Koncert Bałtycki: Afenginn, Szamburski/Górczyński Nadbałtyckie Centrum Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Bałtycki: Afenginn, Szamburski/Górczyński

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Premierowy cykl w Nadbałtyckim Centrum Kultury i premierowy koncert w Polsce. Zapraszamy na wyjątkowy występ Afenginn (Dania) + Szamburski/Górczyński (Polska).

mar 4

czwartek, g. 20:00

Gdańsk,
paź 21

czwartek, g. 20:00

Gdańsk,
W 2018 roku Afenginn nawiązał współpracę ze związaną z warszawskim kolektywem Lado ABC, grupą Bastarda Trio. Efektem tej współpracy są nowe interpretacje własnej twórczości. Muzycy pracują także nad nowym materiałem. Artyści uzupełniają się wzajemnie, poszukując jednocześnie wspólnego muzycznego języka. Afenginn wykorzystuje własne kompozycje łączące nordyckie melodie ludowe z charakterystycznymi orkiestracjami, zaś Bastarda Trio skupia się na aspekcie improwizacyjnym. Obie grupy wydały ostatnio nowe albumy: Klingra (Afenginn) oraz Ars moriendi (Bastarda Trio).

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Afenginn (Dania)
Afenginn to pseudonim kompozytora Kima Rafaela Nyberga, uchodzącego za jednego z czołowych neo-folkowych głosów w Skandynawii, znanego z ambitnych, pełnych orkiestracji utworów. Na albumie "Klingra" Afenginn stworzył delikatny, ale jednocześnie żywiołowy pejzaż muzyczny. Zarówno muzyka, jak i słowa w języku farerskim składają się z cyklicznych wzorów o nierównej długości. Nadrzędny jest jednak nastrój - głęboko kontemplacyjny i melancholijny, nie pozbawiony jednak pojawiająca się na horyzoncie nadziei. Muzycy Afenginn pochodzą z wielu zakątków regionu nordyckiego - z Wysp Owczych, Norwegii, Danii oraz Finlandii.

Szamburski/Górczyński (Polska)
Michał Górczyński i Paweł Szamburski - klarneciści, muzycy związani ze środowiskiem Lado ABC. Od 15 lat współpracują razem przy wielu projektach, min: Cukunft, Laar, Ircha Clarinet Quartet. Aktualnie tworzą trio Bastarda (wraz z Tomaszem Pokrzywińskim - wiolonczela), zespół który w unikalny sposób reinterpretuje i przetwarza muzykę dawną okresu średniowiecza. Michał i Paweł są kompozytorami oraz improwizatorami - tworzą muzykę dla kina, teatru, słuchowisk radiowych, animacji.

W koncercie wystąpią:
- Paweł Szamburski: klarnet
- Michał Górczyński: klarnet
- Dánjal á Neystabø: fortepian, śpiew
- Kim Rafael Nyberg: fortepian, mandolina, śpiew
- Alexander Kraglund: skrzypce
- Kristoffer Nybye: klarnet
- Knut Finsrud: perkusja, instrumenty perkusyjne

Bilety: 20/30 zł, dostępne przez serwis interticket.pl oraz na godzinę przed koncertem w NCK

www.afenginn.dk
www.afenginn.bandcamp.com
www.facebook.com/afenginn
www.facebook.com/bastardatrio
www.szamburski.bandcamp.com

Organizator - Nadbałtyckie Centrum Kultury.
Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańska.