stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino Letnie Bałtyk Movie...

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Kino regionu bałtyckiego snuje opowieści - surowe, ale jednocześnie pełne skrajnych emocji, absurdalnego humoru i ludzkich historii, które nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie. Zapraszamy na drugą edycję plenerowego Kina Letniego Bałtyk Movie. W pięć kolejnych środowych wieczorów pokażemy mroźne propozycje z dalekiej Północy.

Usiądźcie wygodnie w naszym ogrodzie i wyruszcie z nami w filmową podróż do krainy bałtyckich twórców. - ten fragment jest lekko przerobiony z ubiegłorocznego

Wydarzenie w ramach projektu "Kolory Bałtyku".
Wydarzenie organizowane we współpracy z restauracją Rada Miasta Food&Wine.

Start: 21:30; prosimy o punktualne przybycie

W związku z ograniczeniami w działalności kin plenerowych i wydarzeń w przestrzeni publicznej widownia będzie liczyła 30 miejsc.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia wyłącznie w sprzedaży online przez platformę interticket.pl. Zakup biletu wiąże się z zaakceptowaniem regulaminu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem przed zakupem biletów.

W przypadku nieotrzymania elektronicznego biletu, należy sprawdzić folder SPAM. W celu ponownego wygenerowania biletu prosimy o napisanie na adres info@interticket.pl.

Każdy widz w momencie zakupu biletu oświadcza, że według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Jednocześnie wyraża zgodę na przechowywanie przez InterTicket sp. z o. o. danych osobowych podanych w procesie zakupu biletów i udostępnienie tych danych w razie potrzeby Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym.

Miejsce
ogród przy Ratuszu Staromiejskim / Sala Mieszczańska

Daty

8.07, 15.07, 22.07, 29.07 oraz 5.08


Repertuar
8 lipca - Midsommar (2019), reż. Ari Aster (Szwecja)


https://www.youtube.com/watch?v=VPcwlFR23Tw

To, czego boisz się najbardziej, czai się w pełnym słońcu.

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Wyprawa na dziewięciodniowy festiwal z początku wygląda na beztroską wycieczkę do krainy, w której nigdy nie zachodzi słońce. Jednak celebrowane w sielskiej scenerii obrzędy z czasem przybierają nieoczekiwany, coraz dziwniejszy obrót.

15 lipca - Mężczyzna imieniem Ove (2015), reż. Hannes Holm (Szwecja)

https://www.youtube.com/watch?v=5G3RKFeYUqU

Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych.

Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego - ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

22 lipca - Młodość Astrid (2018), reż. Pernille Fischer Christensen (Dania/Szwecja)

https://www.youtube.com/watch?v=NrEYIdq7lYs

W biograficznej "Młodości Astrid", która opowiada o początkach oraz młodości słynnej pisarki Astrid Lindgren (1907-2002), Pernille Fischer Christensen ukazuje silną, niezależną kobietę, która łamie normy społeczne, konwenanse i kroczy przez życie z podniesioną głową.

Astrid i jej rodzeństwo mają szczęście, że dorastają w gospodarstwie pasterskim rodziców w Vimmerby. Chociaż ich codzienna rutyna kształtowana jest przez surowe wartości religijne, ich matka Hanna i ojciec Samuel zawsze dają im poczucie bezpieczeństwa i poczucie wolności.

Rodzice Astrid pozwalają córce uczęszczać do szkoły średniej, co zasadniczo stanowi przywilej zamożnych dzieci burżuazyjnych, i nie stają na drodze 18-latce, gdy właściciel lokalnej gazety oferuje jej posadę stażystki w redakcji.

29 lipca - Po tamtej stronie (2017), reż. Aki Kaurismäki (Finlandia)

https://www.youtube.com/watch?v=MheDg0rgEio

"Po tamtej stronie" opowiada historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii - Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?

W swoim filmie Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu). Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.

5 sierpnia - POKAZ SPECJALNY - film wybrany przez widzów

1. "Manifesto" z 2015 roku, reż. Julian Rosefeldt (Niemcy)

Nagrodzona Oscarem Cate Blanchett ("Carol", "Blue Jasmine") wciela się w 13 różnych postaci - od wokalistki punkowego zespołu, przez gospodynię domową, wdowę, robotnicę, naukowca, aż po bezdomnego mężczyznę, aby zderzyć najbardziej radykalne idee XX wieku z otaczającą nas rzeczywistością.

lub

2. Toni Erdman z 2016 roku, reż. Maren Ade (Niemcy)
Film Maren Ade ("Wszyscy inni") to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem. Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines - pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji - lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać - niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.