stat

Na czym polega flirt i jakimi prawami się rządzi? Czy granie w intymność to jedynie kokieteria czy może już zabawowa forma uspołecznienia? Flirt to możliwy zaczyn relacji, a praktyki podrywu i uwodzenia są interesujące i emocjonujące niezależnie od tego, czy prowadzą do czegoś więcej, czy nie pisze Kalinowska.

Mężczyźni w sanatoriach ponoć najchętniej podrywają na kozaka/jurnego dziadka, Casanovę, bogacza, loosera, erotomana gawędziarza, intelektualistę oraz chłopaka o uczciwych zamiarach. Nawiązywanie nowych znajomości w sanatorium, a w szczególności flirtowanie ma swoją szczególną specyfikę często przywołuje wspomnienia dawnych związków i relacji, wnosi też pewną specyficzną aurę sentymentalnej tajemniczości.

Czy w obecnej kulturze obnażania i skłonności do komercjalizacji i pudrowania uczuć, intymność innych osób stała się już ogólnodostępną codziennością, czy wzbudza jeszcze emocje? Jakie są strategie podrywu i na czym polegają? O niuansach flirtowania i praktykach podrywu, strategiach i mniej lub bardziej ujawnianych emocjach i wyznaniach rozmówców i rozmówczyń poznanych w sanatoriach i nie tylko, opowie Katarzyna Kalinowska.

W Klubie Osób Ciekawskich KOC, zastanawialiśmy się już nad tym, czym jest wolność, rozmawialiśmy o różnorodności, dowiedzieliśmy się wiele o tabu w bajce i kulturze ludowej Tymczasem sezon wakacyjny w pełni, otwiera się szansa na nowe znajomości idealny czas na to, by porozmawiać o emocjach, a konkretnie o praktykach flirtowania, zakochiwania się i odkochiwania!

Zapraszamy serdecznie do biblioteki Koc i Książka! Wstęp wolny.

Katarzyna Kalinowska doktorka socjologii, badaczka jakościowa, pracuje jako adiunktka na Uniwersytecie Civitas w Warszawie, zajmuje się m.in. socjologią miłości i emocji. Badała praktyki flirtowania na imprezach klubowych i w sanatoriach, obecnie przygląda się praktykom odkochiwania w biografiach intymnych. Prywatnie tak jak zawodowo fascynuje się ludźmi, tym, co robią, czują i tworzą.

* Książka Katarzyny Kalinowskiej pt. Praktyki flirtu i podrywu. Studium z mikrosocjologii emocji (2018, Monografie FNP), otrzymała nagrodę im. S. Ossowskiego i wyróżnienie w konkursie im. A. Straussa. Książkę można pożyczyć w filii Koc i Książka.

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.