stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kinoterapia: Strefa interesów | Dyskusyjny Klub Filmowy UG Miłość Blondynki

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki, działający pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na cotygodniowe czwartkowe spotkania filmowe: prelekcja - pokaz - dyskusja. Pokazy filmowe dla wszystkich widzów ciekawych dobrego kina i dyskusji po seansie. Cho Do Kina Kino Ludzie Pasja!

cze 28

piątek, g. 19.00

Gdańsk,
bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
lip 8

poniedziałek, g. 21:30

bilety 19 zł
Kinoterapia: STREFA INTERESÓW | DKF UG Miłość Blondynki
Polska, Wielka Brytania, USA, 2023, 105 min.

Prelekcja i dyskusja
: dr Marta Maciejewska (filmoznawczyni UG), dr Agata Rudnik (Centrum Wsparcia Psychologicznego UG) oraz studenci SKN Psychologii GUMED

(Zone of Interest)

Reżyseria: Jonathan Glazer
Występują: Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth
Język oryginalny: angielski, polski, niemiecki
Gatunek: dramat

W 'Strefie interesów' brytyjski reżyser Jonathan Glazer przygląda się domowej idylli w czasach nazistowskich Niemiec. Rudolf (Christian Friedel) wraz z żoną Hedwig (Sandra Hüller) oraz czwórką dzieci i psem mieszkają w przestronnym, pedantycznie czystym domu z wypielęgnowanym ogrodem i szklarnią. Celebrują rodzinne obiady, marzą o wakacjach w ukochanych Włoszech. W weekendy lubią popływać kajakami lub pospacerować po lesie z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, a czasem rozpaczliwe krzyki, ponieważ Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. 

'Strefa interesów' to porażające studium banalności zła, w którym nigdy nie jesteśmy świadkami ludobójstwa ani obozowej rzeczywistości. Wszystko, co brutalne, od czego chce się odwrócić wzrok, zostaje wypchnięte poza dom Rudolfa i Hedwig, hermetycznie zamknięte poza ich codziennym życiem. Rodzinną sielankę tylko od czasu do czasu zakłóca dym z pobliskich kominów obozu. Czy można urządzić sobie sterylny raj w cieniu cudzego piekła, tak aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia?

Film Jonathana Glazera, twórcy 'Under the Skin' oraz kultowych teledysków Massive Attack i Radiohead, jest polską koprodukcją, za którą po stronie polskiej odpowiadała Ewa Puszczyńska, producentka 'Idy' i 'Zimnej wojny'. 'Strefa interesów' to wybitna, w całości zrealizowana w Polsce, nowatorska reinterpretacja kina Zagłady, nagrodzona Grand Prix na festiwalu w Cannes oraz nominowana do Oscara w 5 kategoriach, w tym dla Najlepszego Filmu. Za muzykę odpowiada Mica Levi, a autorem zdjęć jest nominowany do Oscara Łukasz Żal ('Zimna wojna', 'Ida'. To głęboko wstrząsające, otwierające oczy dzieło, które wychodzi poza ramy filmu i przejdzie do historii kina.

https://gutekfilm.pl/strefa-interesow-glazer

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    15 zł
  • Bilet ulgowy
    10 zł
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

Sprzedaż karnetów na www.ekobilet.pl/ack oraz na pół godziny przed seansem z opcją płatności gotówką lub terminalem płatniczym.

* karnety ulgowe dla studentów UG, PG, GUMed-u, pracowników UG, uczniów szkół średnich, słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca lub Metropolitalnej Karty dla Kultury

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu bez podawania przyczyny.