Wykorzystując przestrzenne możliwości sopockich kontenerów przygotowaliśmy specjalną świąteczną ofertę. Zapraszamy na koncert bębniarski zespołu Kukakike z udziałem instruktora rytmiki Ksawerego Kuligowskiego. W ramach występu będzie można podejrzeć, przekonać się, a następnie zapisać na nietypowe warsztaty stomp, rytmiki ciała oraz gry na bębnach.
Warsztaty prowadzone przez Ksawerego będą odbywały się regularnie na naszej nowej, 95 metrowej sali. Instruktor odpowie na wszystkie Państwa pytania. Karnet w cenie 100 zł (4 zajęcia) to dokonały podarunek pod choinkę nie tylko dla najmłodszych!
folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście
Zespół KuKaKiKe powstał z połączenia sił bębniarzy z warsztatów z Klubu Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury (Gdańsk Brzeźno) pod wodzą Ksawerego Kuligowskiego oraz bębniarzy z warsztatów prowadzonych przez Annę Kwidzyńską (Gdańsk Kowale) co zaowocowało energiczną rytmicznie mixturą afrykańsko-brazylijską. Muzycy nierzadko angażują publiczność do swoich rytmów. Instruktorzy związani są z bębnami od 2005 r., a obie grupy niezależnie grają na bębnach od 2010 r.
WARSZTAT STOMP/PERKUSJA CIAŁA/BĘBNIARSKIEKto powiedział, że do tworzenia rytmu potrzebne są tylko bębny? Podczas warsztatu perkusji na ciele dowiecie się jak zamienić w orkiestrę swoje własne ciało, zajmiemy się koordynacją ruchową, klaskaniem, tupaniem, pstrykaniem i łączeniem tych dźwięków w rytm.
W ruch pójdą też przedmioty codziennego użytku, pozornie nudne i statyczne, kojarzące się z brudną robotą... . A jednak kije od szczotek okażą się doskonałym narzędziem do produkcji rytmu w profesjonalny sposób.
Poznamy techniki gry na drewnianych kijach, tony, basy, tłumienie, w grupie, indywidualnie. Nauczymy się koordynować pracę nóg i rąk, słuchać siebie samego i siebie nawzajem, umiejętnie liczyć takty, pracować nad zręcznością i dokładnością.
Stworzymy instrumenty sami z produktów sklepowych lub z własnej graciarni, piwnicy czy kuchni. To wszystko pozwoli nam na kreatywne stworzenie mini występu o unikalnej choreografii. Śpiewanie i wystukiwanie rytmów powinno być podstawą każdego warsztatu bębniarskiego zanim zacznie się grać na bębnach. Pozwala to na zaprzyjaźnienie się naszego ciała z rytmem. Warunek do efektownego pokazu na ciałach: solidny, pusty w środku, drewniany podest. Kilka ćwiczeń pochodzi pośrednio z brytyjskiej grupy STOMP. Zajęcia te także znajdują zastosowanie w pedagogice i muzykoterapii.
Po kilku zajęciach czysto rytmiczno-stompowych przejdziemy do zajęć bębniarskich wykorzystując afrykańskie bębny djembe (prośba a własny bęben), dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki itp.
Nauczymy się podstawowych dźwięków (ton, slap, bas), pogramy zespołowo, indywidualnie, poimprowizujemy, posłuchamy się nawzajem, poparadujemy, pośpiewamy, pouczymy się dyrygentury w oparciu o tradycyjne rytmy zachodnio-afrykańskie z Ghany oraz elementy funk'a brazylijskiego - wszystko po to aby z czasem przestać grać "z pamięci" a umieć w danym momencie wyrazić swój nastrój, emocje a może i charakter za pomocą rytmu.
Proponowana data: wtorki, 19:30-21:00
Wymagany wiek: min. 12 lat
Grupa: 6-30 osób.
Cena 100 zł (4 zajęcia w miesiącu)
Kontakt i rezerwacje: ksawerykuligowski@o2.p, Tel. 504 738 018
INSTRUKTORKsawery Kuligowski - oprócz pracy zawodowej związanej z ochroną środowiska, na bębnach od 2005. Przez 5 lat grał w międzynarodowym zespole perkusyjno-tanecznym Vimoroz w Danii inspirowanym rytmami z zachodniej Afryki. W Danii pobierał nauki m.in. od artystów z Ghany (Jessie Gor, Michael Domfeh, Kofi Blay) a w Perth w Australii uczęszczał na warsztaty Jibbiego (Senegal) z formacji Shangara Jive. Współpracował z ośrodkami terapeutycznymi, głuchoniewidomymi, chórem dziecięcym, teatrem i licznymi festiwalami (Progressteron, FROG), grał w uniwersyteckim zespole tańca brzucha Agadir (2 lata) a co roku współpracuje z Fundacją Theatrum Gedanense w projekcie 'Fabryka Talentów' angażującym dzieci z Dolnego Miasta w Gdańsku. Obecnie prowadzi cotygodniowe warsztaty bębniarskie w Klubie Projektornia Gdańskiego Archipelagu Kultury w Gdańsku-Brzeźnie oraz jest współtwórcą powstałego w 2012 r. zespołu bębniarskiego KuKaKiKe (kukakike.pl), wykonującego rytmy zachodnio-afrykańskie i brazylijskie.
Próbka warsztatu na kijach:
https://www.youtube.com/watch?v=qUvUzdLIJ-M