stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kino żak w waszym domu | Artysta i forma filmowa: Serce miłości i serce psa Opinie (1)

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Kino Żak w Waszym domu | Artysta i forma filmowa: SERCE MIŁOŚCI i SERCE PSA - pokazy filmów online | Filmy są dostępne tylko w Polsce
Bilety kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.19.00 w dniu projekcji.

sty 18

sobota, g. 11:00

Gdańsk,
bilety 16 zł
Kup bilet
Forma przekazu audiowizualnego jest bardzo często wykorzystywana przez artystów, których w pierwszym odruchu wcale nie musimy kojarzyć z historią kina. Niejednokrotnie zdarzało nam się przecież oglądać filmy w galeriach sztuki; filmy, których autorzy nie zwykli nazywać siebie reżyserami. To między innymi powszechniejszy dostęp do aparatury (ale też umiejętność wykorzystania jej w oryginalny sposób) sprawił, że medium filmowym zaczęli interesować się tacy twórcy jak Andy Warhol, Julian Schnabel, Steve McQueen, Laurie Anderson czy Łukasz Ronduda. Do utworów dwojga tych ostatnich chcemy wrócić w ramach kolejnej odsłony pokazów Kino Żak w Waszym domu.

4 - 5.02.2021 / G.20.00
SERCE MIŁOŚCI / r. Łukasz Ronduda (Performer) / scen. Robert Bolesto (Ostatnia rodzina, Córki dancingu) / wys. Justyna Wasilewska (Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Ikar. Legenda Mietka Kosza), Jacek Poniedziałek (Boisko bezdomnych, Rewers) / Polska / 2017 / 78 min.
Serce miłości to jeden z największych pechowców polskiego kina ostatnich lat. Film, który mógł zgarnąć ważne nagrody na festiwalu w Gdyni, gdyby tylko został na nim włączony do Konkursu Głównego. Wszystkie komponenty tego nietuzinkowego dzieła stoją na najwyższym poziomie: znakomite kreacje aktorskie Justyny Wasilewskiej i Jacka Poniedziałka należą do lepszych w ich dorobku, muzyka Wojciecha Bąkowskiego koresponduje z poetyką i tematyką filmu, a scenariusz Roberta Bolesty (współautora Ostatniej rodziny i Córek dancingu!) imponuje precyzją i kapitalnymi dialogami, napisanymi zresztą wespół z Bąkowskim i Zuzanną Bartoszek, których losami Serce miłości jest inspirowane. Na całością czuwał Łukasz Ronduda kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, historyk kina eksperymentalnego, multimedialny artysta, wreszcie reżyser i współtwórca galeryjnego Performera. W samodzielnym debiucie Ronduda w dalszym ciągu eksploruje świat, który jest mu bliski, więc bez problemu odnajdą się tu znawcy współczesnego performansu. Wyraźnie można jednak wyczuć, że za sprawą Serca miłości twórcy chcieli zaproponować coś mniej hermetycznego dlatego nie od rzeczy będzie interpretowanie filmu jako współczesnego melodramatu o miłości nieszablonowych artystów żyjących w wielkim mieście.


6 - 7.02.2021/ G.20.00
SERCE PSA / Heart of a Dog / r. Laurie Anderson / Francja, USA / 2015 / MFF w Wenecji 2015: Nagroda Specjalna / 75 min.
Jeśli z czymkolwiek kojarzyć Laurie Anderson, to przede wszystkim z dźwiękiem. Znana z zamiłowania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej multiinstrumentalistka w trakcie swojej kariery współpracowała między innymi z Peterem Gabrielem, Colinem Stetsonem, Kronos Quartet czy Lou Reedem (którego była żoną). Nie sposób jednak ograniczyć się do wspomnienia wyłączenie tej części jej dorobku, bowiem Anderson pozostaje artystką prawdziwie renesansową. Jest kompozytorką, która sama tworzy instrumenty muzyczne, performerką skupioną na kwestii obrazu, rzeźbiarką, rysowniczką komiksów, artystką-rezydentką w NASA (sic!), wreszcie reżyserką filmową, której Serce psa zostało wyróżnione na festiwalu w Wenecji w 2015, gdzie było jednym z najjaśniejszych punktów Konkursu Głównego. Wbrew pozorom dzieło Anderson nie jest jedynie utworem, w którym autorka koncentruje się na swojej relacji z ukochaną terierką Lolabelle. Autoterapeutyczne Serce psa to zarówno dokument osobisty (zawierające fragmenty prywatnych nagrań, na których widać też Lou Reeda), jak i momentami surrealistyczny esej poruszający kwestie straty, opowiadania historii i upływu czasu. Utwór tyleż poruszający, co imponujący narracyjnym zdyscyplinowaniem, a przy tym film będący swoistym zaproszeniem do spotkania z wyjątkową osobą świata sztuki, jaką niewątpliwie jest Laurie Anderson.


ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.
Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
1. JAK OGLĄDAĆ
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku.
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu.
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie.
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod.
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge.
1.2 SMART TV
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna.
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast.
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome.
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire.
1.4 KONSOLA
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach.
2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP.
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
3. JAKOŚĆ OBRAZU
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału.
4. DŹWIĘK
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku
5.1.
5. NAPISY
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych.
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.
Pokaż mniej