stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Grace Gospel Choir zaprasza w Święto Objawienia Pańskiego do Sopotu na "Gospelowy koncert kolęd". 6. stycznia o godz. 19 w sopockim kościele p.w. św. Bernarda Grace Gospel Choir wystąpi z repertuarem najpopularniejszych polskich i amerykańskich kolęd w gospelowych aranżacjach, opracowanych przez dyrygentkę chóru Annę Baranowską-Bober. Chórowi towarzyszyć będą wybitni polscy muzycy jazzowi: Marcin Wądołowski, Piotr Lemańczyk, Adam Czerwiński i Maciej Sikała.

gru 28

sobota, g. 20:00

bilety 85 zł
Kup bilet
Nawiązując do pięknej polskiej tradycji kolędowania, chcemy wspólnie z mieszkańcami Sopotu i całego Trójmiasta zaśpiewać małemu Jezusowi. Jednak tym razem odejdziemy nieco od tradycyjnych aranżacji i zaśpiewamy Mu gospel. Połączenie lekkiego jazzu z żywiołowym gospel da niebanalny efekt, który każdego podniesie na duchu i wleje w jego serce ogrom radości.

piosenki świąteczne - koncerty w Trójmieście


Organizator: Grace Gospel Choir, tel. 693 852 081, e-mail: kontakt@gracegospelchoir.pl
Sponsorzy: SEMEKO GRUPA INWESTYCYJNA S.A., Kancelaria Doradztwa Podatkowego TANTUS, Leasing Polski Sp. z o.o., Magdalena i Piotr Myszk
Koncert dofinansowany ze środków Urzędu Miasta w Sopocie.
Patronaty: trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

Czas i miejsce koncertu: 6 stycznia 2019 r. godz. 19.00, kościół pw. Św. Bernarda, Sopot, ul. Abrahama 41/43

Wstęp: bezpłatny (na miejscu będzie możliwość przekazania dobrowolnego datku wspomagającego działalność koncertową chóru)
www.gracegospelchoir.pl | facebook.com/gracegospelchoirpl | instagram.com/gracegospelchoir


Informacje o wykonawcach:
Grace Gospel Choir (GGC)
to chrześcijański, ekumeniczny chór z Sopotu, działający od września 2004 roku. Tworzą go muzyczni pasjonaci, czerpiący radość z dźwięków i przesłania muzyki gospel (Gospel to znaczy Ewangelia), dzielący się tą radością ze światem. Chór bierze udział w licznych koncertach i akcjach charytatywnych, współpracując z wieloma wybitnymi muzykami. Zdobywał też nagrody w trójmiejskich przeglądach chórów. Od 2010 r. dyrygentką chóru jest Anna Baranowska-Bober, a akompaniatorem Mateusz Hoppe.

Marcin Wądołowski - gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Zdobywca wielu nagród. Współpracował z czołowymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. Leszkiem Możdżerem, Wojciechem Staroniewiczem, Przemysławem Dyakowskim, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Sikałą, Januszem Muniakiem. Oprócz współpracy z innymi Artystami, Marcin Wądołowski nagrywa też płyty autorskie.


Piotr Lemańczyk - uważany za jednego z najwybitniejszych europejskich basistów jazzowych. Koncertuje i nagrywa
z nazwiskami światowego jazzu takimi jak: Walter Smith III, Jerry Bergonzi /USA/, Seamus Blake /USA/, Dave Kikoski /USA/, Tim Hagans /USA/, Brian Melvin /USA/, Gary Novak /USA/, Avishai Cohen-tr /Izrael/ , Soweto Kinch /GB/ i innymi. Nagrał osiem autorskich płyt. Jest laureatem wielu konkursów jazzowych. Ponadto brał udział w nagraniu ponad czterdziestu płyt z topowymi artystami polskiej sceny jazzowej. Został nominowany do nagrody FRYDERYK 2011 w kategorii JAZZOWY ALBUM ROKU. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu KARTUZY JAZZ BASS DAY´S.

Adam Czerwiński - polski perkusista jazzowy, kompozytor, aranżer i pedagog muzyczny. Współpracował z wybitnymi przedstawicielami polskiej i światowej sceny jazzowej takimi jak: Janusz Muniak, Jarosław Śmietana, Jan Ptaszyn Wróblewski, Zbigniew Namysłowski, Krzysztof Ścierański, Lee Konitz, Eddie Henderson, Larry Koonz, Harvie Swartz czy Bennie Wallace. Koncertował w większości krajów Europy, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Japonii oraz w tak egzotycznych miejscach jak Liban, Egipt, Dubaj, Kuwejt czy Albania. Artysta jest również pomysłodawcą i współtwórcą festiwalu JAZZ W LESIE, którego pierwsza edycja odbyła się w Sulęczynie latem 1995 roku..

Maciej Sikała - Urodzony w 1961 roku w Gdańsku. Muzyk jazzowy, saksofonista, kompozytor, wykładowca klasy saksofonu na kierunku jazzowym w Akademiach Muzycznych w Gdańsku i Bydgoszczy. Współpracował koncertując lub nagrywając z czołówką polskiej sceny jazzowe m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Tomaszem Szukalskim, Leszkiem Możdżerem, Piotrem Wojtasikem, Jarosławem Śmietaną, Leszkiem Kułakowskim, Wojciechem Karolakiem oraz z muzykami z zagranicy tj: Lester Bowie, David Liebman, Ronnie Burrage, Billy Harper, Wayne Dockerey, John Betsch, Kenny Wheeler, Eddie Henderson, Tim Haggans, David Kikoski. Nagrał ponad 50 płyt w tym pięć autorskich, z których dwie były nominowane do nagrody "Fryderyki".

Informacja o biletach

Wstęp: bezpłatny (na miejscu będzie możliwość przekazania dobrowolnego datku wspomagającego
działalność koncertową chóru)