Dawno temu w 2001 roku, na jednej z lubuskich wsi - Nowym Dworku, Tomasz Brażewicz-Dosiółko założył zespół, w skład którego wchodzili: Marcin Zagański, Artur Mazur i Leszek Łątkowski... Rok później dołączył do nich Paweł Koprowski. Początkowo chodziło o to, żeby się spotkać i na nowo odkryć rzeczywistość, która została utracona. Pięciu chłopców z dynamitu ponownie doświadczało codzienności, a każdy lęk czy zachwyt, które powodowała zapisywało w ciągi nutek i słów. Ich inspiracje były tak różne jak każdy z nich z osobna...
Z czasem chłopcy postanowili pokazać innym obrazek jaki namalowali i zaczęli występować na przeglądach i festiwalach. Rzeczywistość posklejana przez nich ze szmatek, pomarańczy i niemieckich krasnali zdobyła uznanie wśród odbiorców, którzy zachłysnęli się osobowością, jaką bez wątpienia posiada zespół. Kombajniści nie udają, nie tworzą kreacji, nie kalkulują co się sprzeda, wychodzą na scenę i po prostu są. Moim zdaniem w tym tkwi ich siła.
muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście
Zespół zaczęli doceniać również krytycy, o czym świadczą następujące osiągnięcia: I miejsce w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Rockowych w 2001 roku, Najlepsza Osobowość Sceniczna na "Rock Gorzów Festiwal" oraz I miejsce na Festiwalu Amatorskich Zespołów w Gnieźnie w 2002 roku, a także I-sze miejsca: na Jeleniogórskiej Lidze Rocka, na gorzowskim "Rock Gorzów Festiwal", na Festiwalu Rockowy w Węgorzewie oraz na zielonogórskim Festiwalu "Rock Nocą", wszystko w 2003 roku. Dzięki powyższym sukcesom, zespół zarejestrował maxisingiel "Ćwa" a ich utwór "Połączenia" Piotr Kaczkowski zamieścił na płycie Minimax.pl. Od tej pory radiowa Trojka, a zwłaszcza Piotr Kaczkowski oraz później Piotr Stelmach, zaczęła mocno kibicować grupie i prezentować ich twórczość na antenie.
W roku 2004 zespół przeżył poważny kryzys ponieważ zmarł Leszek - perkusista zespołu. W tym samym czasie odszedł z KDZKPW basista - Artur Mazur. Chłopcy zamknęli się w ciemnej, zimowej piwnicy i próbowali skontaktować ze światem. Wiosna przyszła gdy nikt, tego się nie spodziewał.... Do zespołu dołączył basista Michał Dziekan i czterech chłopców z dynamitu wyruszyło wraz z Aniołem - Lesiem nad morze do studia im. Adama Mickiewicza by zarejestrować płytę. Przy tworzeniu "8 piętra" gościnnie wzięli udział: Michał Gos ( Oczi Cziorne, Mazzol, Lachowicz) i Maciej Cieślak (Ścianka), który był również producentem płyty. Gotowy materiał, wydany przez firmę 'Offmusic', pod patronatem radiowej Trójki, trafił do sklepów 17 stycznia 2005 roku. Premierę albumu poprzedził koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej. W tym czasie za perkusją zespołu zasiadł Piotr Walorski. Płyta została dobrze przyjęta przez krytyków, podbiła również serca fanów.
W latach 2005-2006 KDZKPW intensywnie koncertował, kolejne utwory zespołu pojawiały się na składankach wydawanych przez Trójkę tj. Minimax.pl oraz Trzymaj z nami, a jesienią 2006 roku pojawiła się kolejna płyta zespołu "Lewa strona literki M". Tym razem album wydało Polskie Radio SA, natomiast producentem był znowu Maciek Cieślak, który jak nikt inny potrafi zrozumieć rozedrganą warstwę emocjonalną muzyki tworzonej przez grupę. W latach 2006-2010 zespół intensywnie koncertował gromadząc coraz szerszą rzeszę fanów. W wakacje 2007 roku wystąpił na Heineken Opener Festiwalu, Festiwalu w Jarocinie i Union of Rock w Wegorzewie, na którym w 2009 roku po raz kolejny otrzymali nagrodę publiczności. W tym czasie kilkukrotnie zmienił się skład zespołu Piotra Walorskiego na perkusji zastąpił Marian Bielski z zespołu Kości, a następnie Tomasz Piechowiak z Manescepe, natomiast na gitarze Tomasza Brażewicza-Dosiółko zastąpił Tomasz Śliwka, grający również w zespole Tatansquaw.
www.myspace.com/kombajndozbieraniakurpowioskachSOLITUDE STATE (support)Solitude State to trio z Poznania, które w obecnej konfiguracji działa od wiosny 2011.Wcześniej za tą nazwą krył się solowy projekt Patryka Grymuzy. Z tego okresu pochodzi płyta "No Fear", w całości zrealizowana w domu muzyka. Obecnie Solitude State oprócz Patryka (wokal, gitary, instrumenty klawiszowe) tworzą Bartłomiej Dziamski (gitara basowa, gitara elektryczna) oraz Damian Pytlik (perkusja, wokal, instrumenty klawiszowe). W muzyce grupy mieszają się dźwięki między innymi gitarowej alternatywy, nowej fali, jazzu i post-rocka. Przede wszystkim jest to jednak wynik chemii i energii, która wytworzyła się już od pierwszych wspólnie zagranych dźwięków. Obecnie zespół koncertuje oraz przygotowuje materiał na płytę, która prawdopodobnie ukaże się na początku 2012 roku.
BILETY: 25/30 złDostępne w: Klub Ucho, Cafe Cyganeria (Gdynia, ul. 3-go Maja 27), Salon Muzyczny PULS (Gdynia, Centrum Gemini) oraz w sieci Eventim: https://www.eventim.pl