przewidziane jest również 10 sekund "czasu hamowania", ale ani chwili dłużej. Używanie instrumentów muzycznych i rekwizytów jest zabronione.

Zgłoszenia poetów do 8 grudnia na stronie www.k3.org.pl (wejście na slam za darmo) albo osobiście w Mandarynce w dniu imprezy (wejście już nie za darmo).

Wiersz zwycięzcy trafi na 100.000 pocztówek, które zostaną rozdystrybuowane na terenie całej Polski, oraz na 1000 plakatów, które pojawią się w tablicach reklamowych SKM, PKP, a także w szeroko rozumianej przestrzeni publicznej.


Wieczór otworzą czytania zaproszonych gości:

Agnieszka Wolny-Hamkało – rocznik ’79, poetka, publicystka, ostatnio także blogerka (wolnyhamkalo.blog.polityka.pl). Autorka tomów poetyckich "Mocno poszukiwana", "Lonty", "Gospel" i "Ani mi się śni" oraz (wraz z Marcinem Hamkało) szkiców o Teatrze Muzycznym "Od Nietoperza do Scata". Współpracuje m.in. z "Gazetą Wyborczą", "Polityką" i portalem Polskiego Radia. Mieszka we Wrocławiu.

Szczepan Kopyt - rocznik '83. Poeta i muzyk yassowy. Laureat X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina (2004) i nagrody Młodej Sztuki w dziedzinie literatury (2006). Publikował m.in. w "Pro Arte", "Czasie Kultury", "Portrecie", "Gazecie Malarzy i Poetów", "Tyglu Kultury". Wydał dwie książki poetyckie: "[yass]" i "[yass]/możesz_czuć_się_bezpiecznie". Mieszka w Poznaniu.

Mariusz Więcek - rocznik 83, poeta, trener creative writing. Publikował m.in. w „Lampie”, „Toposie”, „Fa arcie”. Laureat konkursu „Złoty Środek Poezji Kutno 2006” na najlepszy debiut poetycki roku 2005 i Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury (2006r.). Zwycięzca K3 Sopot Slam #4. Wydał arkusz poetycki "Przesypując się w światło" (2005) oraz debiutancki tom "Dar języków i inne przejęzyczenia" (2005). Doktorant Uniwersytetu Gdańskiego. Mieszka w Gdańsku.

Marcin Cecko – rocznik ’81, poeta, pisarz, performer. Autor tomów poetyckich "Rozbiorek", "Pląsy", "Mów", współtwórcą Manifestu Neolingwistycznego. Publikował w "Fa-arcie", "Ha-arcie", "Pro arte". Także fotograf, twórca pierwszego w Polsce fotobloga (pozytyw.blog.pl). Lider formacji muzycznych Melancholia, Akryl Trio, a ostatnio 3 Boys Move. Mieszka w Warszawie.


Jakub Żulczyk – rocznik ’83, pisarz. Autor powieści "Zrób mi jakąś krzywdę" (Lampa i Iskra Boża). Niezależny publicysta, recenzent, felietonista, bloger (jakubzulczyk.ownlog.com). Publikował w "Relazie", "Lampie", "Ha!Arcie", "Metropolu", "Exklusivie", "Aktiviście", Machinie", Gazecie Wyborczej" i "Playboyu". W styczniu przyszłego roku nakładem wydawnictwa Lampa i Iskra Boża ukaże się jego druga powieść – "Radio Armageddon". Mieszka w Krakowie.


Na K3 Sopot Slam #5 zagrają:


Mananasoko

Solowy projekt Macieja Wojnickiego (skrzypce, głos, elektronika), wcześniej współpracującego jako gitarzysta między innymi z wykonującą współczesną muzykę improwizowaną formacją Lud Hauza, obecnie wracającego do formuły bardzo osobistego i prostego grania piosenek. Mananasoko to jednoosobowy zespół, daleki jednak od formuły kameralnego, solowego występu. Dzięki pomocy własnego oprogramowania, nakładania na siebie wielu partii skrzypiec, zapętlania wokalu i syntezatora, na żywo brzmienie Mananasoko momentami dorównuje małej orkiestrze. Jednocześnie żaden z dźwięków płynących ze sceny nie jest wcześniej nagrany ani zaprogramowany, dzięki czemu muzyka, choć utrzymywana w ramach prostej piosenki, posiada spory zapas przestrzeni otwarty na improwizację.

Więcej: https://www.myspace.com/mananasoko

Towary Zastępcze

Pochodzący z Trójmiasta zespół, w skład którego wchodzą Piotr Czerski, Borys Kossakowski i Michał Piotrowski oraz Sławomir Draczyński, Jarosław Marciszewski i Jakub Świątek. Zespół, założony w 2003 roku przez Czerskiego i Piotrowskiego, w pierwszym okresie działalności programowo i manifestacyjnie unikał tworzenia jakiejkolwiek muzyki, aby ostatecznie w kwietniu 2006 roku wydać pierwszy album - "Ciche dni" (Korporacja Ha!art, 2006). Towary Zastępcze łączą elektronikę z hiphopowymi bitami, energetyczne gitary z klasycznymi aranżacjami fortepianowymi, free-jazz i nu-jazz z reggae i dubem, a piosenkę autorską z minimal music. Sam zespół umieszcza siebie pomiędzy takimi grupami jak Świetliki i Kombi.

Więcej: https://towary.art.pl

Archiwalne edycje imprezy