stat
Impreza już się odbyła
lis 28

czwartek, g. 20:00

Sopot,
bilety 30 zł
przedsprzedaż 25 zł
lis 30

sobota, g. 19:00

Gdańsk,
bilety 180 zł
Kup bilet
bilety 25, 30, 40 i 50 zł

XIII Komeda Jazz Festival

V Konkurs Kompozytorski im. K. Komedy


Środa, 14 XI
Kino „Rejs”MCK - Słupsk


18.00. - 20.00.
Prezentacja filmu „Kansas City” z muzyką Jamesa Cartera


Robert Altman udaje się w odległą podróż do stolicy jazzu, w latach największych tryumfów tej muzyki. Ubarwiona jazzowymi standardami opowieść o miłości, zbrodni, oraz polityce Jest rok 1934. Stany pogrążone są w odmętach Wielkiego Kryzysu, tymczasem w Kansas City dolary sypią się garściami, kwitnie hazard i rozrywka. W tym zwariowanym świecie wielkich aferzystów, drobnych naciągaczy, skorumpowanych polityków i czarnoskórych wirtuozów jazzu - obraca się pewna młoda dziewczyna, której ukochany, pospolity złodziejaszek zresztą, wpadł w ręce miejscowego mafiosa. Zdesperowane dziewczę postanawia doprowadzić do jego uwolnienia. Film dla miłośników jazzu.

Czwartek, 15 XI
Bałtycka Galeria Sztuki - Ustka
„Malarstwo i Jazz”


19.00. Wojtek Groborz Trio

Trio Wojtka Groborza prezentuje to, co najlepsze w stylu be-bop z elementami muzyki latynoskiej. Starannie dobrany repertuar  zawiera zarówno bardziej, jak i mniej znane oryginalne kompozycje jazzowe i standardy w nowych, świeżo brzmiących aranżacjach, a  także kompozycje leadera - liryczne ballady i pełne ekspresji utwory latynoskie. Witalność, elegancja, maestria, czystość stylistyczna i  swingujący rytm, czynią każdy koncert Tria, niezapomnianym wydarzeniem muzycznym. Wojtek Groborz zaprosił do współpracy  dwóch młodszych, lecz już doświadczonych muzyków: Tomasza Kupca i Wiesława Jamioła. Obecnie w Trio można usłyszeć także innych kontrabasistów: Maćka Adamczaka i Dominika Wywrockiego.

22.00. Jam Session

Piątek, 16 XI
19.00. Filharmonia i Teatr – Słupsk

Leszek Kułakowski tribute to Komeda- Polska Filharmonia Sinfonia Baltica - dyr. B. Jarmołowicz feat: Arek Skolik, Maciej Sikała, Piotr Kułakowski
Muzyka filmowa Krzysztofa Komedy –projekt Leszka Kułakowskiego powstały na zamówienie – światowa prapremiera odbyła się w Łodzi w 2001 roku z udziałem Tomasza Stańki i Filharmonii Łódzkiej im. A.Rubinsteina.
Utwory Krzysztofa Komedy zaaranżowane na solistów i wielką orkiestrę symfoniczną:
„Crazy Girl”
Ballada z filmu „Nóż w wodzie”
„Repetition”
„Sleep safe and warm” z filmu „Rosemary,s Baby”
“Cages”
“Kattorna”
“Dwójka Rzymska”
“Po katastrofie”
Soliści:
Leszek Kułakowski
Maciej Sikała
Piotr Kułakowski
Arkadiusz Skolik

Piotr Wojtasik –Circle feat : Nicolas Simion, Sebastien Boisseau, Newman Taylor Baker

Piotr Wojtasik – lider, kompozytor i znakomity trębacz zaprezentuje swój autorski projekt „Circle”, w którym zestawia własne kompozycje wraz z utworami Andrzeja Jagodzińskiego, Adama Pierończyka, Joachima Mencla i Macieja Sikały. Znakomita aranżacja Andrzeja Jagodzińskiego na zespół jazzowy poszerzona została o niezwykle ciekawe brzmienie instrumentów dętych i perkusyjnych oraz harfy. Jest to muzyka niezwykle dojrzała , która w sferze artystycznej cechuje się wyjątkową głębią, magią, ekspresją, nostalgią, ale przede wszystkim szczerością. Projekt Cricle usłyszymy w wykonaniu znakomitej międzynarodowej obsady ; oprócz Wojtasika i Jagodzińskiego wystąpią także Simion, Boisseau i Baker Tomas Celis Sanchez, Raphael Ugha oraz Filharmonicy Szczecińscy.


