"Kochać to nie znaczy zawsze to samo". Filozoficzne antywalentynki Instytut Kultury Miejskiej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

"Kochać to nie znaczy zawsze to samo". Filozoficzne antywalentynki

Czy kochając zmierzamy ku wyżynom ducha (i ciała)? Czy też może jest całkiem na odwrót? - zastanawia się Robert Dolewski. 14 lutego Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na filozoficzne antywalentynki. Co na temat miłości mieli do powiedzenia słynni europejscy filozofowie z Arthurem Schopenhauerem na czele? Sprawdźmy 14 lutego o godz. 18.00 w IKM.

W walentynkowy wieczór IKM proponuje nieco inne, filozoficzne spojrzenie na celebrowaną w dniu zakochanych miłość. Czym właściwie jest to osławione uczucie miłości i czy przypadkiem nie tkwi w nim zalążek ludzkiego nieszczęścia? Na te i inne pytania postara się udzielić odpowiedzi dr Robert Dolewski podczas multimedialnego wykładu z dyskusją.

Cykl wykładów Roberta Dolewskiego to drugie, po zMYŚLnych zabawach, z działań w ramach programu Filozofia w IKM. Wydarzenia pokazują, że filozofia jest tam, gdzie się jej nie spodziewamy, leży u podstaw wielu zjawisk, z którymi stykamy się na co dzień.

Robert Dolewski, prezes fundacji Ogród Filozofii. Doktorant filozofii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracownik dydaktyczny na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Hobbystycznie od wielu lat udziela się również na Trójmiejskiej scenie rapowej.

14 lutego, godz. 18.00, "Kochać to nie znaczy zawsze to samo". Filozoficzne antywalentynki | Wykład Roberta Dolewskiego

Czytaj także