Kino w Trampkach IKM Kinoport Sprawdź!
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Kino w Trampkach

impreza filmowa

termin
gru 6-9
czwartek - niedziela
miejsce IKM Kinoport , Kino Kameralne Cafe
bilety
Patronat

W dniach 6-9 grudnia 2018 roku w odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach w Gdańsku. To jedyny festiwal filmowy tworzony przez młodych i dla młodych. To oni kształtują swój własny festiwal filmowy i nadają mu barw.

Pokazywane filmy w ramach festiwalu to świeże, współczesne obrazy, gdzie młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty.  Wiemy, że filmy kształtują naszą wizję świata i sposób postrzegania innych kultur. Zanim dzieci nauczą się mówić i czytać, uczą się patrzeć. Chcemy, by patrzyły mądrze na świat. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych.

Ważnym elementem programowym jest zaangażowanie dzieci w tworzenie festiwalu poprzez udział m.in. w wolontariacie. Wielką rolę w przygotowaniu festiwalu odgrywają wolontariusze. To oni będą tworzyć niezapomnianą atmosferę, pomagać w pracach organizacyjnych czy podejmować wspaniałe, samodzielne inicjatywy.

Mottem tej edycji jest hasło "Fair Play": myślą przewodnią są relację między rówieśnikami, nie tylko w sportowym wydaniu, ale i przede wszystkim w życiu na co dzień.  Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające, takie, jakich często brakuje. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności

Pierwszym spotkaniom zawsze towarzyszą: ekscytacja i ciekawość. Nie inaczej jest tym razem! Co więcej Kino w Trampkach w Gdańsku startuje w Mikołajki! Z tej okazji zapraszamy Was serdecznie do kina, gdzie seansom będą towarzyszyć różne atrakcje, zabawy i konkursy z nagrodami. Chcemy, by dzieciaki czuły się dobrze na wydarzeniu, który jest tworzony przede wszystkim dla nich. Zaprosimy Was również na ciekawe warsztaty m.in.: scenariuszowe czy reżyserskie.

Wspólne seanse, niezwykłe projekcje czy wymiana opinii stanowią niezwykłe przeżycie dla  uczestników, zapewniając równocześnie świetna rozrywkę. Żadne słowa nie oddadzą jednak energii i pomysłowości, którą nasze dzieciaki wkładają w przygotowanie festiwalu. Tego nie można opisać, to trzeba zobaczyć.

Nasze miejsca festiwalowe:
Instytut Kultury Miejskiej
Kino Kameralne Cafe
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

Serdecznie zapraszamy
Bądźcie Fair Play i do zobaczenia w Kinie!
Dodatkowe informacje: http://gdansk.kinowtrampkach.pl/

Informacja o biletach

** Bilety na seanse filmowe 10 zł/sztuka
** Bilety na warsztaty 15 zł/sztuka

Sprzedaż biletów:
** Seanse dla szkół i przedszkoli – rezerwacje przez grupy@kinowtrampkach.pl, zakup przed seansem w danym kinie.

** Seanse popołudniowe i weekendowe:
– kinowtrampkachgdansk2018.evenea.pl do dnia poprzedzającego seans.
– w dniu seansu – bezpośrednio w kinie.

Bilety na warsztaty
do kupienia na kinowtrampkachgdansk2018.evenea.pl do dnia poprzedzającego warsztaty (do godz. 20:00) lub bezpośrednio przed warsztatami – w miarę wolnych miejsc.

Seanse przedpołudniowe (czyli szkolne i przedszkolne)
w czwartek (6 XII) i piątek (7 XII) są również dostępne dla widza indywidualnego, w miarę wolnych miejsc. Bilety do kupienia w kinie przed seasnem.