stat
Impreza już się odbyła

Koncert Kolęd

Członków, przyjaciół i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Sopotu zapraszamy w piątek 10 stycznia na wieczór kolęd w znakomitym wykonaniu: Karolina Klawitter - śpiew, Anna Mikolon - fortepian oraz Sopocki Chór Kameralny Continuo pod dyrekcją Leszka Gołąba. W spotkaniu weźmie udział Jan Kozłowski, Poseł do Parlamentu Europejskiego i Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sopotu.

sty 7

wtorek, g. 19:00

bilety 158 - 318 zł
Kup bilet
10 stycznia 2014 r., godz. 18.00 Sopot, Dworek Sierakowskich, ul. Czyżewskiego 12. Wstęp wolny!

piosenki świąteczne - koncerty w Trójmieście


Karolina Klawitter - sopran liryczny, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku. Stypendystka Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Gdańskim specjalności radiowej i public relation. Edukację wokalną kontynuowała na licznych kursach w kraju i za granicą m.in. u prof. Ryszarda Karczykowskiego, Kałudiego Kałudowa, Mariny Hristovej. Debiutowała partią Tatiany w operze "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej. W 2001 roku została zaproszona do Barcelony, gdzie wykonała partię sopranową w Requiem W.A. Mozarta z towarzyszeniem chórów z Krety i Hiszpańskiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Joana Luisa Moraleda. Współpracuje z ośrodkami muzycznymi w całej Polsce. Ma na swoim koncie koncerty kameralne, jak i z towarzyszeniem orkiestry. Wspólnie z Centrum Kultury Gdynia tworzy i prowadzi cykliczne poranki muzyczne dla dzieci w Małej Gdyńskiej Filharmonii. Wspólnie z mezzosopranistką Izabelą Lewandowską koncertuje jako duetu Sekreto.

Anna Mikolon - pianistka, stypendystka Towarzystwa im. F. Chopina oraz Fundacji Sztuki Dziecka, laureatka I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Andrzeja Artykiewicza. Odbyła staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie pod kierunkiem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. W 2011 r. obroniła doktorat w dyscyplinie artystycznej - instrumentalistyka (promotor - prof. Anna Prabucka-Firlej). Pedagog Akademii Muzycznej i SM II st. w Gdańsku. Pianista podczas wielu kursów mistrzowskich artystów takich, jak: dr K. Dondalska, prof. B. Harasimowicz, prof. I. Kłosińska, prof. U. Kryger, prof. C. Lehmann, prof. J. Rappe, prof. C. Desderi, prof. P. Esswood, prof. R. Miniewicz, A. Orlowitz, dr M. Rzepka. Wielokrotnie nagradzana jako akompaniator na konkursach. Ma w swoim dorobku liczne nagrania i publikacje. Prowadzi różnorodną działalność koncertową - kameralną i solową - współpracując zarówno z wokalistami, jak i z instrumentalistami. Przez 11 lat była pianistą-korepetytorem solistów w Operze Bałtyckiej.

Continuo o sobie:

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO powstał w 1986 roku jako Chór Kameralny Uniwersytetu Gdańskiego. W roku 1990 zespół usamodzielnił się uzyskując patronat miasta Sopotu i Bałtyckiej Agencji Artystycznej. W tymże roku zmienił swoją nazwę na Sopocki Chór Kameralny CONTINUO. Od 2012 roku chór działa pod egidą Fundacji CONTINUO.

Promując kulturę Sopotu w Polsce i kulturę polską za granicą chór koncertował w Niemczech, Holandii, Rosji, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Francji, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Litwie, Anglii, Walii, Szkocji, Meksyku, Brazylii i Ekwadorze.

Obok małych form muzycznych á cappella, Continuo śpiewa także wielkie formy oratoryjne, a wśród nich: Msza Koronacyjna i Requiem - W. A. Mozarta, Stabat Mater - G. Rossiniego, Deutches Requiem - J. Brahmsa, Requiem - J. Haydna, Nieszpory Ludźmierskie - J. K. Pawluśkiwicza, Misa Criolla - A. Ramireza, Gloria - A.Vivaldiego, Requiem dla mojego przyjaciela - Z. Preisnera, Msza góralska - T. Maklakiewicza.

