Klezmerskie Granie: Hopkele Scena Muzyczna Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Klezmerskie Granie: Hopkele Opinie (1)

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury zaprasza na koncert zespołu HOPKELE, łączącego w sobie tradycyjne żydowskie brzmienie z osiągnięciami współczesnej muzyki.

Hopkele to zgrany tandem wokalny, któremu towarzyszy zespół utytułowanych muzyków multiinstrumentalistów. Wyróżnia ich odważne łączenie różnych stylów muzycznych, od lekkich klezmerskich piosenek, poprzez jazz, aż po szeroko rozumianą muzykę etno i world.

folk / etno / world - koncerty w Trójmieście


Wokaliści śpiewają w językach jidysz, ladino, po hebrajsku, a mimo to słuchacz jest w stanie zrozumieć uniwersalne emocje, ukryte w żydowskich melodiach.

Koncert Hopkele to także okazja do zapoznania się z bogatym brzmieniem oryginalnych instrumentów, takich jak wibrafon, KAT Midi, duduk, australijskie didgeridoo, darbuka.

Hopkele odkrywa przed publicznością nie tylko piękno, ale także i humor przepełniający kabaretowe piosenki przedwojennych twórców żydowskiego pochodzenia. Wspólne śpiewy z publicznością gwarantują niezapomniane przeżycia i udany wieczór.

Zespół powstał w 2011 roku. W marcu 2013 roku zarejestrowany został koncert Hopkele w Radiu Gdańsk.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    12 zł
Bilety w cenie 12 zł do nabycia w siedzibie Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury w godzinach od 9:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku oraz w dniu występu oraz za pośrednictwem serwisu Bilety24.pl