Koncert Muzyki Filmowej: Nanook of the North gra muzykę Jóhanna Jóhannssona i inne utwory Centrum św. Jana Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Koncert Muzyki Filmowej: Nanook of the North gra muzykę Jóhanna Jóhannssona i inne utwory

Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Zanim Denis Villeneuve zrealizował Diunę nakręcił m.in. Nowy Początek, Sicario czy Blade Runner 2049. Do większości jego filmów muzykę napisał islandzki kompozytor Jóhann Jóhannsson. Zapraszamy zatem na podróż w filmowe dźwięki inspirowane daleką północą i twórczość Jóhannssona, przez którą przeprowadzi premierowo widzów i słuchaczy Nannok of the North czyli Stefan Wesołowski i Piotr Kaliński, w ramach 2. edycji nowego gdańskiego Festiwalu Cinematika, poświęconego muzyce filmowej i kinu.

W programie koncertu zabrzmią autorskie aranże duetu Nanook of North z filmów "Nowy Początek" (Arrival), reż. Denis Villeneuve, "Sicario", reż. Denis Villeneuve oraz "Mandy", reż. Panos Cosmatos, do których muzykę napisał Jóhann Jóhannsson.

muzyka filmowa - koncerty w Trójmieście


W programie znajdzie się również muzyka z filmu "Joker", w reżyserii Todda Phillipsa, do którego ścieżkę napisała i wykonała Hildur Guðnadóttir, wychowanka Jóhanna Jóhannssona, a jednocześnie laureatka Oskara za tą muzykę.

Koncert otworzą zaś autorskie kompozycje duetu Nanook of North z nadchodzącej płyty, które będą miały swoją koncertową prapremierę, inspirowane twórczością Jóhanna Jóhannssona i daleką Północą.

Festiwal Cinematika, odbędzie się w dniach 18-21.11.2021 i jest współfinansowany ze środków Miasta Gdańska oraz środków Województwa Pomorskiego.