Nie siedźcie w szkolnych ławkach, chodźcie do kina! Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza młodzież w wieku 13-18 lat na kolejną edycję Filmowych myśli. Kino lekcji z Kają Klimek. Start jeszcze przed wakacjami!
6 czerwca 2025, godz. 10:00 Dream scenario, reż. Kristoffer Borgli (czas trwania filmu: 1 h 40 min); Gdyńskie Centrum Filmowe
Zgłoszenia klasy na wybrane wydarzenia dokonuje nauczyciel poprzez formularz zgłoszeniowy:
https://fundacjafilmowa.pl/filmowe-mysli-kino-lekcje-2025-rejestracja/ Koszt udziału jednego ucznia w kino lekcji wynosi 10 zł. Opiekunowie uczestniczą bezpłatnie. Opłatę za udział należy uiścić gotówką przed rozpoczęciem wydarzenia w biurze Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni (budynek Gdyńskiego Centrum Filmowego, II piętro).
Tegoroczny cykl kino lekcji z Kają Klimek odbędzie się pod hasłem Nowe wspaniałe światy. Pokazywane w ramach projektu filmy skoncentrują się na tematyce związanej z różnorodnością światów, w których na co dzień funkcjonujemy. Krainę snu odwiedzimy razem z Nicolasem Cagem w Dream Scenario, w alternatywne rzeczywistości wprowadzą nas bohaterki filmów Wszystko wszędzie naraz i Belle, a historię powstania internetowego świata wirtualnego prześledzimy w filmie dokumentalnym I król rzekł: Co za fantastyczna maszyna!.
***
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury państwowego funduszu celowego i współfinansowano przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.