22.00. Piwnica ,,Anna De Croy”
Jam session i fotogramy

Sobota, 17 XI
19.00.Filharmonia i Teatr - Słupsk

Wręczenie nagród laureatom V Konkursu Kompozytorskiego im. K. Komedy
Laboratorium (Grzywacz, Stryszowski, Raduli, Ścierański, Grochot)
Powrót na scenę legendarnej i kultowej grupy jazz-rockowej, spowodowany został ogromnym zainteresowaniem muzyką Laboratorium po wydaniu dziesięciopłytowego box-u pt.„Laboratorium Antolgy 1971-1988 Nagrania wszystkie”.Pierwszy po latach koncert Laboratorium odbył się podczas 51.Krakowskich Zaduszek Jazzowych w listopadzie 2006 roku. Następne koncerty zespół zagrał podczas United Europe Jazz Festiwal w maju 2007 w Zakopanym, koncert w Trzebini, oraz w Zielonej Górze. Występy „Laborki” cieszą się, jak w przeszłości, wielkim zainteresowaniem publiczności i entuzjastycznymi recenzjami w mediach.

Simply Acoustic Trio(Wasilewski,Kurkiewicz,Miśkiewicz)

Simply Acoustic Trio tworzą: pianista Marcin Wasilewski, basista Sławomir Kurkiewicz i perkusista Michał Miśkiewicz. W roku 1994 występując pod starą nazwą Simple Acoustic Trio znakomicie zaprezentowali się na Jazz Jamboree w koncercie dedykowanym Krzysztofowi Komedzie. Rok później nagrali swoją pierwszą płytę z muzyką Komedy, który otrzymała od krytyków bardzo wysokie noty. W kwietniu 2005 roku w wytwórni ECM wydali pierwszą autorską płytę „Trio”.
Szerokiej publiczności dali się poznać zwłaszcza ze współpracy z Tomaszem Stańko podczas jego trasy koncertowej po USA. Stańko stwierdzał, że „w całej historii polskiego jazzu nigdy nie istniała grupa taka jak ta. Ci muzycy codziennie mnie zdumiewają. Robią się coraz lepsi”.
Marcin Wasilewski został okrzyknięty przez amerykańskie czasopismo „Downe Beat” wschodzącą gwiazdą fortepianu, Sławomir Kurkiewicz oraz Michał Miśkiewicz zebrali doskonałe recenzje jako instrumentaliści.
Don Heckman w recenzji koncertu z Tomaszem Stańko dla Los Angeles Times stwierdzał: „Wspólnie spędzone lata zaowocowały powstaniem zespołu o całkowicie symbiotycznym przepływie idei twórczych. […] Gra Kurkiewicza i Miśkiewicza łączy swing z subtelnością… Fortepianowe sola Wasilewskiego wskazują na rosnący talent wschodzącej, niezależnej gwiazdy jazzu.”

22.00 Piwnica ,,Anna De Croy”
Jam Session

Niedziela,18 XI
19.00. Polska Filharmonia Bałtycka - Gdańsk
Simply Acoustic Trio
Ikona europejskiego jazzu - Bobo Stenson
Bobo Stenson – jest ikoną europejskiego jazzu, od ponad 40 lat funkcjonuje jako synonim nowoczesnej pianistyki jazzowej. Jego album „Underwear” zgodnie uznany został jest za jeden z pierwszych albumów, będący europejską odpowiedzią na amerykańskie wynalazki pianistyki post- evansowskiej. Liryka Stensona i abstrakcja była napędem dla trio Chicka Corea i Keitha Jarretta. W Szwecji jego pozycja nie ma sobie równych. Wielokrotnie nagradzany przez różne gremia jako pianista i kompozytor. Płyty „Reflections” (1996) oraz „Goodbye” (2005) przyniosły mu nagrodę Gyllene Skivan, przyznawaną przez krytyków i czytelników najstarszego periodyku jazzowego na świecie „Orkester Journalen”, najlepszej szwedzkiej płycie jazzowej. Wieloletni partner: Jana Garbarka, Charlesa Lloyda oraz Tomasza Stańki. Czołowy artysta słynnej wytwórni ECM, zeszłoroczny laureat prestiżowej Europejskiej Nagrody Jazzowej.