stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino w domu | Ból i blask - pokazy online

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Pedro Almodóvar to jeden z tych reżyserów, którego najlepsze filmy mają dla nas status dzieł kultowych. Wyróżniony na festiwalu w Cannes autobiograficzny "Ból i blask" z kapitalną kreacją Antonio Banderasa z pewnością już teraz należy do tej grupy. Zapraszamy Was na pokazy online, w czwartek i piątek 21 i 22 maja o g.19.00.

gru 8

niedziela, g. 10:30

bilety 30,90 zł
przedsprzedaż 19,90-28,90 zł

w każdą niedzielę (od 17.11 do 08.12.2024), g. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
BÓL I BLASK / Dolor y gloria / r. Pedro Almodóvar (Porozmawiaj z nią, Wszystko o mojej matce, Kika, Volver) / wyst. Antonio Banderas (Prawo pożądania, Desepado, Skóra, w której żyję), Penélope Cruz (Volver, Mama, Vicky Cristina Barcelona) / Hiszpania / 2019 / MFF w Cannes 2019: Najlepszy aktor / 113 min.

Cannes jest wciąż zahipnotyzowane przez Almodóvara i jego film Ból i blask mający opinię jego arcydzieła. Dziennikarze prześcigają się w porównaniach filmu Almodóvara do wielkich filmów z przeszłości będących zakamuflowanymi autoportretami reżysera: "Tam, gdzie rosną poziomki" Bergmana, "Osiem i pół" Felliniego, "Zwierciadło" Tarkowskiego... Obiektem porównań jest też "Cinema Paradiso". Ale te porównania niewiele mówią. Almodóvar nie jest epigonem, ale artystą nowych czasów. (...)

Duża część sztuki współczesnej nie mieści się w tradycyjnym podziale na fikcję i dokument, to, co osobiste, i to, co publiczne. Karierę robi określenie: "autofikcja". Almodóvar w swoich filmach od dawna zmierzał w tę stronę. Ból i blask jest arcydziełem "autofikcji", przyglądaniem się swoim sobowtórom, szukaniem ratunku w kinie, które jest naszym sobowtórem. (...)
Cechą stylu Almodóvara jest jaskrawe piękno obrazów, dominanta czerwieni, jak w amerykańskich filmach w technicolorze, w których był zakochany w dzieciństwie. Taki obraz świata ma w sobie coś bezgrzesznego, otwartego, pozbawionego kompleksu. Cały sens Bólu i blasku to zgoda na siebie, takiego, jakim się jest. Ten film jest zarazem aktem miłości do matki, symboliczną prośbą: zaakceptuj mnie całkiem.
[Źródło: Tadeusz Sobolewski, "Gazeta Wyborcza"]

Bilety (dostęp do filmu) kosztują 12 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.17.00 w dniu projekcji.

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE - tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.18.00- 18.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
Hasło do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
Możliwość oglądania filmu od początku jest możliwa przez 1 godzinę po rozpoczęciu pokazu. Link będzie aktywny przez 1 godzinę po pokazie.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:

Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:

najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
połączenie internetowe o przepustowości conajmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania.
Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupiełnienie wyżej wkazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.

system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;
Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego.

Poniżej przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:

HD - 1080p /30 Mb/s
HD - 720p /15 Mb/s
SD - 480p /7 Mb/s
SD - 360p /3 Mb/s

Przeczytaj także