stat
Impreza już się odbyła
lut 7

piątek, g. 18:30

bilety 30 zł
Wraz z nadejściem nowego sezonu Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego pokaże swoje zmienione oblicze. Po zeszłorocznych obchodach 25-lecia w swoim kolejnym ćwierćwieczu działalności ACK UG bynajmniej nie objawia symptomów starzenia się, lecz wchodzi w nowy rok akademicki odmłodzone i pełne nowej energii.

koncerty w Trójmieście


W dniach 12-13 października zostanie zaprezentowana nowa siedziba tej instytucji, która mieści się obecnie przy ulicy Wita Stwosza 58/109 w Gdańsku (budynek dawnej stołówki). Wraz z objęciem innej przestrzeni ACK UG przedstawia się także pod nową nazwą własną ”Alternator". Zgodnie z przybranym kryptonimem animatorzy kultury z Uniwersytetu Gdańskiego chcieliby zasilić Trójmiasto kolejnymi imprezami, licząc także na doładowanie ze strony studentów rozpoczynających edukację. W celu zaproszenia wszystkich żaków do współpracy, pokazane zostanie całe spektrum działalności organizacji podczas tego jesiennego weekendu.


W związku z tym wydarzeniem w części wieczornej obchodów otwarcia ACK UG "Alternator" wystąpią zespoły grające rocka i reggae.

Wśród nich znajdą się:

Kręgi

Zespół powstał w listopadzie 2006 roku z inicjatywy czwórki ambitnych ludzi ,których wielką aspiracją było tworzenie własnej muzyki. Zespół KRĘGI wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową, nie zamykając się w jednym stylu. Ich twórczość inspirowana jest zarówno tradycyjnym hard-rockiem jak i nowoczesnymi progresywnymi brzmieniami.


Mjut

Grupa Mjut powstała we wrześniu 2004 roku w Działdowie. Początkowy skład wyglądał następująco: -Patryk - śpiew, gitara -Marcin - gitara, -Kamil - bas, -Dawid Sam - perkusja. Głównym, choć nie w pełni świadomym założeniem chłopkaów było tworzenie muzyki opartej na własnych pomysłach, emocjonalnej muzyki gitarowej oraz pisanie do niech jak najbardziej wiarygodnych słów.
Od tego czasu działalność grupy uległa zdecydowanemu rozszerzeniu i trwa z coraz większym powodzeniem do dzisiaj.
Oto lista najbardziej znaczących osiągnięć grupy:

- występ w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu 'Union of Rock' w Węgorzewie,
- trzecie miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Nidzicy,
- zakwalifikowanie się na kilka ogólnopolskich festiwali rockowych,
- zwycięstwo na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Rockowych "Konfrontacje 2006" w Kętrzynie
- debiut fonograficzny na płycie Piotra Kaczkowskiego 'minimax.pl'
- występ przed zespołem Hey w klubie Ucho w Gdyni,
- nagroda specjalna Ogólnopolskiego Festiwalu 'Rockowania' w Mławie (promocja i nagranie w Radio Olsztyn),
- zwycięstwo na III Łowickim Maratonie Rockowym
https://www.mjut.pl/

Pawilon

Pawilon to grupa trójmiejska uformowana kilkoma latami wspólnego zamieszkiwania większości jej składu. Pierwszy koncert miał miejsce na początku 2005 roku. od tego czasu grupa wystąpiła ponad 150 razy, a dzięki szybko zbieranemu doświadczeniu, braku zahamowań i świadomości własnych możliwości formacja brała udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, na których zdobyła kilka znaczących nagród. Nagroda Gazety Wyborczej "Debiuty na Monciaku" 2005 pozwoliła zarejestrować kilka utworów, które ukazały się wiosną 2006 roku w postaci EP "Elo" nakładem Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego. Zwycięstwo w konkursie festiwalu Union of Rock Węgorzewo 2006 przyniosło nową perkusję, pewną sumę pieniędzy i smycze sponsora imprezy, poza tym rozpoczęło okres eksperymentów studyjnych, przeplatanych koncertami i przerwami na przerwę. W lipcu 2007 w studiu Electric Eye braci Kapsa (Something Like Elvis, Contemporary Noise Quintet) nagranych zostało 13 piosenek, które wydane zostaną w formie oczekiwanego przez wszystkich fanów zespołu LP.

https://www.pawilon.republika.pl



LARS

Podstawą dla muzycznych wynurzeń LARS-a są charakterystyczne dla reggae pulsująca sekcja rytmiczna, gitara akcentowana na „i” oraz melodyjne, ciepłe, wpadające w ucho wokale. Niemniej jednak efekt pracy trójmiejskich muzyków o bądź co bądź niekoniecznie jamajskiej proweniencji, to nie tylko penetracja obszarów reggae, dub czy raggamuffin, ale również innych gatunków takich jak rock, hard core, drum'n'bass i innych (śmiało można stwierdzić, iż mamy raczej do czynienia z wybuchową mieszanką, niż jasno określonym stylem muzycznym).
Przekaz płynący z muzyki i tekstów LARS-a jest prosty i nie wymaga zawiłych analiz. Miłość, przyjaźń, szacunek i pokój to nie truizmy, a politycy, media i multikorporacje to nie żarty, choć od spojrzenia na wszystko z odrobiną ironii i dystansu głowa nie rozboli.



Program:

18. 00. - 19.00. - występ zespołu Kręgi
19. 00. - występ Gabinetu Ruchomych Obrazów
19. 10. - występ zespołu Mjut
19. 40 - występ Grupy Fireshow Mamadoo
20. 00. - występ zespołu Pawilon
21. 00. - występ Gabinetu Ruchomych Obrazów
21. 10. - występ zespołu Lars
22. 10 – występ Grupy Fireshow Mamadoo