Patronat

Kolacja dla głupca - spektakl gościnny (12 opinii)

spektakl dramatyczny komedia
Bilety
Kup bilet 65 - 95
czas trwania:
2h z przerwą
data premiery:
31 grudnia 2018
5.7
22 oceny
Twoja ocena to: 5

Wybrane przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 95, 85, 65 zł
  Kup bilet
  lut 25
  Niedziela, 25 lutego
  godz. 15:30
  Lokalizacja
  Scena Teatralna NOT - I piętro
  Gdańsk, Rajska 6

Pozostałe terminy

"Kolacja dla głupca" autor Francis Veber

"Kolacja dla głupca" to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autor Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser jest znany przede wszystkim jako autor filmu "Pechowiec" ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli.

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany "kolacją dla głupca". Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika - wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej - jego "gość" to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre'owi wypada dysk... i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre'a w istny wir kłopotów.

Autor: Francis Veber (scenarzysta i autor m.in. "Tajemniczy blondyn w czarnym bucie" oraz "Powrót tajemniczego blondyna" z Pierre'em Richardem w rolach głównych, "Pechowiec", "Zabawka", "Kolacja dla palantów", "Plotka", "Upierdliwiec")

Reżyseria: Zdzisław Derebecki

Obsada: Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski, Inspicjent: Izabela Rogowska

Spektakl w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.