Koncert Jubileuszowy Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Jubileuszowy Sopockiego Chóru Kameralnego Continuo

Chór CONTINUO świętuje 25te urodziny!

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Właśnie mija dwudziesty piąty rok działalności Sopockiego Chóru Kameralnego CONTINUO. Z tej okazji chór miasta Sopot przygotował Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się 16 lipca (sobota) o godz. 19.30 w Kościele św. Jerzego przy Monciaku w Sopocie. W programie koncertu znajdą się utwory a cappella oraz Missa Brevis W.A.Mozarta, którą chór wykona wraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot oraz solistami. Całością dyrygować będzie gościnnie Arkadiusz Wanat.

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO powstał w 1986 roku jako Chór Kameralny Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 1990 zespół usamodzielnił się uzyskując patronat miasta Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej. W tymże roku chór zmienił swoją nazwę na Sopocki Chór Kameralny CONTINUO.

Promując kulturę Sopotu w Polsce i Polski za granicą chór koncertował m.in. w Niemczech, Holandii, Rosji, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Litwie, Anglii, Walii, Szkocji, Meksyku i Brazylii. W październiku tego roku chór wybiera się na festiwal oraz tournee do Ekwadoru!

Obok małych form muzycznych á cappella zespół wykonuje także wielkie formy oratoryjne, a wśród nich: Msza Koronacyjna i Requiem - W. A. Mozarta, Stabat Mater - G. Rossiniego, Deutches Requiem - J. Brahmsa, Requiem - J. Haydna, Nieszpory Ludźmierskie - J. K. Pawluśkiwicza, Misa Criolla - A. Ramireza, Gloria - A.Vivaldiego, Requiem dla mojego przyjaciela - Z. Preisnera, Msza góralska - T. Maklakiewicza.

We współpracy z chórami, orkiestrami i zespołami Wybrzeża Gdańskiego chór Continuo występował na scenach Teatrów Muzycznych w Gdyni i Wrocławiu oraz w Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. W lipcu 1997 roku zespół wziął udział w charytatywnym koncercie na rzecz powodzian, a w czerwcu 1999 witał Ojca Świętego na Hipodromie w Sopocie. Continuo śpiewał również na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Oddziału Dziecięcego Szpitala, Caritas oraz Hospicjum w Sopocie.

W dorobku zespołu jest kaseta z muzyką różną oraz cztery płyty: z kolędami z towarzyszeniem Państwowej Orkiestry Kameralnej w Słupsku i solistów (m.in. Zbigniewa Wodeckiego!); z polskimi kolędami a capella oraz "Ale Meksyk!" z muzyką m.in. meksykańską, aztecką oraz kolumbijską. Najnowsza płyta Continuo to Hodie Christus natus est i zawiera kolędy z różnych stron świata.

Continuo przyjmuje u siebie chóry z całego świata starając się przybliżyć różnorodną kulturę gości trójmiejskim melomanom. Od 2005 chór organizuje Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT w Sopocie.

W trakcie całej działalności Continuo zdobył różne nagrody i wyróżnienia m.in. w Hajnówce, Rumi, Chełmnie, Kielnie, Ołomuńcu (Czechy), Montreaux (Szwajcaria), Riva del Garda (Włochy), Puebla (Meksyk) i Cabo Frio (Brazylia).

Od czerwca 2009 roku kierownictwo artystyczne chóru sprawuje utalentowana absolwentka, a obecnie pracownik naukowy Akademii Muzycznej w Gdańsku - Anna Wilczewska.

Podczas swojej działalności do czerwca 2011 roku Continuo dał prawie 600 koncertów. Członkowie chóru Continuo mają różne profesje, ale łączy ich przyjaźń i umiłowanie śpiewu.