Koncert Flamenco: Macarena Mulero, Juan Cardenas, Jakub Wagner Szkoła Tańca Flamenco Anda Lu Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Flamenco: Macarena Mulero, Juan Cardenas, Jakub Wagner

Już 23 października w niedzielę czeka nas prawdziwa uczta z tańcem i muzyką flamenco w prawdziwej hiszpańskiej odsłonie!

Wystąpią dla nas:
MACARENA MULERO (Hiszpania) taniec
JUAN CARDENAS (Hiszpania) śpiew, cajon
JAKUB WAGNER (Polska) gitara flamenco

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


TABLAO FLAMENCO to tradycyjny pokaz muzyki i tańca flamenco na wzór andaluzyjskich tablaos flamenco. W Hiszpanii koncerty takie organizowane są w małych przestrzeniach tak aby można było zasmakować tej sztuki z bliska, na wyciągnięcie ręki, poczuć drżenie podłogi, dźwięki gitary i śpiewu. W tym duchu powstało Tablao w Gdańsku, gdzie w kameralnym miejscu może podziwiać flamenco i poczuć się jak w Hiszpanii. Nie spodziewajcie się więc sali teatralnej z równymi rządkami, a miejsca, gdzie możecie poczuć się jak w domu, przynieść sobie coś do jedzenia i picia, chłonąć muzykę i taniec wszystkimi zmysłami.

PARĘ SŁÓW O NASZYCH ARTYSTACH:

MACARENA MULERO
Pochodzi z Murcji, ale od długiego czasu związana jest tanecznie z Grenadą.
Do jej pierwszych mistrzów należeli: La Mariquilla i Juan Andres Maya. W Grenadzie występowała jako młoda dziewczyna w słynnych tablaos w cygańskiej dzielnicy Sacromonte: w Cueva de La Rocio i Los Tarantos. W 2008 zdobyła pierwszą nagrodę na XIII Festival de Danza de Las Torres de Cotillas (Murcia). W 2011 przeniosła się do Barcelony, gdzie pracowała przez 6 lat jako solistka w Palacio del Flamenco, dzieląc scenę z takimi artystami jak El Toleo, czy Karime Amaya. Była również częścią grupy katalońskiej Oleandole, będącej fuzją flamenco z jazzem. Z grupą tą występowała na scenach całego świata. W 2015 i 2016 r. kierowała własną compańa flamenco, z którą stworzyła spektakl A mi manera. W 2017 r. zakwalifikowała się do półfinałów prestiżowego Festival Internacional del Cante de las Minas de La Union. Aktualnie pracuje jako tancerka w Tablaos w Grenadzie, jako instruktorka tańca w Escuela Carmen de Las Cuevas, występuje również jako solistka w compańa Alfredo Tejada.

JUAN CARDENAS
To śpiewak pochodzący z La Puebla de Cazalla, położonej w prowincji Sewilli miejscowości o wielkim znaczeniu dla historii flamenco. Profesjonalny rozwój muzyczny rozpoczął grając na instrumentach perkusyjnych u boku gitarzysty Antonio Andrade. Dorastając w Sewilli w ciągłym kontakcie z muzyką i tańcem flamenco obrał dla siebie rolę śpiewaka. Od 2012 roku mieszka w Niemczech, gdzie dzieli scenę z artystami lokalnymi i zagranicznymi. Jego ekspresyjny głos, naturalne poczucie rytmu i charyzmatyczna osobowość sceniczna sprawiają, że często jest zapraszany do współpracy w różnych stronach Europy.

JAKUB WAGNER
Gitarzysta flamenco. Współpracował z Teatrem Kamienica, współtworzy projekt Usłyszeć taniec. Znany z niedościgłego warsztatu akompaniatora w tradycyjnym stylu flamenco, jest często zapraszany do akompaniowania tancerzom i śpiewakom ze wszystkich stron kraju. Niejednokrotnie dzielił scenę z artystami z Hiszpanii, w tym również w kilku miastach Andaluzji. Jest autorem kompozycji zakorzenionych w gitarowej muzyce flamenco, nawiązujących do innych stylów muzycznych.

W ten sam weekend odbędą się również warsztaty tańca flamenco z Macareną Mulero oraz warsztaty śpiewu flamenco z Juanem Cardenasem. 


Warsztaty tańca:  https://andalu.pl/warsztaty-tanca-flamenco-macarena-mulero-23-10-2022/
Warsztaty śpiewu:  https://andalu.pl/warsztaty-spiewu-flamenco-juan-cardenas-22-10-2022/

Masz pytania? Skontaktuj się 
luiza.romanowska@gmail.com
tel. 509093811

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    65 zł
  • Bilet ulgowy
    50 zł
  • Przedsprzedaż
    55 zł
BILETY:
55 PLN
65 PLN w dniu koncertu
50 PLN dla uczestników warsztatów z Macareną i/lub Juanem

* UWAGA, liczba miejsc ograniczona (tylko 60 osób)
* REZWERWACJE i zakup biletu po zgłoszeniu na maila: luiza.romanowska@gmail.com i potwierdzeniu rezerwacji przez organizatora
* O rezerwacji biletu decyduje kolejność wpłat. Rezerwacje nieopłacone przepadają.
* W razie nieobecności na koncercie, bilet można odprzedać innej osobie. Nie przyjmujemy zwrotów.
* OPŁATY ZA WEJŚCIE można dokonać w gotówce w siedzibie szkoły lub na konto po potwierdzeniu rezerwacji:

Flamenco Luiza Romanowska
21195000012006004509600001