Kino Letnie na Stogach! Gdańsk - Stogi Sprawdź!
stat

Kino Letnie na Stogach!

Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Kina Letniego na Stogach, również i w te wakacje, Port Gdańsk wspólnie z DCT organizują seanse filmowe pod chmurką. Na miłośników kina w plenerze będzie czekać siedem seansów. Wstęp wolny.

Lato, plaża, leżaki, szum fal i filmy. A w tle charakterystyczny dla Gdańska portowy krajobraz - widok na największy na Bałtyku terminal kontenerowy DCT. Wszystko to w każdy wakacyjny piątek, począwszy od 16 lipca na Stogach. Od godz. 21.30 będzie można wygodnie rozłożyć się na leżakach i obejrzeć znane i lubiane filmy.

Na dobry początek coś dla wielbicieli kina akcji i fantastyki, czyli "Aquaman" z 2018 r., amerykańska ekranizacja serii komiksów o superbohaterze, w reżyserii Jamesa Wana. Z kolei dla miłośników kina opartego na faktach, obraz Rona Howarda z 2015 r. "W samym sercu morza". Film opowiada prawdziwą historię statku wielorybniczego Essex, który w 1819 r. został staranowany przez kaszalota i zatonął. Dwie przezabawne propozycje dla fanów francuskich komedii z udziałem Christiana Claviera, znanego z roli średniowiecznego giermka w filmie "Goście, goście", czyli "Czym chata bogata" oraz "I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże". Będzie wesoło. Zdecydowanie inne poczucie humoru zaserwują "Pechowi szczęściarze". To argentyńsko-brazylijska komedia kryminalna twórców "Dzikich historii". Opowiada o przyjaciołach z małego miasteczka, którzy planują założyć własną firmę. W repertuarze znajdzie się również włoski komediodramat z 2016 r. dotykający problemów małżeńskich par w średnim wieku, czyli "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Miłośnicy kina pod chmurką sami będą mogli wybrać film, jaki chcą obejrzeć na koniec Kina Letniego. Do wyboru trzy tytuły: "Joker", "Wonder Woman" oraz "Batman vs Superman". Głosowanie ruszy w połowie lipca na portalu trojmiasto.pl. Na plaży, na kinomaniaków będą czekać wygodne leżaki i miękkie koce do okrycia w razie chłodnego wieczoru. Przewidziane są też drobne upominki.

W związku z tym, że pokazy filmowe odbywają się w plenerze, w razie deszczu organizatorzy zastrzegają sobie możliwość przełożenia seansu na inny, dogodny dzień. Organizatorami wydarzenia są Port Gdańsk i DCT Gdańsk.

Patronem medialnym jest Radio Gdańsk.

16.07 - Aquaman reż. James Wan
23.07 - W samym sercu morza reż. Ron Howard
30.07 - Czym chata bogata reż. Philippe de Chauveron
06.08 - Pechowi szczęściarze reż. Sebastian Borensztein
13.08 Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie reż. Paolo Genovede
20.08 I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże reż. Philippe de Chauveron
27.08 Joker, Wonder Woman oraz Batman vs Superman - jeden z trzech filmów wybrany w plebiscycie widzów.