Kino Otwarte to cykl filmów dokumentalnych i fabularnych, które poruszają temat praw człowieka w rozmaitych kontekstach - społecznych, ekonomicznych, politycznych. Filmy te pomagają dotrzeć do ukrytych emocji, inspirują do zmian, dają nadzieję, rozwijają samoświadomość, pozwalają z dystansu spojrzeć na nasze problemy.
Każde spotkanie to projekcja filmowa oraz dyskusja z udziałem widzów i zaproszonych specjalistów. W naszym zbiorze znajdują się filmy dotyczące min.: imigracji, uchodźstwa, dyskryminacji ze względu na pochodzenie, społecznych i psychologicznych przyczyn stereotypów i dyskryminacji, niewolnictwa XXI wieku, handlu ludźmi, praw dzieci, swobody wypowiedzi i wolności przekonań.
"Dobra żona" to znakomity debiut reżyserski gwiazdy filmów Emira Kusturicy. Akcja filmu toczy się w powojennej Serbii. Milena jest kobietą w średnim wieku, żoną i matką, żyjącą wygodnie w ekskluzywnej dzielnicy Belgradu. Oboje z mężem prowadzą beztroskie życie towarzyskie w grupie przyjaciół. Jednak stopniowo niepokojące elementy rzeczywistości przenikają do świadomości Mileny i zaburzają jej poukładany świat. Podczas sprzątania odkrywa taśmę wideo, stanowiącą dowód obciążający jej męża strasznymi zbrodniami wojennymi. Tajemnica ta zmieni jej życie i ją samą w nieodwracalny sposób. "Dobra żona" to znakomity film z politycznym kontekstem w tle, doskonała metafora walki o własne życie i zdrowie oraz prawa człowieka.