Koncert Karnawałowy - Tango Show Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Karnawałowy - Tango Show

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Tango to muzyka pełna nostalgii, pożądania i napięcia dramatycznego. Tak jak blues w Stanach Zjednoczonych często wyraża smutek i cierpienie, a jednak triumfuje, przeżywając wielki renesans na całym świecie. Tango to także stan umysłu i styl życia. Kiedy już zarazi nas swym fenomenem, natychmiast przenika ciało i duszę, ogarnia całe nasze życie. Aby grać tango i być w tym autentycznym, trzeba go słuchać każdego dnia, znać jego historię i dać mu pochłonąć się bez reszty. Tak też jest w przypadku muzyków z Cuarteto Re!Tango, którzy fenomen tanga zgłębiają od lat. To oni współtworzyli pierwsze na Pomorzu grupy grające ten gatunek.

Relacja z imprezy

Tango Show to doskonałe, stylowe aranżacje rozbudowane o orkiestrę kameralną. To szlifowany w Argentynie taniec na światowym poziomie oraz niepowtarzalny głos wychowanego w Buenos Aires, wybitnego śpiewaka tanga.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Carlos RouletArgentyński śpiewak tanga. Urodził się w sąsiedztwie słynnej dzielnicy Villa Crespo w Buenos Aires. Jego piękne frazowanie, doskonałe zaplecze techniczne, szerokie spektrum wokalne i rejestr tenora dramatycznego oraz styl klasycznego śpiewaka tanga pozwalają mu na osiągnięcie wyjątkowych interpretacji, niezbędnych dla tego gatunku muzyki. Od 1998 roku Roulet poświęca się wyłącznie działalności artystycznej. W 1999 roku reżyser, bandeonista i pianista Roberto Siri zaprosił go do swojej Orkiestry Młodych Talentów. W 2001 roku Roulet przeniósł się do Sao Paulo, gdzie przebywał do 2003 roku. W tym czasie dawał liczne koncerty w całej Brazylii.Po powrocie do Buenos Aires w 2003 roku wziął udział w "Al filo", sztuce wystawionej według własnego scenariusza i opartej na tekstach Jorge Luísa Borgesa oraz na tzw. tangach cuchilleros. Spektakl był sponsorowany przez "Jorge Luis Borges International Foundation". W 2005 roku wystawił kolejną sztukę "Cuchilleros de corazón", opartą na tangach romantycznych i "tangos cuchilleros". Pod tym samym tytułem nagrał swoją pierwszą płytę.Od połowy 2005 do października 2007 roku występował jako wokalista i prezenter w popularnym klubie tangowym "Sabor a Tango" w Buenos Aires.W latach 2008-2010 grał na pokazach w dwóch klubach: Mansión Dandy Royal i Piazzolla Tango, z których ten ostatni poświęcony jest spuściźnie Astora Piazzolli. W tym czasie miał zaszczyt współpracować z uznaną piosenkarką Maríą Grañą.W 2012 roku rozpoczął swoje pierwsze europejskie tournée, które odbyło się w Polsce. W 2013 roku wrócił do Europy z argentyńskim gitarzystą Marcosem Larrañagą i brał udział w różnych koncertach w Hiszpanii, Niemczech i Polsce. Od 2014 roku koncertuje w Niemieczech, Włoszech, Ukrainie, Hiszpanii, Białorusi, Słowacji, Francji, Szwajcarii i Polsce, gdzie obecnie mieszka.