Kaszubski Szlak - warsztaty podróżnicze o Kaszubach Sopoteka - galeria kultury multimedialnej Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kaszubski Szlak - warsztaty podróżnicze o Kaszubach

Kasia i Maciej Marczewscy, twórcy docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce www.ruszajwdroge.pl zapraszają na wyjątkowe warsztaty podróżnicze o Kaszubach. Uczestnicy warsztatów "Kaszubski Szlak" dowiedzą się jak poznawać historię i kaszubską kulturę podróżując po Kaszubach. Maciej Marczewski pokaże na multimedialnej prezentacji jak przez ostatnie 2000 lat zmieniały się tereny, na których zamieszkiwali Kaszubi, opowie kim są Kaszubi, skąd pochodzą, gdzie są granice Kaszub i gdzie leży dzisiaj kaszubska stolica.

Warsztaty wypełnią regionalne ciekawostki, zagadki oraz podróżnicze opowieści wzbogacone o przystępnie przedstawione fakty z historii, geografii i kultury Kaszub. Uczestnicy warsztatów zmierzą się z Kaszubskim Szyfrem oraz stworzą pod okiem prowadzącego warsztaty plan wycieczki śladami historii Kaszubów dla całej rodziny.

Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych przez Kasię i Macieja z ich wycieczek po Polsce. Prowadzący będą też rozdawać darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po dalsze zakątki naszego kraju. Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę! dedykowane są tym, którzy szukają sprawdzonych pomysłów na wycieczki po Polsce. Niezależnie od tego, czy uczestnicy mają już doświadczenia z podróżowaniem po Polsce, czy też nigdy nie wyruszyli poza granice swojego miasta.

Patroni medialni wydarzeń klubowych: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY
Fundacja Ruszaj w Drogę!

Małżeństwo pasjonatów, pozytywnie zakręcone na punkcie zwiedzania Polski. Od 10 lat aktywnie ją
zwiedzają, sprawdzają, testują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju. Pod marką "Ruszaj w Drogę!" stworzyli: Fundację promującą polską turystykę w Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub - jedyny taki w Polsce cykl Prezentacji Podróżniczych o polskich regionach www.klub.ruszajwdroge.pl i największy blog podróżniczy o Polsce www.ruszajwdroge.pl. W 2016 roku ich blog dociera do miliona turystów, zostaje wpisany do TOP10 blogów podróżniczych o największym potencjale marketingowym i ogłoszony drugim największym blogiem podróżniczym w Polsce. Ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 50 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! "Debiutem Roku 2016". Kasia i Maciej Marczewscy chętnie dzielą się sprawdzonymi pomysłami na wycieczki: w Internecie, w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na odbywających się regularnie w Trójmieście i okolicach spotkaniach i prezentacjach Klubu Ruszaj w Drogę!