stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Cappella Gedanensis wspólnie z Pawłem Zagańczykiem przygotowała koncert karnawałowy w programie którego znajdą się tanga w aranżacji na akordeon i orkiestrę. Będą to zarówno kompozycje mistrza argentyńskiego tanga - Astora Piazzolli jak również kompozycja Cezarego Paciorka dla której tango było inspiracją. Tango narodziło się na przedmieściach Buenos Aires przeszło 100 lat temu. Mało kto wie, że instrumentem wiodącym w tangu jest bandoneon. Podczas koncertu Paweł Zagańczyk zagra również na nim.

lis 29

piątek, g. 18:00

bilety 50 zł
Kup bilet
Paweł Zagańczyk, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu prof. Krzysztofa Olczaka, gdzie pełni funkcje adiunkta. Jest laureatem ponad dwudziestu konkursów akordeonowych.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Występował na Litwie, w Anglii, Estonii, Finlandii, Słowacji, Niemczech, Szwecji i Szwajcarii.

Wykonawstwo Pawła Zagańczyka cechuje umiejętność odnalezienia się w wielu stylistykach i gatunkach muzycznych. Współpracuje z jazzmanem - saksofonistą Adamem Wendtem, czego owocem jest płyta zatytułowana Acoustic Travel. Z kwartetem Zagan Acoustic, którego jest założycielem, wykonuje muzykę improwizowaną, będącą fuzją muzyki folkowej, jazzowej oraz poważnej.

Wśród dyrygentów obok których występował są: Michał Nesterowicz, Maja Metelska, Jerzy Maksymiuk, Bohdan Jarmołowicz czy Janusz Przybylski czy Ariel Ludwiczak. Na swoim koncie ma wiele prawykonań muzyki współczesnej takich twórców jak: Krzesimir Dębski, Zygmunt Krauze, Mikołaj Majkusiak, Krzysztof Olczak, Cezary Paciorek, Gerhard Stäbler czy Marek Czerniewicz.

Działalność pedagogiczną otwierają sukcesy jego wychowanków na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest również wykładowcą na warsztatach akordeonowych w Seili (Finlandia) oraz Wejherowie (Polska).

Paweł Zagańczyk znany jest również jako animator życia muzycznego organizując m.in. Gdańską Sztukę Interpretacji Muzyki Akordeonowej, której IX edycja odbędzie się w grudniu 2016 r.

W ostatnim czasie dużo uwagi poświecił tangu. Zarejestrowana została solowa płyta Tango, ukazująca ten gatunek w twórczości różnych kompozytorów. Powstała również praca doktorska, która przedstawia m.in. historię tanga. Paweł Zagańczyk koncertuje też na bandoneonie z niemieckiej manufaktury Uwe Hartenhauera.

Wśród ważnych nagród, które otrzymał za swoją działalność artystyczną należy wymienić: Pomorską Nadzieję Artystyczną, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta miasta Gdańska, Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.

Szczegółowe informacje: https://www.pawelzaganczyk.com/


Wstęp wolny, po telefonicznej rezerwacji miejsc pod nr tel. 58 302-26-58 lub cappella@gedanensis.pl

Przeczytaj także