Koncert Maciej Sikała i Cezary Paciorek - 'Wiosenna Majówka Jazzowa' Blue Time Jazz Club & Restaurant Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Koncert Maciej Sikała i Cezary Paciorek - 'Wiosenna Majówka Jazzowa' Opinie (1)


Koncert MACIEJ SIKAŁA i CEZARY PACIOREK

jazz - koncerty w Trójmieście


"WIOSENNA MAJÓWKA JAZZOWA"

3 Maja 2009 o godz.18:00

Bilety w cenie 20,-zł do nabycia w Klubie.

Zapraszamy i życzymy przyjemnych wrażeń!Maciej Sikała - saksofonista tenorowy i sopranowy , absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach (1987 rok ).

Laureat wielu nagród m.in. :
- I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach(1986 rok)
- Nagroda Programu III Polskiego Radia - Mateusz ' 95
I miejsce w ankiecie czytelników Jazz Forum w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995- 2001 oraz w kategorii saksofonu sopranowego w 2001 roku.

Grał w takich zespołach jak : Miłość, Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Piotra Rodowicza, Kwintet i Sextet Leszka Możdżera, Vintage Band. Nagrywał i koncertował z trębaczami: Lester'em Bowie i Kenny Wheeler'em. Obecnie współpracuje z Kwartetem Wojciecha Niedzieli, Kwartetem Artura Dutkiewicza , Sopot - Hamburg Jazz Quintet. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim i Henrykiem Miśkiewiczem gra utwory z repertuaru F.Sinatry z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych.

Nagrał ok.30 płyt jazzowych w tym dwie autorskie : ' Blue Destinations ' ( 1998) oraz ' The Sheep is Found '( 2001). Od 1998 roku Maciej Sikała gra w trio z gitarzystą basowym i kontrabasistą Piotrem Lemańczykiem i Tomaszem Sowińskim na perkusji. Na program tria składają się kompozycje lidera oraz standardy jazzowe. CD ' The Sheep is Found' zdobyło nominację do nagrody "Fryderyk 2001", a Macieja Sikałę nominowano do tejże nagrody w kategorii Jazzowy Muzyk Roku. Pod koniec lipca 2002 r. miał miał miejsce debiut Kwartetu M.Sikały, kiedy to do w/w tria dołączył Cezary Paciorek grający na fortepianie. Zespół ma w repertuarze kompozycje lidera i członków kwartetu. W lipcu 2002 roku podczas Festiwalu Muzyki Inspirowanej Folklorem doszło do spotkania rosyjskiego zespołu folklorystycznego Krasota z Nowosybirska z M.Sikałą, który do tego projektu zaprosił Tomasza Sowińskiego grającego na perkusji. Po kilku dniach prób odbył się koncert i nagranie w studio Radia Gdańsk. Czynione są starania o wydanie tego materiału muzycznego na CD.


Cezary Paciorek - Akordeonista, pianista, kompozytor. Zajmuje się muzyką jazzową i kościelną. Współpracuje m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Staroniewiczem, Emilem Kowalskim, chórem Non-serio. Prowadzi Scholę Świętojańską przy Duszpasterstwie Środowisk Twórczych (kościół św. Jana w Gdańsku).
W 1987 r. otrzymał trzecią nagrodę w Konkursie na kompozycję jazzową na festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku. W 1993 r. otrzymał indywidualne wyróżnienie w konkursie Jazz Juniors w Krakowie. Do tej pory nagrał kilkanaście różnych stylistycznie płyt, w tym autorską "Shalom" (Polonia Records 2001), będącą owocem podróży do Izraela. Słynna stała się również płyta nagrana przez kwintet Emila Kowalskiego w 1999 r "Children of Bird", a także nominowane do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK "Karambola" Wojciecha Staroniewicza i "Do_dziesięciu" zespołu 0-58.
Od lat jest uznawany przez czytelników "Jazz Forum" za najlepszego polskiego akordeonistę jazzowego w ankiecie Jazz Top.