stat
Impreza już się odbyła

Kilka kieliszków cydrów (degustacja cydrów)

Z Podkarpacia na Pomorze taką drogę pokona właściciel i cydrotwórca Tomasz Zywer, by pokazać w Gdyni swoje niesamowite cydry. To będzie świetna okazja, żeby spróbować cydrów, porozmawiać o nich z samym twórcą, ale także zaczerpnąć trochę cydrowej wiedzy z pierwszej ręki.

Degustacja będzie się odbywała w systemie walk-in, czyli możecie przyjść o dowolnej godzinie między 17:00 a 20:00 i oddać się spokojnemu próbowaniu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, natomiast bardzo prosimy o pobranie darmowego biletu. Miejsca i cydrów na pewno nie zabraknie, ale prosimy o pobieranie biletów - to nam pomoże określić ile osób nas odwiedzi i na jaką grupę musimy się przygotować.

Kilka słów o Cydrowni Zywer: w sadach nie stosujemy żadnych oprysków. Owoce zbieramy ręcznie, czekając do października i listopada aż w pełni dojrzeją.  Starannie selekcjonując jabłka tłoczymy sok. Oprócz wysokiej zawartości naturalnych cukrów sok jest jednocześnie kwaskowy, cierpki idealny aby uzyskać bogaty w aromaty cydr. Podczas powolnej, trwającej tygodniami naturalnej fermentacji wydobywamy ich głęboki smak i aromat. Nie filtrujemy i nie używamy żadnych dodatków do klarowania. Zamiast tego pozwalamy cydrom leżakować kilka miesięcy, aby wyklarowały się w naturalnym procesie

 

Informacja o biletach

obowiązują darmowe wejściówki (pobierz bilet w linku poniżej)