stat
Impreza już się odbyła

Zapraszamy do salonu Empik w Galerii Bałtyckiej na spotkanie z Katarzyną Miszczuk i Przemysławem Angermanem.

Tożsamość Rodneya Cullacka
Przemek Angerman

Premiera: 21/05/2014
Tożsamość Rodneya Cullacka to film nakręcony słowami!

CZY WARTO ODNALEŹĆ KLUCZ DO RZECZYWISTOŚCI?
Pod warstwą widowiskowych strzelanek, megaszybkich pościgów, walk na pięści i ekstrawaganckiego seksu ukryty jest klucz. Czy wszyscy ten klucz odnajdą? Na pewno nie. Ale ci, którzy poszukują, dla których ważna jest Świadomość i Przebudzenie, których nazwano Ślepymi Rybami, a którzy jako jedyni są zdolni do rewolucji i przekształcenia świata na lepsze... Ci ten klucz odnajdą.

Richard Zonga ma 28 lat i jest agentem ósmej kategorii, prawdziwą maszyną do zabijania. W najbliższych 21 strefach jest jeszcze tylko dwóch takich kozaków jak on. Od 10 lat wiernie służy Matce, wykonując dla niej najtrudniejsze misje w całej Galaktyce. Kobiety go kochają, a on kocha kobiety. I narkotyki. I jest zadowolony ze swojego życia. Jednak kiedy Rodney Cullack wyjawia mu sekret, który może wywołać wszechświatową rebelię, życie Richarda wywraca się do góry nogami. Czy Rządzący naprawdę manipulują ludzkimi wspomnieniami i tworzą swym obywatelom takie profile tożsamości, jakie są im akurat potrzebne? Czy nikt nie jest tym, kim myśli, że jest?

Z dnia na dzień Richard staje się wrogiem publicznym numer jeden. Jego życie wisi na włosku. Imperium zrobi wszystko, żeby sekret się nie wydał.

Richard musi znaleźć sposób, by ludzie poznali prawdę. Ale najpierw musi dowiedzieć się, kim tak naprawdę jest Richard Zonga. I kim do diabła jest Rodney Cullack?

Przemysław Angerman (ur. 1975) - Kiedyś był filozofem, karateką, podróżował bez celu i wspinał się bez zabezpieczeń. W wolnych chwilach zajmował się swoją plantacją ekologicznych pomidorów. Dzisiaj woli podumać o tym i owym w towarzystwie mruczącego kota Zdzisława. Wyreżyserował całkiem nieznany film Jak to się robi z dziewczynami i napisał scenariusz do bardziej znanego: Skazany na bluesa. Tożsamość Rodneya Cullacka to jego debiut w krainie science fiction.

Osiągnięcia w branży filmowej:
Debiut Jak to się robi z dziewczynami dostał nagrodę jako "komedia roku" na festiwalu filmowym w Gdyni
Skazany na bluesa o Ryszardzie Riedlu z zespołu Dżem, do którego autor napisał scenariusz, był najchętniej oglądanym filmem kinowym roku. W samych kinach obejrzało go 200 000 osób i znacznie więcej w telewizji. Oprócz tego dostał Nagrodę Publiczności w Gdyni (był najdłużej oklaskiwanym filmem na festiwalu)
Wyjazd integracyjny z jego scenariuszem i reżyserią obejrzało prawie milion kinomanów i był to potężny sukces komercyjny
Serial Fala zbrodni na Polsacie, do którego napisał scenariusz i który reżyserował, oglądało co tydzień ponad dwa miliony widzów, miał on oddanych fanów i wiele fanklubów w sieci.


Katarzyna Berenika Miszczuk - Gwiezdny wojownik I

Rok 2463. Ziemia jest zniszczona w 78%. Zaraz po Wielkiej Wojnie Religijnej ludzkość opanowała szaleńcza moda na życie w kosmosie. Grupa śmiałków pod dowództwem komandora Wysockiego wyrusza statkiem kosmicznym "Gwiezdny Wojownik" na ważną misję. Zwerbowana załoga ma za zadanie ocalić świat. Na księżycach Saturna i Jowisza rządzą dwa królestwa - Macrosoft oraz Epple, które ze sobą rywalizują. Dopiero po latach waśni i sporów zamierzają się zjednoczyć poprzez ślub księżniczki Macrosoft i księcia Epple. Ma to być największe wydarzenie od stu lat. Jednak załoga "Gwiezdnego Wojownika" nie zmierza w kierunku tych planet. Jej celem jest stacja krążąca wokół Marsa - Satela. Misja od początku nie idzie zgodnie z planem, ponieważ załoga zapomniała zabrać ze sobą rzecz najważniejszą... broń.

Gwiezdny wojownik to siódma powieść Katarzyny Bereniki Miszczuk, a zarazem pierwsza część serii o dzielnej załodze statku kosmicznego, która ma uratować świat. Parodia science fiction osadzona w odległej przyszłości z dużą dawką humoru.

Katarzyna Berenika Miszczuk (ur. 1988) - lekarka, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Debiutancką powieść Wilk napisała w wieku piętnastu lat, a wydała trzy lata później (2006). W 2009 roku ukazała się kontynuacja tej książki - Wilczyca. Autorka została za nią nominowana do nagrody Nautilus, przyznawanej przez czytelników w corocznym plebiscycie na najlepszy polski utwór literacki z gatunku fantastyki. Wilczyca zdobyła w nim piąte miejsce. W Wydawnictwie W.A.B. pisarka opublikowała trylogię, na którą składają się powieści: Ja, diablica (2010), Ja, anielica (2011), Ja, potępiona (2012) oraz Druga szansa (2013).