stat
Impreza już się odbyła

Koncert Muzyka Końca Lata - cykl koncertów "stan pogody"

STAN POGODY to cykl czterech wydarzeń artystycznych w Halo Kultura, z których każde będzie formą dialogu, próbą prognozowania stanu rzeczy oraz kwestii społeczno-ekologicznych, zarazem tworząc intymną i unikalną więź na linii odbiorca artyści. Spotkania na różne tematy! Zapraszamy na pierwsze wydarzenie - koncert MUZYKA KOŃCA LATA! Wstęp wolny.

lis 3

piątek, g. 20:00

Gdynia,

 (2 opinie)

rock / punk
Kup bilet
lis 14

wtorek, g. 20:00

Gdańsk,
Kurator cyklu: Michał Miegoń
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdyni.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Muzyka Końca Lata to zespół z naszywką "Made in Mińsk Mazowiecki", założony w 2002 roku. MKL jest indie rockowym kwintetem, który w swoim tygielku miesza różne gatunki, od bigbitu, surfu, po country i punk rocka. Całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii. MKL to czułe, szczere piosenki o relacjach, samotności, zachwycie światem i przerabianiu trudnych emocji.
Zespół ma koncie pięć płyt. W 2021 roku ukazał się album Prywatny Ciechocinek, który przez fanów MKL został okrzyknięty najlepszą i najdojrzalszą propozycją w historii grupy. Podczas koncertu zespół zaprezentuje swoje hity, ale też utwory szykowane na dwie kolejne płyty.

Fragmenty recenzji płyt:
Bartek Chaciński (Polityka) - Album Prywatny Ciechocinek mówi o zmianie sposobu życia w ostatnich miesiącach więcej niż debaty online i efekty konkursów na kulturę w pandemii.
Michał Wieczorek (Czas kultury) - Piosenki MKL są odtrutką na (post)ironię, która w za dużych dawkach bywa męcząca. Przywracają wartość szczerości (co wpisuje się w szerszy trend New Sincerity).
Jarek Szubrycht (Gazeta Wyborcza) - Na płycie Prywatny Ciechocinek jest i prehistoria rock'n'rolla, i łobuzerski czar brytyjskiej muzyki gitarowej lat 90., i trochę barwnego, psychodelicznego kluczenia dla ozdoby, i nawet postrockowe wspinanie się na palce. Są też refreny, od których trudno się uwolnić, które będziecie podśpiewywać lub pogwizdywać długo po zamilknięciu muzyki.