stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

13 maja (czwartek) o 18:00 zapraszamy na fanpage GAK Plama na spotkanie z wyjątkowym podróżnikiem, popularyzatorem astronomii, pasjonatem nocnego nieba - Karolem Wójcickim - autorem bloga "Z głową w gwiazdach"!

"Ciemność dnia, światła nocy" to opowieść o podróżach po świecie celem poszukiwania najbardziej niesamowitych zjawisk astronomicznych.

Podczas spotkania nie tylko przyjrzymy się niezwykłym zjawiskom takim, jak całkowite zaćmienie Słońca, czy zorza polarna, ale poznamy też lepiej miejsca, w których takie cuda możemy podziwiać, jak na przykład Islandię czy Amerykę Południową. Zapraszamy!

Zaćmienie Słońca Więcej zdjęć ()

Zaćmienie Słońca

Fot. Karol Wójcicki

Zaćmienie Słońca

Fot. Karol Wójcicki


Karol Wójcicki - pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage "Z głową w gwiazdach".

Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.

Zorza nad Islandią Więcej zdjęć ()

Zorza nad Islandią

Fot. Karol Wójcicki

Zorza nad Islandią

Fot. Karol Wójcicki


Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka.

W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.
https://www.zglowawgwiazdach.pl/

Organizator:
Plama Gdański Archipelag Kultury
ul. Pilotów 11, 80-460 Gdańsk
Tel. 58 557 42 47
www.gak.gda.pl
www.facebook.com/PlamaGAK