Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Kolacja dla głupca - spektakl gościnny (12 opinii)

spektakl dramatyczny komedia
kasy:
58 321-82-83
czas trwania:
2h z przerwą
data premiery:
31 grudnia 2018
5.7
26 ocen
Oceniasz 5/10
"Kolacja dla głupca" autor Francis Veber

"Kolacja dla głupca" to jedna z najlepszych komedii teatralnych na świecie. Jej autor Francis Veber, francuski scenarzysta i reżyser jest znany przede wszystkim jako autor filmu "Pechowiec" ze słynnym komikiem Pierrem Richardem w tytułowej roli.

Pierre Brochant, bogaty wydawca bestsellerów, wraz z przyjaciółmi z paryskich wyższych sfer urządza raz w tygodniu swoisty, a zarazem okrutny turniej zwany "kolacją dla głupca". Istotą konkursu jest przyprowadzenie ze sobą na wspomnianą kolację największego nieudacznika - wygrywa ten, kto przyprowadzi największego głupca. Pierre jest przekonany o wygranej - jego "gość" to François Pignon, wyjątkowo nierozgarnięty księgowy z ministerstwa finansów, którego pasją jest budowanie makiet z zapałek. Niestety, tuż przed kolacją Pierre'owi wypada dysk... i to jest dopiero początek jego nieszczęść. A wszystko przez pana Pignona, który pomimo najszczerszych chęci wciąga Pierre'a w istny wir kłopotów.

Autor: Francis Veber (scenarzysta i autor m.in. "Tajemniczy blondyn w czarnym bucie" oraz "Powrót tajemniczego blondyna" z Pierre'em Richardem w rolach głównych, "Pechowiec", "Zabawka", "Kolacja dla palantów", "Plotka", "Upierdliwiec")

Reżyseria: Zdzisław Derebecki

Obsada: Adrianna Jendroszek, Dominika Mrozowska, Małgorzata Wiercioch, Bartosz Budny, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Adam Lisewski, Inspicjent: Izabela Rogowska

Spektakl w wykonaniu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.