stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Już 7 czerwca 2014 zapraszamy na kolejny koncert Łaźniowego cyklu In Progress. W najbliższą sobotę wystąpi grupa PHURPA i trójmiejski projekt TUNDRA czyli połączenie tantrycznego śpiewu i dźwiękowych przestrzeni północy Eurazji.

sty 11

sobota, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 50 zł
ulgowy 30 zł
Kup bilet
PHURPA:
Ta niezwykła muzyczna podróż zaczęła się w połowie lat 90-tych w Moskwie, kiedy to grupa artystów i muzyków wywodzących się z legendarnej formacji Cardinal Art Faktory, pod przewodnictwem Aleksieja Tegina, rozpoczęła naukę tradycyjnej muzyki rytualnej z zamiarem sięgnięcia głębiej, do obszarów kultur muzycznych starożytnego Egiptu, Iranu i Tybetu. To, co przede wszystkim charakteryzuje ten zespół, to tzw. Prymitywny Bön - czyli wierzenia szamańskie (przypominające szamanizm Azji Centralnej).

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Bez wątpienia największą siłą PHURPA jest tantryczny śpiew, zwany rgyud-skad. Oprócz samego śpiewu, posługują się ciekawym instrumentarium: Damaru - tybetański bęben, wykonany z ludzkiej czaszki i skóry, Kanlin - trąbka z kości udowej, plus kilka klasycznych instrumentów jak Dungar czy Dungchen.

Na swoim koncie mają współpracę ze Stephenem O'Malleyem, Attilą Csiharem, z którymi występowali na wspólnej trasie koncertowej. Ten pierwszy opublikował jeden z albumów Rosjan na longplayu. Niniejszy koncert będzie pierwszym występem grupy w Polsce.
www.phurpa.bandcamp.com

TUNDRA:
Elektroakustyczny projekt Dawida Adrjanczyka i Krzyśka Joczyna. Inspiracją dla muzyków jest przede wszystkim przestrzeń, zarówno w wymiarze fizycznym, jak i duchowym. Oprócz sampli, nagrań terenowych i manipulacji dźwiękiem, duet szeroko wykorzystuje także instrumenty akustyczne. W 2012 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu - "Anekumena", a na początku 2013 roku album "Reindeer Luck", stanowiący zapis wspólnego koncertu Tundry i Karpat Magicznych.
www.tundra0.bandcamp.com

Koncerty obu grup w ramach In Progress połączone będą z premierą płyt opublikowanych przez gdańskie Zoharum.

Wstęp wolny.