stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mayatri to duet wokalistki Agi Kamińskiej oraz multiinstrumentalistki Marty Sapierzyńskiej.

sty 11

sobota, g. 19.00

bilety 45 zł
Kup bilet
sty 16

czwartek, g. 19:00

bilety 90 zł
Artystki wykonują muzykę, którą same nazywają space soul organic music. Zespół wydał w marcu 2016 swój pierwszy album pt. "Mayatri". Ich pasją są organiczne, etniczne i archaiczne brzmienia, swego rodzaju muzyczne podróże dookoła świata, a ich koncerty to emocjonalny rollercoaster, hipnotyzujący słuchacza brzmieniem didgeridoo, drumli, bębna ramowego, fujary pasterskiej oraz charyzmatycznym i tajemniczym wokalem. Mayatri tworzy magiczne krajobrazy, które poruszają wyobraźnię. Żywe instrumenty, wyjątkowe aranżacje, prastare brzmienia w nowoczesnej odsłonie - to sprawia, że tę muzykę trzeba usłyszeć na żywo!

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Aga Kamińska to wokalistka obdarzona charyzmatycznym głosem, swobodnie poruszająca się w świecie improwizacji, komponująca i śpiewająca w nurcie muzyki etnicznej, filmowej, eksperymentalnej, teatralnej oraz jazzowej. Muzyka to dla niej, jak przyznaje, przestrzeń duszy - pragnie przenosić słuchaczy w magiczny świat, malując głosem krajobrazy miejsc zapomnianych i trudno dostępnych. Bada nieskończone możliwości ludzkiego głosu, często nawiązując do prastarych i etnicznych brzmień.

Śpiewa od kiedy sięga pamięcią. Zaczynała swoja muzyczną przygodę ze szkolnym chórem kameralnym, potem z Joyful Gospel Choir oraz Maybe Theatre Company. W wieku 21 lat zaczęła śpiewać jazz.

W 2012 roku w Gdańsku założyła Atmen Trio tworzące muzykę improwizowaną i eksperymentalną, z którym zrealizowała projekt "Inkantacje", debiutując na Festiwalu Dni Muzyki Nowej w gdańskim Klubie Żak, a także projekt "LOCO-motive" - muzykę do filmów Aleksandra Zielenia. Atmen Trio (wokal, obój, kontrabas) łączy brzmienia klasyczne z współczesnymi, tworząc niepospolitą mieszankę muzyczną.

W roku 2014, wraz z Martą Sapierzyńską, założyła zespół Mayatri, który w 2016 wydał pierwszą płytę pt. "Mayatri"
Od 2003 roku jest również tancerką i choreografem w Teatrze Amareya, z którym zrealizowała wiele projektów, m.innymi spektakle: "Xenos", "Nokturny", "Dream Regime", "Nomadka", "Ofelia Remix", "Pusty dom", "Kantor Tropy" oraz kilka spektakli solowych: "Tribute to J.S.", "Ocaleni. Na skraju nieba" oraz "with-in".

Komponuje muzykę do spektakli oraz filmów, skomponowała muzykę do spektakli:
"Ślepa dama na salonach", "Ocaleni. Na skraju nieba", "Pusty dom", "with-in".
Pasjonuje ją również nauczanie. Stworzyła własną metodę pracy z ciałem i głosem - Integrative Voicework System®, a w roku 2013 założyła Open Voice Studio - studio głosu i rozwoju osobistego, gdzie pracuje jako trenerka wokalna.

Marta Sapierzyńska to multiinstrumentalistka zafascynowana instrumentarium etnicznym świata. Tworzy muzykę wykorzystując instrumenty pierwotne, archaiczne dźwięki towarzyszące kulturom świata oraz własny głos i oddech. Oscyluje między tradycją słowiańską, rytmami orientalnymi, a współczesnym wykorzystaniu didgeridoo w muzyce, co daje mieszankę, którą trudno zaszufladkować. Jest prawdopodobnie jedyną regularnie koncertującą na didgeridoo kobietą w Polsce oraz jedną z niewielu kobiet grających profesjonalnie na tym instrumencie na świecie. Jej instrumentarium jest bardzo szerokie i obejmuje, oprócz didgeridoo, bębny ramowe, kalimby, drumle, flety owertonowe, cytrę akordową, cymbały - śmiało można powiedzieć, że jest kobietą-orkiestrą. Swoje umiejętności kształciła pod okiem: zespołu Mama Africa (Senegal, Gambia, Guinea), Zohar Fresco (bębny ramowe, Persja), Imam Raouli (bębny ramowe, Indie), Ondrey Smeykala (didgeridoo), lekcje śpiewu pobierała u Witolda Kozłowskiego z Fundacji Ovo dla Kultury i Edukacji oraz Elina Toneva z Teatru Chorea.

Występowała podczas kulturalnych wydarzeń w trójmieście (m.in. w ramach Sealencium Orchestra podczas Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Sopocie, podczas otwarcia Zatoki Sztuki w Sopocie, Obchodów Święta Miasta Gdańsk, imprezie plenerowej Magic Malbork, Festiwal "Na Zdrowie" w Sopocie, Gdański Festiwal Tańca). Skomponowała muzykę do spektaklu tanecznego "Głód" oraz "Drzewo" Larysy Grabińskiej zrealizowanego w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Jest także autorką projektu "Oddechy" - adaptacji pieśni z regionu Pomorza na instrumenty archaiczne i historyczne oraz stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie Kultury.

Współorganizuje FESTIWAL DIDGERIDOO "Dźwięki z korzenia" w Kazimierzu Dolnym. Organizuje autorską imprezę Jam Session w Gdańsku. Wraz z Agnieszką Kamińską w 2014 założyła duet Mayatri.

Promo:
https://www.facebook.com/mayatriband/
https://mayatri.bandcamp.com/track/