stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Kochać dizajnu nie przestawaj, czyli kilka praktycznych porad kolekcjonerki nie zawsze konsekwentne

Jak rozróżnić przedmiot dobrze zaprojektowany, od tego niekoniecznie trafionego? Co w najbliższych latach będzie modne wśród kolekcjonerów? Czy na kolekcji można zarobić i jak? A wreszcie ile to jest naprawdę warte? Na te i inne pytania poznacie odpowiedź podczas warsztatów specjalnie przygotowanych przez Beatę Bochińską. Podczas spotkania dowiemy się jakie miejsce zajmuje nasze wzornictwo na tle europejskich przykładów z epoki mid-century-modern. To nie wszystko! Dzięki zdobyciu tajemnej kolekcjonerskiej wiedzy i scenariuszom autorki będziecie mogli stworzyć własne kolekcje tematyczne.

gru 29

niedziela, g. 10:00

Gdańsk Dom Uphagena, Długa 12
bilety 50 zł
ulgowy 40 zł
sty 3

piątek, g. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Bilety: 50 zł do kupienia na stronie: https://sklep.muzeumgdynia.pl/
Prowadzenie: Beata Bochińska

Beata Bochińska, autorka bestsellera Zacznij kochać dizajn, wydanego w roku 2016 roku przez wydawnictwo Marginesy i portal Patyna.pl. Historyczka sztuki i wzornictwa była prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie w latach 20062011. Ukazanie się jej praktycznego poradnika, zmobilizowało setki zbieraczy do zapoczątkowania i rozbudowania kolekcji wzornictwa zza żelaznej kurtyny, w tym przykładów najlepszej sztuki użytkowej z lat 50-tych, 60-tych i 70-tych, które do dzisiaj można znaleźć w niejednym polskim domu.

Beata Bochińska jest również autorką podręczników, artykułów, wykładów, producentką telewizyjną filmów o designie, jurorką konkursów globalnych: Imagine Cup by Microsoft na najlepsze projekty w kategorii digital media, Software Design oraz na najlepiej zaprojektowane produkty oraz wnętrza publiczne i biurowe między innymi w konkursie CBRA. Na co dzień zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o wzornictwie, doradza firmom i instytucjom w zakresie prognozowania trendów stylistycznych oraz zarządzania designem. Pasjonatka, której udało się zarazić męża i dzieci bakcylem kolekcjonerskim, co zaowocowało powstaniem kolekcji około 1800 obiektów. Przedmioty z jej kolekcji, za pośrednictwem domów aukcyjnych, zakupiły polskie muzea oraz kolekcjonerzy z wielu krajów.