stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Kukakike oraz warsztaty stomp, perkusja ciała i bębniarskie

Wykorzystując przestrzenne możliwości sopockich kontenerów przygotowaliśmy specjalną świąteczną ofertę. Zapraszamy na koncert bębniarski zespołu Kukakike z udziałem instruktora rytmiki Ksawerego Kuligowskiego. W ramach występu będzie można podejrzeć, przekonać się, a następnie zapisać na nietypowe warsztaty stomp, rytmiki ciała oraz gry na bębnach.

lis 28

czwartek, g. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdą środę (do 01.01.2025), g. 18:15 - 19:45

bilety 75 zł
Warsztaty prowadzone przez Ksawerego będą odbywały się regularnie na naszej nowej, 95 metrowej sali. Instruktor odpowie na wszystkie Państwa pytania. Karnet w cenie 100 zł (4 zajęcia) to dokonały podarunek pod choinkę nie tylko dla najmłodszych!

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Zespół KuKaKiKe powstał z połączenia sił bębniarzy z warsztatów z Klubu Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury (Gdańsk Brzeźno) pod wodzą Ksawerego Kuligowskiego oraz bębniarzy z warsztatów prowadzonych przez Annę Kwidzyńską (Gdańsk Kowale) co zaowocowało energiczną rytmicznie mixturą afrykańsko-brazylijską. Muzycy nierzadko angażują publiczność do swoich rytmów. Instruktorzy związani są z bębnami od 2005 r., a obie grupy niezależnie grają na bębnach od 2010 r.

WARSZTAT STOMP/PERKUSJA CIAŁA/BĘBNIARSKIE
Kto powiedział, że do tworzenia rytmu potrzebne są tylko bębny? Podczas warsztatu perkusji na ciele dowiecie się jak zamienić w orkiestrę swoje własne ciało, zajmiemy się koordynacją ruchową, klaskaniem, tupaniem, pstrykaniem i łączeniem tych dźwięków w rytm. W ruch pójdą też przedmioty codziennego użytku, pozornie nudne i statyczne, kojarzące się z brudną robotą... . A jednak kije od szczotek okażą się doskonałym narzędziem do produkcji rytmu w profesjonalny sposób.

Poznamy techniki gry na drewnianych kijach, tony, basy, tłumienie, w grupie, indywidualnie. Nauczymy się koordynować pracę nóg i rąk, słuchać siebie samego i siebie nawzajem, umiejętnie liczyć takty, pracować nad zręcznością i dokładnością. Stworzymy instrumenty sami z produktów sklepowych lub z własnej graciarni, piwnicy czy kuchni. To wszystko pozwoli nam na kreatywne stworzenie mini występu o unikalnej choreografii. Śpiewanie i wystukiwanie rytmów powinno być podstawą każdego warsztatu bębniarskiego zanim zacznie się grać na bębnach. Pozwala to na zaprzyjaźnienie się naszego ciała z rytmem. Warunek do efektownego pokazu na ciałach: solidny, pusty w środku, drewniany podest. Kilka ćwiczeń pochodzi pośrednio z brytyjskiej grupy STOMP. Zajęcia te także znajdują zastosowanie w pedagogice i muzykoterapii.

Po kilku zajęciach czysto rytmiczno-stompowych przejdziemy do zajęć bębniarskich wykorzystując afrykańskie bębny djembe (prośba a własny bęben), dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki itp.

Nauczymy się podstawowych dźwięków (ton, slap, bas), pogramy zespołowo, indywidualnie, poimprowizujemy, posłuchamy się nawzajem, poparadujemy, pośpiewamy, pouczymy się dyrygentury w oparciu o tradycyjne rytmy zachodnio-afrykańskie z Ghany oraz elementy funk'a brazylijskiego - wszystko po to aby z czasem przestać grać "z pamięci" a umieć w danym momencie wyrazić swój nastrój, emocje a może i charakter za pomocą rytmu.

Proponowana data: wtorki, 19:30-21:00
Wymagany wiek: min. 12 lat
Grupa: 6-30 osób.
Cena 100 zł (4 zajęcia w miesiącu)
Kontakt i rezerwacje: ksawerykuligowski@o2.p, Tel. 504 738 018

INSTRUKTOR
Ksawery Kuligowski - oprócz pracy zawodowej związanej z ochroną środowiska, na bębnach od 2005. Przez 5 lat grał w międzynarodowym zespole perkusyjno-tanecznym Vimoroz w Danii inspirowanym rytmami z zachodniej Afryki. W Danii pobierał nauki m.in. od artystów z Ghany (Jessie Gor, Michael Domfeh, Kofi Blay) a w Perth w Australii uczęszczał na warsztaty Jibbiego (Senegal) z formacji Shangara Jive. Współpracował z ośrodkami terapeutycznymi, głuchoniewidomymi, chórem dziecięcym, teatrem i licznymi festiwalami (Progressteron, FROG), grał w uniwersyteckim zespole tańca brzucha Agadir (2 lata) a co roku współpracuje z Fundacją Theatrum Gedanense w projekcie 'Fabryka Talentów' angażującym dzieci z Dolnego Miasta w Gdańsku. Obecnie prowadzi cotygodniowe warsztaty bębniarskie w Klubie Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury w Gdańsku-Brzeźnie oraz jest współtwórcą powstałego w 2012 r. zespołu bębniarskiego KuKaKiKe (kukakike.pl), wykonującego rytmy zachodnio-afrykańskie i brazylijskie.

Próbka warsztatu na kijach:
https://www.youtube.com/watch?v=qUvUzdLIJ-M