Kinoterapia: Chora na siebie DKF Miłość Blondynki Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja
Kinoterapia: W trójkącie
PATRONAT

Kinoterapia: Chora na siebie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Fabularny debiut norweskiego reżysera Kristoffera Borgli okazał się jedną z największych rewelacji ostatniego festiwalu filmowego w Cannes. Ta przezabawna tragikomedia to do bólu prawdziwa opowieść o tym, jak daleko jesteśmy w stanie posunąć się, by zostać dostrzeżonym. Historia szczególnie aktualna w dobie ekspansji mediów społecznościowych.

Kinoterapia: CHORA NA SIEBIE

Dyskusja po filmie: dr Agata Rudnik
Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, Milena Szabat - filmoznawczyni, Studenckie Kolo Naukowe Psychologii GUMed

CHORA NA SIEBIE
Reżyseria Kristoffer Borgli, Norwegia, 2022, 97 min
Obsada: Kristine Kujath Thorp, Eirik Sæther, Fanny Vaager 
 
Na pierwszy rzut oka Signe (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp, znana polskiej publiczności z filmu Ninjababy) i Thomas wydają się być idealną parą. Młodzi, inteligentni, z szerokimi horyzontami oraz niebanalnym gustem. Pozory jednak mylą, bo ich relacja, zamiast wzajemnego wsparcia, oparta jest w dużej mierze na niezdrowej rywalizacji, a kwestią do rozstrzygnięcia pozostaje jedynie to, które z nich ma większe ego.

Kadr z filmu Chora na siebie, reż. Kristoffer Borgli, Norwegia, 2022, 97 min.
Więcej zdjęć ()

Kadr z filmu Chora na siebie, reż. Kristoffer Borgli, Norwegia, 2022, 97 min.

Kadr z filmu Chora na siebie, reż. Kristoffer Borgli, Norwegia, 2022, 97 min.Kiedy mężczyzna, będący aspirującym artystą, odnosi niespodziewany sukces, równowaga w związku zostaje zachwiana. Signe nie może pogodzić się z faktem, że światła reflektorów skupione są teraz wyłącznie na jej partnerze. Zdesperowana, celowo nadużywa niebezpiecznych farmaceutyków, co błyskawicznie odbija się nie tylko na jej zdrowiu, ale i wyglądzie. Czym jednak jest odrobina (?) cierpienia w porównaniu ze współczuciem oraz uwagą, które znowu może w pełni na sobie skupiać?

https://aurorafilms.pl/film/chora-na-siebie/

Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

Sprzedaż karnetów na www.ekobilet.pl/ack oraz na pół godziny przed seansem z opcją płatności gotówką lub terminalem płatniczym.

* karnety ulgowe dla pracowników UG oraz studentów UG, PG, GUMed-u, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury (sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem

Organizatorzy: DKF UG Miłość Blondynki, ACK UG Alternator, Uniwersytet Gdański
Patronat medialny: Portal Trojmiasto.pl, Radio MORS, CDN

Przeczytaj także