We współpracy z chórami, orkiestrami i zespołami Wybrzeża Gdańskiego chór występował na scenach Teatrów Muzycznych w Gdyni i Wrocławiu oraz w Gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej. W lipcu 1997 roku wziął udział w charytatywnym koncercie na rzecz powodzian, a w czerwcu 1999 witał Ojca Świętego na Hipodromie w Sopocie. Oprócz samej przyjemności ze śpiewania Continuo także stara się pomagać. Chór śpiewa na rzecz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Oddziału Dziecięcego Szpitala, Caritas, Hospicjum w Sopocie oraz zaprzyjaźnionych fundacji trójmiejskich. Zespół jest także pomysłodawcą wielu wydarzeń, które wpisały się w kalendarz kulturalny Sopotu, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego oraz warsztatów wokalnych.

Sopocki Chór Kameralny CONTINUO ma w dorobku kasetę z muzyką różną oraz cztery płyty: z kolędami z towarzyszeniem Państwowej Orkiestry Kameralnej w Słupsku i solistów (m.in. Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Zielińskiego!) pod kierownictwem Bohdana Jarmołowicza; z polskimi kolędami a cappella oraz "Ale Meksyk!" z muzyką m.in. meksykańską, aztecką oraz kolumbijską. Ostatnia płyta to Hodie Christus natus est, która zawiera kolędy z różnych stron świata.

Od sierpnia 2013 roku kierownictwo artystyczne chóru sprawuje Leszek Gołąb - absolwent gdańskiej Akademii Muzycznej, dyrygent męskiego chóru Echo z Tczewa oraz orkiestry symfonicznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdyni.

Podczas swojej działalności do czerwca 2013 roku Sopocki Chór Kameralny CONTINUO dał ponad 650 koncertów. Chór skupia amatorów wykonujących na co dzień różne zawody. Jednak wszystkich łączy umiłowanie śpiewu.

www.continuo.sopot.pl

Leszek Gołąb
Jest absolwentem Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie prof. Zbigniewa Bruny (2003 r.), a także studiów podyplomowych w zakresie Dyrygentury Symfonicznej na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji, Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Janusza Przybylskiego (2008 r.).
Od momentu zakończenia edukacji artystycznej aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym Pomorza, piastując m.in. następujące funkcje:
• Dyrygent i Kierownik Artystyczny Chóru Przyoperowego POB w Gdańsku w latach 2003-2004r.
• Dyrygent i Kierownik Muzyczny Kameralnego Chóru Festiwalowego (Sopot, Łomża, Gdańsk) w latach 2005 -2010 r.
• Dyrektor Artystyczny Państwowego Związku Chórów i Orkiestr oddział Gdański w latach 2003 -2008 r.
• Dyrygent Chóru Mieszanego Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Pelplinie w 2012 r.
Aktualnie sprawuje także kierownictwo artystyczne chóru męskiego ECHO w Tczewie (od 2002 r.) oraz Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Z. Noskowskiego w Gdyni (od 2009 r.).
Jako dyrygent bierze czynny udział w życiu muzycznym na festiwalach i w przedsięwzięciach artystycznych takich, jak: Trust Kreatywny w Gdańsku, Międzynarodowy Festiwal Kalejdoskop Form Muzycznych w Sopocie, Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo w Łomży, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Gdyni. Pełni także rolę jurora na konkursach promujących talenty młodych wykonawców "Odkrywamy Talenty na Pomorzu".
Koncertuje w wielu krajach (min. w Szwajcarii, Niemczech, Danii, Słowacji, na Litwie, Ukrainie, Węgrzech i w USA ), w prestiżowych salach koncertowych, min. w Studio SFB w Berlinie, w Carnegie Hall w Nowym Jorku, Studio Radiowym S1 im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Sali Koncertowej Filharmonii Bydgoskiej, Sali Koncertowej Orkiestry Symfonicznej Południowego Radia i Telewizji we Freiburgu, Sali Koncertowej Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie. Jego dorobek artystyczny obejmuje współpracę z wieloma autorytetami świata muzycznego min. Michaelem Gilenem, Gertem Albrechtem, Krzysztofem Pendereckim, Joshardem Dausem, Nikisem Teodorakisem, Enio Moricone, Jerzym Maksymiukiem, Marcinem Tomczakiem, Januszem Przybylskim, uwieńczony licznymi nagraniami dla radia i telewizji.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Najwazniejsze z nich to: I Nagroda w Konkursie Dyrygenckim w Gdańsku (2000r.) oraz Nagroda Starosty Tczewskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu (2013r.). W 2009 roku otrzymał nominację do nagrody Prezydenta Miasta Gdańska "Młodzi Twórcy w Dziedzinie Kultury" oraz Brązową Wstęgę na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Chóralnej na Litwie (2012 r.).
Kierownictwo artystyczne w Sopockim Chórze Kameralnym CONTINUO sprawuje od sierpnia 2013 roku.