Kino Konesera Helios Forum Gdańsk Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Kino Konesera

Helios Forum zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Kino Konesera. Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

lut 24

poniedziałek, g. 18:30

Gdańsk,
lut 29-1.03

sobota - niedziela, g. 10:30, 12:30

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne. Filmy wyświetlane podczas pokazów to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Opis filmu Niewidoczne życie sióstr Gusmao:
W swoim nowym filmie brazylijski reżyser przenosi nas do Rio de Janeiro pierwszej połowy lat 50. Osiemnastoletnią Eurídice i dwa lata starszą Guidę łączą nie tylko siostrzane więzy, ale i poczucie, że nie mogą bez siebie żyć. Mimo że na co dzień przyszło im wychowywać się w konserwatywnym środowisku i nieznoszącej sprzeciwu rodzinie, każda z bohaterek ma jasny plan na życie. Eurídice chce zostać znaną pianistką, podczas gdy Guida marzy o poznaniu prawdziwej, wielkiej miłości. Dramatyczne wydarzenia sprawiają, że kobiety zostają rozdzielone i zmuszone do tego, by żyć osobno, niewiele o sobie nawzajem wiedząc. Nigdy jednak nie tracą nadziei na to, że w końcu się odnajdą.