Klasyka nocą lipiec/sierpień 2015 sezon II Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Klasyka nocą lipiec/sierpień 2015 sezon II

Klasyka Nocą - lipiec/sierpień 2015
Drugi sezon koncertów kameralnych towarzyszących Jarmarkowi Dominikańskiemu.
Galeria Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, ul. Chlebnicka 2
31 lipca, 1, 2, 7, 8, 9 sierpnia godzina 22:00


muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


W programie:

"Wieczór z muzyką filmową z Oskarem w tle"

Słynne filmy, słynne tematy filmowe. Zapach kobiety, Ojciec chrzestny, Casablanca, Misja, Śniadanie u Tiffanego i wiele innej muzyki z obsypanych nagrodami filmów.

Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki mieści się w sercu Głównego Miasta przy ul. Chlebnickiej 2 na tyłach Dworu Artusa. Sala wystawowa GTPS-u to znakomite miejsce dla koncertów kameralnych. Po gwarnym dniu targowym podczas Jarmarku Dominikańskiego o godzinie 22.00 kwartet smyczkowy Baltic proponuje "Klasykę nocą". W przyjaznej atmosferze przy stoliku z herbatą i ciasteczkami zapomnisz o codzienności.

"Koncerty w GTPS to cudowne doznania artystyczne, dużo miłych emocji, a nawet łzy wzruszenia. Koncerty są niezwykle profesjonalne, a jednocześnie w dużej mierze dzięki urokowi prowadzącego bardzo ciepłe, miłe, jednoczące widownie, która cudownie się bawi, a to zasługa inteligentnej i dowcipnej konferansjerki. Serdecznie polecam" - melomanka.

Wykonawca:
Kwartet smyczkowy Baltic
Zespół istnieje już 10 lat. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie związani z Filharmonią Bałtycką i Teatrem Muzycznym. Połączyła ich wspólna pasja, szerokie spojrzenie na sztukę i poczucie humoru. Muzycy spełniają się zarówno w projektach typowo klasycznych jak i bardziej nowatorskich. Włączają do repertuaru muzykę kameralną, rozrywkową, jazzową oraz elementy kabaretu.

Koncertują głównie w Polsce a ich najciekawszą propozycją koncertową są przez siebie zaaranżowane Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha.

Kwartet jest także inicjatorem wielu zdarzeń muzycznych na terenie Trójmiasta.
Zespół ściśle współpracuje z Gdańskim Towarzystwem Przyjaciół Sztuki. Wspólnie z towarzystwem stworzyli dwa projekty muzyczne odbywające się w galerii GTPS:
"Niedzielne spotkania z muzyką 13:13" i letnie koncerty "Klasyka nocą".
Są także pomysłodawcami i producentami nietypowego cyklu koncertów- Chillout Classic. Są to sesje relaksacyjne z muzyką klasyczną, odbywające się cyklicznie w restauracji Miasto Aniołów. Ciekawostką tego projektu jest to, że widownia słucha kwartetu w kompletnych ciemnościach, leżąc na sofach, leżakach plażowych a nawet na podłodze.
W maju 2015 roku wydali pierwszą płytę "Zapach kobiety".

Bilety w cenie 40zł są do nabycia na stronie:
www.baltickwartet.pl/koncerty/klasyka-noca
oraz w siedzibie GTPS-u na ul. Chlebnickiej 2.

Patronat medialny:
www.trojmiasto.pl, www.gdansk4u, www.togethermagazyn.pl, www.globmedium.com

Czytaj także