Kamuflaż / Grafika - Wystawa prac Mirosława Pawłowskiego Filharmonia Kaszubska Wejherowo Sprawdź!
stat

Kamuflaż / Grafika - Wystawa prac Mirosława Pawłowskiego

Filharmonia Kaszubska zaprasza na wystawę prac Mirosława Pawłowskiego.

MIROSŁAW PAWŁOWSKI
Urodzony w 1957 roku. Jest profesorem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie prowadzi pracownie Serigrafii. Współpomysłodawca i organizator cieszącego się bardzo dużym prestiżem, ogólnopolskiego Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu, członek wielu stowarzyszeń oraz jury międzynarodowych i krajowych przeglądów grafiki.

W latach 1983-2018 miał 70 wystaw indywidualnych grafiki oraz brał udział w 380 prezentacjach zbiorowych w kraju i na świecie. Wielokrotnie nagradzany, m.in.: Międzynarodowe Biennale Grafiki w Krakowie - nagroda regulaminowa SBWA (1986); Międzynarodowe Biennale "Wobec Wartości", Katowice - nagroda Komitetu Kultury Niezależnej (1990); Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie - nagroda regulaminowa (2006). Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie - nagroda Rektora ASP w Warszawie (2012); II nagroda w 2nd Contemporary Engraving Biennale, Iaşi, Rumunia. Kurator Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu 1999-2017, kurator Międzynarodowego Triennale Grafiki "Kolor w Grafice" - Toruń 2003-2018; członek Komitetu Organizacyjnego i juror Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach 2006-2018 oraz Międzynarodowego Biennale Grafiki Cyfrowej w Gdyni 2008-2016 i juror Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie - 2009.

Na obraz jego aktywności składa się zarówno jego działalność graficzna, jak i wiele podejmowanych działań oraz przedsięwzięć, mających na celu wspieranie rozwoju tej dyscypliny w naszym kraju. Tematem jego prac jest niezmiennie człowiek "portretowany" według niejednorodnego, bo zmieniającego się, klucza konwencji.