Koncert Kolęda Nocka Centrum św. Jana Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Kolęda Nocka Opinie (3)

Kolęda Nocka to jedno z nielicznych dzieł powstałych w okresie Karnawału Solidarności, które obok silnego przekazu ideowego niosło ze sobą prawdziwe wartości artystyczne.

Prapremiera spektaklu/ oratorium, autorstwa Ernesta Bryla i Wojciecha Trzcińskiego, odbyła się 18 grudnia 1980 r., w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Spektakl zdjęto z afisza z chwilą wprowadzenia stanu wojennego.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Odczytany przez młodych wykonawców, po prawie 40 latach od premiery, materiał nie stracił nic ze swej wartości i aktualności, a nowa aranżacja zyskała bardzo dobre opinie samych jego Twórców.

Nowe opracowanie, które zostało wzbogacone o jazzową sekcję rytmiczną, elektronikę i wykorzystuje muzyczne trendy XXI wieku, znacznie poszerzy krąg odbiorców utworu.

Autorem aranżacji i kierownikiem muzycznym całego przedsięwzięcia jest niezwykle zdolny, młody artysta, pianista i klawiszowiec - Adam Lemańczyk.

Wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis, wzbogacona o jazzową sekcję rytmiczną oraz Zespół Wokalny.

W roli solistów wystąpią: Małgorzata Chruściel, aktorka Teatru Muzycznego w Poznaniu i Krakowskiego Teatru VARIETE i Tadeusz Seibert aktor i jeden z czołowych głosów Teatru VARIETE.

Czytaj także