stat
Impreza już się odbyła

Kasia Cygan - Tajemnice Dnia Powszedniego

Zapraszamy 18 listopada 2022r. o godz. 19:00 do Konsulatu Kultury Gdynia na koncert Kasi Cygan pt. "Tajemnica Dnia Powszedniego".

paź 19

sobota, g. 17:00

bilety 80 zł
Artyści:
- Kasia Cygan - wokal
- Maciej Łyszkiewicz/ Roman Jońca - fortepian
- Adam Kawończyk - trąbki, flety, kalimba
- Max Kowalski - Kontrabas
- Oleg Dyyak - instrumenty perkusyjne, akordeon
- ArturBrocki - wizualizacje fotograficzne

piosenka aktorska - koncerty w Trójmieście


Organizator: Fundacja Bona

Koncert Tajemnice dnia powszedniego to muzyczno-poetycka propozycja dla szerokiej publiczności, w swym wyrazie pełna szacunku i wsparcia dla współczesnego człowieka.
Tajemnice skierowane są do ludzi, którzy mają ochotę na chwilę refleksji, zatrzymania się w tym zakręconym świecie.

Najistotniejszym przesłaniem Tajemnic - jest skierowanie uważności na odnalezienie drogi do siebie samego, do czucia sercem i stanięcia we własnej prawdzie - co może dać człowiekowi autentyczną moc.

Do tekstów przygotowane są nastrojowe i klimatyczne fotografie inspirowane tekstami, ułożone w formie wizualizacji wyświetlanych na ekranie. Autorem ich jest Artur Brocki - fotografik mistrz obrazu, pełnego emocji ludzkiej, na tle natury i wkomponowanej, współgrającej - z naturą.

Artyści
Kasia Cygan

Gdynia: Solistka Teatru Muzycznego za czasów Jerzgo Gruzy, grająca wspaniałe role musicalowe (Eponina - w Nędznikach reż. J. Gruza, Polly w Operze za 3 grosze reż. J. Gruzy, córka w Skrzypku na dachu reż. J. Gruzy, Królewna Różyczka - w Ja kocham Rózię reż. J. Gruzy. Miśka w Czarnej dziurze J. Gruzy i wiele innych. Zagała również Królewnę Angelikę w Jego filmie Pierścień i róża i serialu TV . Pracowała w tym teatrze, również jako asystent reżysera, a także sama reżyserowała pod Jego opieką swój pierwszy spektakl muzyczny pt. Nie płacz kiedy odjadę. Zaraz potem, realizowała /scenariusz, reżyseria/ w II programie TVP - spektakl Pod Papugami,- pod opieką artystyczną Mariana Ligęzy. W Gdyni rozpoczęła również swoją drogę jazzową. Występowała między innymi Leszkiem Dranickim, z Brandonem Furmanem.
Kraków od 2000 r. Tu realizowała projekty autorskie, pod szyldem Teatru Muzy. Najważniejsze, to spektakle: Klenczon Poemat rockowy- z M. Piekarczykiem (premiera w Sopockim Teatrze w Off de Bicz/Atelier/), i spektakl Szpilki - piosenki mojego taty; spektakle wystawiane w wielu miastach Polski i zagranicą. W Krakowie, Kasia prowadziła Scenę w Kamieniołomie, na Podgórzu, gdzie zapraszała wielu artystów i sama śpiewała. W Krakowie również reżyserowała kilka mega koncertów z plejadą polskich gwiazd - dwa z nich: Dla Marka P i Dla Małopolskiego Hospicjum Dziecięcego odbyły się w Filharmonii Krakowskiej. W Radio Kraków przez 3 sezony realizowała polsko-włoski projekt koncertowy pt. Gałązka Oliwna. Śpiewa repertuar musicalowy, jazzowy, bluesowy, a obecnie - piosenki autorskie. Współpracuję z wieloma muzykami. Nagrała 4 płyty,/z wybitnymi muzykami m. in. Markiem Radulim, Jarkiem Śmietaną/, ostatnia, autorska pt. Serce w ogrodzie swoim- 2021.
Lanckorona.- Dziś, wciąż śpiewa, ale poza Krakowem związana również z Lanckoroną, życiem pośród wzgórz, łąk, aniołów i tu stworzyła Scenę Na dolinie, gdzie zaprasza gości na artystyczne wydarzenia.

Maciej Łyszkiewicz
Muzyku rodzony w Gdyni, autor piosenek, pianista i muzyk sesyjny. Pomysłodawca i twórca przebojów zespołów No Limits, Leszcze, Łyczacza, Iza&Latynoscy Brothers, KoŁysz oraz The Q. Jego piosenki śpiewali tacy artyści jak Grażyna Łobaszewska, Urszula Dudziak, Iza Kowalewska, Kasia Cygan i Maciej Miecznikowski. Autorami słów do jego muzyki byli m.in. Agnieszka Osiecka, Jan Wołek, Zbigniew Książek, Michał Zabłocki i Andrzej Poniedzielski. Jako muzyk sesyjny Maciej Łyszkiewicz nagrywał lub koncertował z brazylijską wokalistką Ive Mendes, a także z zespołami Golden Life, Apteka, Skawalker czy IMTM. Piosenki jego autorstwa były prezentowane przez stacje radiowe nie tylko w Polsce, ale również w londyńskim Delite Radio, BBC 6 Music, belgijskim Crooze FM i w UK Jazz Radio oraz w rozgłośniach radiowych w USA, Australii, Kanadzie i Brazylii. Muzyka Maćka Łyszkiewicza ukazywała się na płytach artystów w Polsce, na składankach jak Ladies Jazz, niemieckim Latin Garden a także w USA i Meksyku na kompilacji The Lounge King Presents. Niedawno ukazał się nakładem renomowanego wydawnictwa GAD Records album Zawód Autor poświęcony twórczości Łyszkiewicza. Jest to pierwsza płyta z serii przedstawiającej najciekawszych polskich kompozytorów piosenek.

Adam Kawończyk
Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą zdobywając nagrodę jako instrumentalista. Współpracował z wieloma zespołami i muzykami jazzowymi min. Extra Ball, Sami Swoi, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Krzysztof Jeden z czołowych polskich trębaczy jazzowych.
Ścierański. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych. Nagrywał muzykę filmową i teatralną takich kompozytorów jak Zbigniew Preisner i Jan Kanty Pawluśkiewicz. Jest leaderem własnych formacji, kompozytorem i aranżerem.

Oleg Dyyak
Absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych. Koncertował w składzie uznanego w szerokich kręgach muzycznych na całym świecie zespołu The Cracow Klezmer Band. Spośród wielu nazwisk z którymi współpracował są takie sławy jak: Tomasz Stańko, Robert Kabara, John Mc Clean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Łada Gorpienko, Tomek Gąssowski czy Sinfonietta Cracovia.

Max Kowalski
Kontrabasista, kompozytor, lider i założyciel zespołu Max Klezmer Band, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Jest autorem muzyki do spektakli dla wielu teatrów w całej Polsce, m.in. Teatr Witkacego, Teatr Polski we Wrocławiu, Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie, Teatr Polski w Bielsku-Białej. Kontrabasista w zespole Luka Mazur Quartet. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich.