stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Mayatri to duet wokalistki Agi Kamińskiej oraz multiinstrumentalistki Marty Sapierzyńskiej.

lis 15-16

piątek - sobota

Gdańsk,
bilety 100 - 200 zł
przedsprzedaż 189 zł
Kup bilet
lis 28

czwartek, g. 20:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Artystki wykonują muzykę, którą same nazywają space soul organic music. Zespół wydał w marcu 2016 swój pierwszy album pt. "Mayatri". Ich pasją są organiczne, etniczne i archaiczne brzmienia, swego rodzaju muzyczne podróże dookoła świata, a ich koncerty to emocjonalny rollercoaster, hipnotyzujący słuchacza brzmieniem didgeridoo, drumli, bębna ramowego, fujary pasterskiej oraz charyzmatycznym i tajemniczym wokalem. Mayatri tworzy magiczne krajobrazy, które poruszają wyobraźnię. Żywe instrumenty, wyjątkowe aranżacje, prastare brzmienia w nowoczesnej odsłonie - to sprawia, że tę muzykę trzeba usłyszeć na żywo!

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Aga Kamińska to wokalistka obdarzona charyzmatycznym głosem, swobodnie poruszająca się w świecie improwizacji, komponująca i śpiewająca w nurcie muzyki etnicznej, filmowej, eksperymentalnej, teatralnej oraz jazzowej. Muzyka to dla niej, jak przyznaje, przestrzeń duszy - pragnie przenosić słuchaczy w magiczny świat, malując głosem krajobrazy miejsc zapomnianych i trudno dostępnych. Bada nieskończone możliwości ludzkiego głosu, często nawiązując do prastarych i etnicznych brzmień.

Śpiewa od kiedy sięga pamięcią. Zaczynała swoja muzyczną przygodę ze szkolnym chórem kameralnym, potem z Joyful Gospel Choir oraz Maybe Theatre Company. W wieku 21 lat zaczęła śpiewać jazz.

W 2012 roku w Gdańsku założyła Atmen Trio tworzące muzykę improwizowaną i eksperymentalną, z którym zrealizowała projekt "Inkantacje", debiutując na Festiwalu Dni Muzyki Nowej w gdańskim Klubie Żak, a także projekt "LOCO-motive" - muzykę do filmów Aleksandra Zielenia. Atmen Trio (wokal, obój, kontrabas) łączy brzmienia klasyczne z współczesnymi, tworząc niepospolitą mieszankę muzyczną.

W roku 2014, wraz z Martą Sapierzyńską, założyła zespół Mayatri, który w 2016 wydał pierwszą płytę pt. "Mayatri"
Od 2003 roku jest również tancerką i choreografem w Teatrze Amareya, z którym zrealizowała wiele projektów, m.innymi spektakle: "Xenos", "Nokturny", "Dream Regime", "Nomadka", "Ofelia Remix", "Pusty dom", "Kantor Tropy" oraz kilka spektakli solowych: "Tribute to J.S.", "Ocaleni. Na skraju nieba" oraz "with-in".

Komponuje muzykę do spektakli oraz filmów, skomponowała muzykę do spektakli:
"Ślepa dama na salonach", "Ocaleni. Na skraju nieba", "Pusty dom", "with-in".
Pasjonuje ją również nauczanie. Stworzyła własną metodę pracy z ciałem i głosem - Integrative Voicework System®, a w roku 2013 założyła Open Voice Studio - studio głosu i rozwoju osobistego, gdzie pracuje jako trenerka wokalna.

Marta Sapierzyńska to multiinstrumentalistka zafascynowana instrumentarium etnicznym świata. Tworzy muzykę wykorzystując instrumenty pierwotne, archaiczne dźwięki towarzyszące kulturom świata oraz własny głos i oddech. Oscyluje między tradycją słowiańską, rytmami orientalnymi, a współczesnym wykorzystaniu didgeridoo w muzyce, co daje mieszankę, którą trudno zaszufladkować. Jest prawdopodobnie jedyną regularnie koncertującą na didgeridoo kobietą w Polsce oraz jedną z niewielu kobiet grających profesjonalnie na tym instrumencie na świecie. Jej instrumentarium jest bardzo szerokie i obejmuje, oprócz didgeridoo, bębny ramowe, kalimby, drumle, flety owertonowe, cytrę akordową, cymbały - śmiało można powiedzieć, że jest kobietą-orkiestrą. Swoje umiejętności kształciła pod okiem: zespołu Mama Africa (Senegal, Gambia, Guinea), Zohar Fresco (bębny ramowe, Persja), Imam Raouli (bębny ramowe, Indie), Ondrey Smeykala (didgeridoo), lekcje śpiewu pobierała u Witolda Kozłowskiego z Fundacji Ovo dla Kultury i Edukacji oraz Elina Toneva z Teatru Chorea.

Występowała podczas kulturalnych wydarzeń w trójmieście (m.in. w ramach Sealencium Orchestra podczas Festiwalu Skrzyżowanie Kultur w Sopocie, podczas otwarcia Zatoki Sztuki w Sopocie, Obchodów Święta Miasta Gdańsk, imprezie plenerowej Magic Malbork, Festiwal "Na Zdrowie" w Sopocie, Gdański Festiwal Tańca). Skomponowała muzykę do spektaklu tanecznego "Głód" oraz "Drzewo" Larysy Grabińskiej zrealizowanego w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. Jest także autorką projektu "Oddechy" - adaptacji pieśni z regionu Pomorza na instrumenty archaiczne i historyczne oraz stypendystką Prezydenta Miasta Gdańska w dziedzinie Kultury.

Współorganizuje FESTIWAL DIDGERIDOO "Dźwięki z korzenia" w Kazimierzu Dolnym. Organizuje autorską imprezę Jam Session w Gdańsku. Wraz z Agnieszką Kamińską w 2014 założyła duet Mayatri.

Promo:
https://www.facebook.com/mayatriband/
https://mayatri.bandcamp.com/track/